içinde

Diş Beyazlatma İçin Karbamid Peroksiti Anlamak İçin Kimyager Olmanıza Gerek Yok

Doktorlar ve anneler tarafından yıllarca sıyrıkları temizlemek için kullanılan köpüklü madde olan peroksit, bu diş beyazlatma ajanı için temel kimyasaldır. Sürpriz!

Karbamid peroksit ve / veya Hidrojen peroksit, dişleri beyazlatmak için kullanılan iki ana temel kimyasal bileşendir. Bunlar, günümüzde mevcut olan diş beyazlatma kitlerinin ve diş beyazlatma ürünlerinin hemen hemen hepsinde bulunur. Bu ürünlerin birçoğu arasındaki temel fark, Karbamit peroksit jelinin gücüdür. Genel bir kural, güç ne kadar yüksek olursa, sonuçlar o kadar hızlı olur … ve diş eti hasarı riski o kadar büyük olur.

Çoğu profesyonel beyazlatma / ağartma jelleri, dişleri beyazlatmak için yalnızca birkaç farklı kimyasal kullanır: Birkaç saat ila gece boyunca kullanılan karbamid peroksit veya genellikle günde birkaç kez yaklaşık 30 dakika süreyle kullanılan Hidrojen peroksit.
Karbamid peroksit aslında daha güçlü peroksit kimyasallarının tahriş edici etkilerini sınırlayabilen daha düşük mukavemetli bir üründür.

Yine de, Karbamid peroksit jelleri çeşitli güçlere sahiptir. Bunlar çok güvenli% 10’dan daha tipik% 16 ve% 20-22 güçlere kadar değişir. Ayrıca% 30’dan fazla güç seviyesi talep eden daha güçlü jeller de mevcuttur. Jel herhangi bir süre boyunca onunla temas ederse, bunlar ağzınızın yumuşak dokusunun rengini değiştirebilir ve değiştirecektir.

Bu daha güçlü peroksit jeller muhtemelen sadece bir diş hekimi veya diş hekimi tarafından yapıldığında düşünülmelidir. Bir diş hekimi, malzemenin sadece diş yüzeylerine uygulanmasını sağlayabilir ve ağzınızdaki diş etlerini ve yumuşak dokuyu daha iyi koruyabilir. Daha yüksek mukavemetli ürünler, bir diş hekiminin daha hızlı sonuç almasına rağmen, daha kısa sürede çok daha pahalı sonuçlar alabilmesinin nedenidir. Mümkün olan en yüksek gücü elde etmek için cazip gelseniz de, güç ne kadar yüksekse, sorun riski de o kadar yüksek olur. En iyi ev diş beyazlatma sonuçları için, daha düşük veya orta Karbamid Peroksit güçlerini kullanın.

Profesyonel Diş Beyazlatma kitleri, her yıl binlerce kişi için büyük sorunlar yaşamadan dişleri beyazlatır. Bu, diş beyazlatma ürünlerinin yanlış kullanılsa bile tamamen sorunsuz olduğu anlamına gelmez. Karbamid peroksit jelleri belirtildiği gibi kullanılmazsa diş hassasiyeti, diş eti renginin bozulması ve kötü bir diş beyazlatma işi ortaya çıkabilir.

Peroksit ve muadili olan Karbamid Peroksit ağartma kimyasallarıdır. Özellikle oksitleyici ajanlar olarak bilinirler. Bazik klorlu ağartıcı hakkında daha fazla bilgi sahibi olsanız da, hidrojen peroksit veya peroksit ağartıcılar aslında birçok endüstride iyi kullanılan ve güvenilir bir ağartma maddesidir. Renk korumalı ağartıcılar ve şimdi popüler olan “Oxy-Clean” tipi ağartıcılar bile gerçekten oksijenleştiriyor veya oksitleyici bir ağartıcı. Daha açık olmak gerekirse, oksitleyici bir maddeyle ağartıcı satıyorlar ve büyük olasılıkla bir miktar güçte peroksit içeren bir bileşiktir.

Çamaşır suyunun gerçekten leke çıkarmadığını biliyor muydunuz? Kullanılan ağartma kimyasalına bağlı olarak, aslında bir lekeye oksijen ekler (oksitleyici) veya lekeye oksijeni çıkarır veya (azaltır). Bu arada klorlu ağartıcı, oksijeni lekelerden çıkaran bir indirgeyici madde olarak kabul edilir. Leke tipine bağlı olarak, doğru ağartma ürünü uygulandığında basitçe kaybolur.

Yani Karbamid Peroksit, lekelere oksijen molekülleri ekleyerek dişlerinizi beyazlatan veya beyazlatan bir oksitleyici ajandır. Karbamid Peroksitin, annelerin çocuklardaki kesikleri ve sıyrıkları temizlemek için onlarca yıldır kullandıkları kahverengi şişe hidrojen peroksit ile neredeyse aynı ürün olduğunu unutmayın. Belirtildiği gibi kullanıldığında, gülüşünüzün en iyi şekilde görünmesini sağlayan güvenli ve etkili bir diş beyazlatma ürünüdür.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne yersen osun

Parlayan Bir Cilt İçin Cildinizi Antioksidanlarla Besleyin