içinde ,

LoveLove

Amerika’daki Türk havlusu Hammamchic

Türk havluları her geçen gün dünyada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde popülerliği artıyor. Kalitesiz Çin ürünlerinin aksine, Türk havluları kalitesi ile Amerikalıların bir numaralı tercihi olmuş durumda. 1986 yılından beri yapılan doğru teşvikler ve yönlendirmeler sayesinde Denizli’den ABD pazarına ihracat yapılıyor. Türk havluları hızlı kuruması, suyu çabuk emmesi, içinde pamuğun yanı sıra elyaf ve ipeğin de bulunması, ABD pazarında önemli bir yer bulmasını sağladı. Şu an Denizli’de dört yüzün üzerinde üretim tesisi bulunmakta ve bu sayı her geçen gün artmaktadır.

Dünya çapında bu kadar kaliteli havlu üretiminin arkasında, Türklerin binlerce yıllık tekstil üretimi geçmişine sahip olması var. Özellikle Denizli bölgesinin bulunduğu topraklarda tarih boyunca tekstil üretiminin yapıldığı biliniyor. Milattan önce 2000 yıllarında Laodikya bir tekstil merkeziydi. Dünyanın tekstil fiyatları bu topraklarda belirlenir ve yön verilirdi. Yani tekstil üretimi bu topraklarda hayatın her zaman bir parçasıydı. Bu bölgede yaşayan tekstil ustaları hiç bir zaman kalitesinden ödün vermediği dünya çapında bilinmekteydi. 

Hammamchic markası Amerika’da hizmet gösteren önemli firmalardan biri. Hammachic markasının kurucusu Tolga, Türk havluları ABD’de önemli ve rekabetçi bir pazar olduğunu dile getirdi. Kullanıcıların Türk havluların kalitesinden çok memnun olduğunu ve daha önce bu kadar kaliteli bir havlu kullanmadıklarını söyledi. Türk havlusunun ABD pazarındaki yerinin devamlı büyüdüğü, Türk ürünü deyince akla gelen ilk şeylerden biri havlu olduğunu belirtti. 

Hammamchic markası ayrıca çevre için sorumluluk projeleri geliştirme, alınan her havlu için 10 deniz kaplumbağasının kurtulması için bağış yapmaktadır. Hammamchic, hammamchic.com adresinden tüm Amerika’ya hizmet etmektedir.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

En İyi İş Bulma Sitesi Hangisi

Yazılım Devi Hindistan