içinde

Kulaklarınızın Görünüşü Canınızı Sıkıyorsa Cerrahi Çözümler

Birçok insan için kulakların görünümü, çok fazla öz bilinçli aktivite oluşturan bir şey olabilir. İstediğiniz saç kesimini yapmanıza izin verebilecek cerrahi çözümler var.

Kulaklarınızın Görünüşü Canınızı Sıkıyorsa Cerrahi Çözümler

Büyük kulaklar. Sivri kulaklar. Uzağa doğru uzanan kulaklar. Büyük kulak memeleri. İnsanların kulaklarıyla ilgili çok az şikayetleri var, bunlardan sadece birkaçı. İlk bakışta, kulak iyileştirmeleri, yapılan tüm plastik cerrahi prosedürlerin çok küçük bir yüzdesi gibi görünebilir. Bu varsayım tamamen yanlıştır.

Tek kulakların görünümü her birimiz için büyük bir sorun olabilir. Kulaklarımız vücudumuzun odak noktasında, başında bulunur. Burnumuz kadar insanlara verdiğimiz fiziksel izlenimin bir parçasıdır. İnsanları sizinle konuşurken kulaklarınıza bakarken yakalarsanız, durumun böyle olduğunu bilirsiniz. Neyse ki, cerrahi çözümler mevcuttur ve plastik cerrahi alanında çok popüler bir prosedürdür.

Tıbbi olarak Otoplasti olarak bilinen plastik cerrahlar, hastaların kulaklarının görünümünü iyileştirmek için sık sık ameliyatlar yaparlar. Çoğu plastik cerrahi prosedürün aksine, güçlendirme önceden tanımlanmamıştır. Tamamen kulakların durumuna ve hastanın durumdan nasıl rahatsız olduğuna bağlıdır. En sık görülen şikayetler kulakların çok büyük olması veya başın yan tarafından çok fazla çıkmasıdır. Otoplasti, her ikisiyle de başa çıkmak için bir yöntemdir.

Kulak ameliyatı genellikle daha genç yaşta yapılır. Psikolojik gelişim üzerindeki etkisi ve diğer çocukların içkin alay etme yetenekleri göz önüne alındığında, bu pek de şaşırtıcı değil. Bu psikolojik etki otoplasti, sağlık sigortasının kapsayabileceği birkaç kozmetik ameliyattan biridir. Açıkçası, sizin durumunuzda durumun bu olup olmadığını görmek için sigorta şirketinize danışmalısınız.

Duruma bağlı olarak kulak ameliyatı birkaç saat veya daha uzun sürebilir. Kesin prosedür, her hastanın sahip olduğu spesifik duruma bağlı olduğu için tarif edilemez. Bununla birlikte, genellikle genel anestezi kullanılır, ancak prosedür genellikle hastanede yatmaya gerek kalmadan ayakta tedavi bazında yapılır. Kurtarma süresi genellikle bir hafta kadar sürer ve değişiklikler kalıcıdır.

Kulaklarınız sürekli bir öfke kaynağıysa, acı çekmeye devam etmeniz gerekmez. Kulak büyütme oldukça yaygın bir işlemdir ve çocuklar ve yetişkinler için büyük bir fark yaratabilir.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sarkık Göz Kapakları İçin Cerrahi Çözümler

Anket Erkeklerin Cilt Bakımında Kadınlardan Kazandığını Gösteriyor