içinde

Burun Estetiği Burun Estetiği En Yaygın Olanı

Burnun insan yüzünde belirleyici bir özellik olduğu inkar edilemez. Bu da bizi rinoplastinin en yaygın şekli konusuna getiriyor.

Burun Estetiği Burun Estetiği En Yaygın Olanı

Liposuction’ın yanı sıra, rinoplasti olarak bilinen burnun kozmetik olarak yeniden şekillendirilmesi oldukça popüler bir kozmetik cerrahi işlemdir. Hem erkek hem de kadın birçok insan burnunun görünümünden memnun değil. Kalıtsal bir kusur veya bir kazadan kaynaklanan çarpık bir burun olsun, plastik cerrahlar burnunuzdaki anormallikleri düzeltebilir ve nasıl göründüğünü daha iyi hissetmenizi sağlayabilir. Bu, elbette, sizin açınızdan daha fazla güven anlamına gelir.

Plastik cerrahların hastalardan duyduğu en büyük şikayetlerden biri meme, popo veya mide boyutu değil, burun ucunun boyutu ve görünümüdür. Burun estetiği ucu düzeltmek için kullanılan yöntemdir. Burnunuzun ucunun çok yuvarlak ve dolu olduğunu hissederseniz, yüzünüzün geri kalanından uzaklaştığını düşünebilirsiniz. Rinoplasti, bunu düzeltmek için çalışabilir ve burnunuzun ucunun burnunuzun geri kalanıyla ve dolayısıyla yüzünüzün geri kalanıyla orantılı görünmesini sağlayacak şekilde düzeltebilir.

Burnunuzla ilgili şikayetleriniz varsa ve bunu düzeltmek için rinoplasti sizin seçiminizse, plastik cerrahınızın kullanabileceği farklı teknikler vardır. Bazı doktorlar, herhangi bir dokunun kesilip alınmasına ihtiyaç duymadıkları için dikiş kullanmayı tercih ederler. Uç, burnun daha ince, daha rafine görünen bir ucunu oluşturmak için tam anlamıyla birbirine dikilir. Cerrahınızın kullanabileceği başka bir teknik de sefalik rezeksiyondur; Burun ucundaki kıkırdağın bir kısmının daha küçük ve daha az dolu görünmesi için çıkarıldığı yer.

Hiçbir cerrahi prosedür risksiz değildir ve bu, burnunuzun ucunu düzeltmek için çeşitli cerrahi yöntemleri içerir. Bu işlemlerde anestezi kullanılması gerekecek olup, her cerrahi işlemde olduğu gibi kesi yerinde morarma, şişlik ve enfeksiyon riski vardır. Herhangi bir rinoplasti işlemi yaptırmaya karar vermeden önce doktorunuza ve cerrahınıza iyice danıştığınızdan emin olun.

Ucu düzeltmenin tek yolu rinoplastidir. Burnunuzun ucunun gerçekten dengesiz olduğunu düşünüyorsanız ve görünümünüzdeki bir değişikliğin kendinizi daha iyi hissettireceğini düşünüyorsanız, kurul sertifikalı bir plastik cerrahla konuşun. Burnunuz için en iyi tedavi yöntemini bilecekler ve rinoplasti yaptırarak estetik açıdan daha hoş bir görünüm elde edip edemeyeceksiniz.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Rinoplasti: Burnunuz İçin Plastik Cerrahi

Pirinç Gream Krem Nemlendirici