içinde

Burun Estetiği İle Burnunuzu Şekillendirmek

Rinoplasti burun ameliyatıdır. İşlem tıbbi nedenlerle, solunum problemleri, doğum kusurları veya yaralanma için yapılabilir veya basitçe estetik kozmetik amaçlarla yapılabilir.

Rinoplasti İşlemleri

İki tür rinoplasti prosedürü vardır. İlk tip, açık prosedür olarak bilinir. Açık bir prosedürle, burun delikleri arasında küçük bir kesi yapılarak, kıkırdak ve kemiğin daha iyi görülebilmesi için burun derisinin o kısmını burundan kaldırmaları sağlanır. Bu prosedür, cerrahın kemiği ve kıkırdağı görebilmesi nedeniyle hastanın burnu üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmasını sağlar. Açık bir burun ameliyatı iz bırakacaktır; ancak, yetenekli bir cerrah için yara izi standart bir görüş mesafesinden görülmeyecektir.

Diğer tip, burnun iç kısmına kesilerin yapıldığı ve böylece herhangi bir ameliyat izini gizleyen kapalı rinoplastidir. Ancak bazı durumlarda cerrahınız ameliyatı yeterince gerçekleştirmek için hedef bölgelere ulaşamayabilir.

Her iki tip rinoplasti ameliyatının avantajları ve dezavantajları vardır. Bu nedenle, durumunuza en uygun türün hangisi olduğunu belirlemek için cerrahınıza danışmanız gerekir.

Doğru Cerrahı Bulmak

Burun şekillendirme uzun yıllardır var olmasına rağmen, cerrahın inanılmaz yeteneklerini gerektirir. Doktorunuz, verilen prosedürü gerçekleştirmek için gerekli uygun sertifika ve deneyime sahip olmalıdır.

En az iki veya üç plastik cerrahla görüşün, o kişi kurul sertifikalı ve en az 5 yıllık deneyime sahip olmalıdır. Konsültasyon sırasında, geçen yıl kaç tane rinoplasti yaptıklarını sorun, doktorunuzun fikirlerinizi ne kadar iyi dinlediğini düşünün, yaptıkları işin örneklerini görmek isteyin ve sizin için neler yapabileceklerini sorun.

Aynı şekilde, genel anestezi alacaksanız, American Board of Anesthesiology’nin anestezi uzmanınızı onayladığından emin olun. Ek olarak, öngörülemeyen komplikasyonlar durumunda yakındaki kaliteli bir hastaneye hızlıca yatırılabileceğinizden emin olun.

Rinoplasti Ücretleri

Cerrah ücreti: 3.500 $
Anestezist: 700 Dolar
Tesis ücreti: 800 $
Ortalama Toplam Maliyet: 5.000 $

Rinoplasti, prosedür tıbbi nedenlerle gerçekleştirilmediği sürece genellikle sigorta kapsamında değildir, örn. doğum kusuru veya kaza. Bu nedenle, ödeme planları konusunda cerrahın ofisine danışmalı veya tıbbi krediler konusunda uzmanlaşmış bir finans şirketi aramalısınız. Sigortacınız sigorta kapsamında olduğunu söylüyorsa, işlemden önce kendisinden ön izin aldığınızdan emin olun.

Komplikasyonlar

Cerrahınız, anestezi uzmanınız ve tabii ki ameliyat tesisiniz için kimi seçeceğiniz konusunda dikkatli ve seçici iseniz, herhangi bir komplikasyon olasılığı sadece% 5’ten azdır.

Ancak estetik burun ameliyatı yaptırmadan önce düşünmeniz ve kabul etmeniz gereken olası bir risk revizyon rinoplastidir. Birincisi burun ameliyatı zor bir işlem olduğu için ikinci olarak ameliyat sonrasında burnunuz önceden tahmin edilemeyecek şekillerde değişebilir. Revizyon burun estetiği ameliyatı gerekiyorsa en az bir yıl beklenmesi önerilir.

Kurtarma

İyileşme sırasında yerinde tutmak için burnun üst kısmına atel uygulanır ve septumun hareket etmesini önlemek ve kanamayı en aza indirmek için birkaç gün gazlı bez takılır. Atel genellikle bir hafta içinde çıkarılır.

Şişlik ve rahatsızlık için anti-enflamatuar ilaç ve ağrı kesicinin yanı sıra enfeksiyonu önlemek için bir antibiyotik reçete edilir. Ayrıca buz uygulamalı, başınızı kaldırmalı, burnunuzu silmemeli ve gözlük takmamalısınız.

Son olarak, çok az insan burun estetiği yaptırdığı için pişmanlık duyar. Yeni bir görünüm yaratma ve yeni bir güven verme potansiyeline sahiptir. Sadece dikkatli ol

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Anneme Ne Kadar Önem Verdiğinizi Gösteren Kokulu Hediyeler

Vücudu Şekillendirmek, Liposculpture’dan Umut