içinde

Uçuk

Uçukların İyileştirilmesi İçin İpuçları

Üst dudağınızın hemen üzerinde hissettiğiniz karıncalanma açıktır. Bunun başka bir uçuğun başlangıcı olduğunu biliyorsun. Bu rutini daha önce yaşadınız. Önce kızarır, sonra o kaşıntılı bölge şişerek büyük, utanç verici bir soğuk algınlığına dönüşür. Acaba neden benim de başıma gelmek zorunda?

Uçuklara herpes simpleks virüsü neden olur. Muhtemelen bir akrabanız, çocukken, herpes simpleksinin bulaşıcı olduğu bir zamanda sizi öperek sizi enfekte etmiş olabilir. Virüs ağzınızın içine girdi ve virüsün doğrudan içeri girmesine izin verecek misafirperver bir konakçı hücre aradı. Daha sonra virüs, konak hücresindeki DNA’ya tam olarak onun gibi çok sayıda virüs üretmesini “emretti”.

Çoğu zaman bu virüsler homebodur. Yerinde kalırlar, ancak zaman zaman virüs ailesi cilt yüzeyine ulaşana kadar sinir otoyollarında küçük bir yolculuk yapmayı sever. Bu olduğunda, başka bir uçuğun başlangıcına işaret eden o korkunç karıncalanma hissini hissetmeye başlarsınız.

Bununla ilgili ne yapabilirsiniz? .. Uçukları Temiz ve Kuru Tutun. Uçuk gerçekten rahatsız edici değilse, onu rahat bırakın. Yarayı temiz ve kuru tuttuğunuzdan emin olun. Kedi olursa – ki bu nadiren olur – bakteriyel enfeksiyonun uygun şekilde tedavi edildiğinden emin olmak için tıbbi yardım isteyin.

Diş Fırçanızı Değiştirin.

Güvenilir diş fırçanız herpes virüsünü günlerce tutabilir ve mevcut uçuk iyileştikten sonra sizi yeniden enfekte edebilir. Uçukla başlar başlamaz diş fırçanızdan kurtulun ve uçuğunuz geçtikten sonra her ihtimale karşı diş fırçanızı ikinci kez değiştirin. Riske girme.

Diş Fırçanızı Banyoda Tutmayın.

Banyonuz gibi nemli bir ortamda güzel bir ıslak diş fırçası, herpes simpleks virüsü için rahat bir yuvadır. Nem, diş fırçanızdaki uçuk virüsünün ömrünü uzatmaya yardımcı olur, bu yüzden kuru bir yerde saklanmalıdır.

Küçük Diş Macunu Tüpleri Kullanın

Diş macunu hastalığı da iletebilir, bu nedenle daha küçük tüpler kullanırsanız, diş macununuzu daha sık değiştirirsiniz.

Petrol Jeli ile Koruyun.

Uçuğunuzu vazelin ile kapatın. Ağrına dokunmak için kullandığın parmakla jöleye dalmamaya dikkat et. Taze pamuklu çubuk kullanmak daha iyi olur.

Çinko ile Zaplayın.

Birkaç çalışma, karıncalanmayı hissettiğiniz anda uygulanan su bazlı çinko çözeltisinin iyileşme süresini hızlandırmaya yardımcı olacağını göstermiştir. Çinko, herpes virüsünün DNA molekülü ile çapraz bağlanır ve çift sarmalın bölünmesini önler, bu, virüsün kopyalanmasına yardımcı olmak için DNA’yı alamayacağı anlamına gelir. Sağlıklı gıda mağazalarında bulunan çinko glukonat, cilde çinko sülfattan daha naziktir.

Modeli Tanımlayın

Son soğuk algınlığından hemen önce hayatında neler oluyordu? Bundan önceki uçuk ne olacak? Biraz araştırma yaparsanız, sizin için neyin soğuk algınlığı tetiklediğini anlayabilirsiniz. Bir tetikleyici bulabilirseniz, en çok ne zaman dikkat etmeniz gerektiğini bilirsiniz.

OTC ile Yumuşatın

Uçukları iyileştirdiğini iddia eden çok sayıda ürün var. Genel olarak, çatlamayı azaltmak ve kabuklanmaları yumuşatmak için bir miktar yumuşatıcı ve fenol veya kafur gibi bir uyuşturucu madde içerirler. Fenolün bazı antiviral özellikleri olabilir ve virüsü öldürebilmesi mümkündür.

O Güneşi Engelleyin (veya Rüzgar)

Dudaklarınızı güneş yanığı veya rüzgara maruz kalma gibi travmalardan korumak, uçuk oluşumunu önlemenin anahtarlarından biri olduğu düşünülmektedir.

Arginin Açısından Zengin Gıdalardan Kaçının.

Herpes virüsünün metabolizması için gerekli bir amino asit olarak arginin ihtiyacı vardır, bu nedenle çikolata, kola, bezelye, tahıl gevrekleri, yer fıstığı, jelatin, kaju fıstığı ve bira gibi yiyecekleri kesin.

Algınızı Düzeltin.

Kimse uçuklanmayı sevmez. Ama bir tane var, bu yüzden ona odaklanmak ve nasıl göründüğün konusunda endişelenmek durumu daha da kötüleştirebilir. Negatif düşüncelerinizden kurtulun. Kendinize bunun tıpkı bir sivilce gibi olduğunu ve hayatınıza hiçbir şekilde karışmayacağını söyleyin!

Yazar – John Moore – Lütfen bağlantımı kullanın. http://www.acne-information-guide.com

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

One Comment

  1. BU FIRSATI KULLANMAK İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR MUSTAFAMAYI ÇIKARMAK İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM Adım Anita Jackson Dr. Mustafa’nın genital uçuktan beni nasıl iyileştirdiğine dair bu ifadeyi paylaşmaktan çok mutluyum. 4 Mayıs 2015 civarında genital herpes ile tespit edildim ve o günden beri bu virüsü vücudumdan sonlandırmanın bir yolunu arıyordum, ancak ne kadar çok denersem o kadar çok çözüm olmadığı söylendi. Birkaç ay önce, Dr. Mustafa’nın onları HERPES VİRÜSÜNDEN nasıl iyileştirdiğine dair bazı kişilerin tanıklığını gördüm, medyadan da genç bir bayan Dr. Mustafa’nın ağız uçuğunu iyileştirdiğini söyleyen ifadesini verdiğinde duydum. Mustafa ile iletişime geçip onu denemekten başka umut kalmamıştı. Onunla temasa geçtim ve neler yaşadığımı anlattım. Beni iyileştirebileceğini, ödemem gereken bitkisel ilaçları bana göndereceğini söyledi, ben de istediği gibi yaptım ve söz verdiği gibi ilacı gönderdi. Bu bitkisel ilacı 1 hafta aldım ve ilacının gerçek olduğu belliydi çünkü uçuklar vücudumdan temizlenmeye başladı. 2. haftanın ilerleyen saatlerinde tıbbi kontrole gittim ve doktorumun bende virüsten bir daha iz bulamadığını söylediğinde şaşırdım. İlk başta bana söylediğinde çok şok oldum ve test sonucumu bana verene kadar buna hala inanmadım. Hikayemi kısaltmak için artık uçuklardan kurtuldum, aylarca süren üzüntümden sonra hastalığım geçti, beni bu adama götürdüğü için Tanrı’ya şükrediyorum ve HIV, HPV, hepatit gibi bir hastalığınız varsa onunla iletişime geçmenizi istiyorum. B, astım, kanser, Diyabet, COLD SORE, TOOTHACHE FIBROID ve AUTISM. Ona [email protected] adresinden e-posta gönderebilir veya +2347010821863 numaralı telefondan whats-app uygulayabilirsiniz.

Kapalı Burun İşi Prosedürü

Daha Pürüzsüz Bir Cilt İçin Kolajen ve Yağ Enjeksiyonları