içinde

Kapalı Burun İşi Prosedürü

Burun estetiğinin en yaygın plastik cerrahi biçimlerinden biri olduğu doğru olsa da, birden fazla işlem vardır. Bu da bizi kapalı burun estetiği konusuna getiriyor.

Kapalı Burun İşi Prosedürü

Estetik cerrahiyi seçerken, işlem türünüz için tüm bilgilerin ve seçeneklerin önceden size sunulması önemlidir. Bu özellikle burun estetiği için önemlidir. Burun estetiği, cerrahın burnu istenen bir pozisyona şekillendirdiği veya şekillendirdiği bir prosedürdür. Bir burun estetiği prosedürünü gerçekleştirirken, cerrahların nasıl ilerleyeceklerine dair iki seçeneği vardır: açık burun estetiği veya kapalı burun işi.

Açık bir burun işi, burun ile ilgili sorunları kozmetik (ve tıbbi olarak) düzeltmek için kullanılan en yaygın tekniktir. Açık burun ameliyatında, burun deliklerini ayıran küçük deri sütunu olan kolumellada küçük bir kesi yapılır. Bu kesi yapıldığında cerrah, kıkırdak dahil alttaki tüm dokuyu açığa çıkararak burundaki deriyi kaldırabilir. Cerrahlar, tüm burun yapılarını daha kolay görebildikleri için, bunu kapalı bir burun işinden daha kolay buluyorlar. Ayrıca burun ucu kıkırdağı üzerinde de doğal pozisyonunda çalışarak ameliyatın nihai sonucunun nasıl çıkacağını görmeyi kolaylaştırır. Bu ameliyatın en büyük dezavantajı, çoğu insanda fark edilemeyecek boyutta iyileşmesine rağmen kolumellada burun dışında kalan küçük izdir.

Kapalı bir burun estetiği ise dışarıdan iz bırakmaz. Kapalı bir burun estetiği ile yapılan kesilerin tamamı burundaki diğer açıklıklardan içerden yapılır ve bazıları daha çabuk iyileştiğini hisseder. Kapalı bir burun işi, daha az kapsamlı şekillendirme ve çalışma gerektiren burun ameliyatı için açık burun ameliyatına ihtiyaç duyan birine göre daha iyidir. Burun ucundaki kıkırdak üzerinde yoğun rekonstrüksiyon veya çok çalışma gerektiren ameliyatlar için önerilmez. Kapalı burun ameliyatlarının en büyük iki avantajı, herhangi bir yara izi olmaması ve genellikle daha kısa ameliyat süresidir.

Burun ihtiyaçlarınız için açık burun ameliyatı veya kapalı burun ameliyatı olup olmadığını yalnızca kurul sertifikalı plastik cerrahınız bilecektir. Bir burun estetiği türü seçmeden önce mutlaka doktorunuza danışın ve seçenekleri dikkatlice tartın. Kalbinizi kapalı bir burun işine koyduysanız ve cerrahınız bunun sizin için doğru olmadığını düşünüyorsa, ikinci bir görüş her zaman iyi bir seçenektir. Devam etmeden önce seçiminizle tamamen rahat hissettiğinizden emin olun.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Cleopatras Güzellik Sırları

Uçuk