içinde

Burun Estetiğinden Sonra Ne Beklemeli?

Burun estetiği ameliyatı yaygın olarak uygulanan bir işlemdir. Yaptırmaya karar verirseniz, burun estetiğinden sonra ne bekleyeceğinizi bilmeniz gerekir.

Burun Estetiğinden Sonra Ne Beklemeli?

Bir sürü araştırmadan sonra sonunda burun estetiği yaptırmaya karar verdiniz. Tabii ki, ameliyatın kendisi, ilgili maliyetler ve bu tür bir plastik cerrahinin sonuçları olarak sahip olabileceğiniz beklentiler hakkında bir şeyler duymuşsunuzdur. Göz önünde bulundurmanız gereken bir sonraki şey, burun estetiği sonrası ne bekleyeceğinizdir.

Ameliyattan hemen sonraki görüntünüz şaşırtıcı olacaktır. Tamamlandıktan sonra çürük ve şişkin olacaksınız. Aynada gördüklerinizi muhtemelen beğenmeyeceksiniz. Burnunuz gazlı bezle dolu olabilir. İyileşen burun yapısını desteklemek için burnunuzda alçı olacaktır. Doktorunuz burnunuzda buz veya soğuk kompres tutup tutmayacağınızı söyleyecektir, bazı insanlar donmuş bezelye torbalarının yüzünüze küflendikçe iyi bir buz torbası oluşturduğunu hissederler.

Burnunuz tıkanacak ve ağzınızdan nefes almanız gerekecek. Ayrıca işlemden dolayı biraz ağrı hissedeceksiniz ve mide bulantısı veya kusabilirsiniz. Bu, ameliyat sırasında kan yutmaktan veya anestezinin sonraki etkilerinden olabilir. Beş ila yedi gün içinde, cerrahınız alçıyı burnunuzdan çıkaracak ve yeni burun bölgenizi görebileceksiniz. Hala çürük ve şişkin olacak ve acıtacağı için iyileşen burnunuzu itip kakmamaya veya çarpmamaya özen göstermelisiniz.

Yaklaşık on gün içinde (sigara içiyorsanız daha uzun süre), çürükleriniz kaybolacak ve henüz yapmadıysanız, halkla yüzleşmeye hazır hissetmelisiniz. Kalan çürükleri renk düzeltici kozmetiklerle kapatmak isteyebilirsiniz. Cerrahınız sıklıkla cilt tipiniz ve morarma modeliniz için hangi kozmetiklerin doğru olduğuna dair önerilerde bulunur.

Tüm şişliklerin ameliyattan sonra inmesi iki ila dört ayı bulabilir. Bazı durumlarda burnunuzun tam olarak neye benzeyeceğini bilmeniz bir yıl kadar sürebilir. İyileşme sürecinde çarpıklık ve şişlikler ortaya çıkabileceğinden, bazı kişiler ameliyat sonrası bu ilk aylarda burun görünümünden rahatsız olur. Çoğu cerrah, burun estetiği yaptırdıktan sonra en az dokuz ay boyunca revizyon gibi başka prosedürlerden geçmemeyi önerir. İyileşme süreci bu kadar uzun sürebilir, bu yüzden biraz sabırlı olmanız gerekir.

Burun estetiği, başarı oranı çok yüksek olan plastik cerrahi türüdür. Bu durumda başarı, cerrahın ameliyattan önce tahmin ettiği makul sonuçları elde etmek olarak tanımlanır. Bununla birlikte burun estetiği sonrası ne bekleyeceğinizi anlamalı ve biraz sabırlı olmalısınız.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Saçınıza Ne Fazla Renk Yapabilir?

Dövme Silme İşleminden Ne Beklemeli?