içinde

Cleopatras Güzellik Sırları

Mısır Efsanevi Kraliçesi, zarif teniyle biliniyordu. Gizli güzellik uygulamalarından biri olan süt ve bal banyosu bugün hala kullanılıyor.

Ana bileşenlerden biri olan Süt, cildinizin pul pul dökülmesine yardımcı olan laktik asit içerir. Sütteki laktik asit, cildin en derin katmanlarının temizlenmesine yardımcı olan bir alfa hidroksi asittir.

Balın çok sayıda sağlık özelliği vardır. Her şeyden önce, glikoz ve fruktoz gibi şekerlerden oluştuğu için aynı zamanda yumuşak bir alfa hidroksi asittir. Cildi beslemeye ve iyileştirmeye yardımcı olmak için hem minerallerden hem de vitaminlerden oluşur. Aynı zamanda virüsleri, bakterileri ve mantarları öldüren fitokimyasallar içerdiğinden, yaraları hızla iyileştiren doğal bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir. Bu, balı yara pansumanları için iyi bir ikame yapar.

Kadim güzellik sırlarında bulunan bu 2 ana bileşenin tadını çıkarmanın birkaç yolu.

Kleopatra Balı & Süt Banyosu

Malzemeler

1/2 Bardak Toz Süt 1/2 Kap Çiğ Bal 2 çay kaşığı Jojoba Yağı (isteğe bağlı)

Malzemeleri geniş bir kapta karıştırın ve ılık banyonuzu dökün. Bu yararlı bileşenleri cildinize aşılamak için 20 dakikaya kadar bekletin. Bu tarif bir banyo için yeterlidir.

Kırışık Ciltler İçin Süt ve Bal Durulama

Malzemeler

1 oz çiğ bal 1 su bardağı yağsız süt 2 çay kaşığı aloe vera jeli

Malzemeleri bir kavanozda karıştırın ve iyice çalkalayın. Pamuklu bir topla sabah ve akşam yüzünüze uygulayın. Karışımı 3 haftaya kadar buzdolabında saklayın.

Yüzlerce yıl önce Kleopatra, süt ve balın cildin genç, yumuşak ve güzel kalmasına yardımcı olabileceğini keşfetti. Bu 2 güzellik tarifini günlük rejiminize dahil etmek, aynı zamanda sağlıklı, canlı ve yaşlanmayan bir cildi deneyimlemenize yardımcı olacaktır. Süt ve Bal, yerel marketten kolayca temin edilebilir ve cildinizi iyileştirmenin ucuz bir yoludur.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Mükemmel Makyaj Fondöten Seçimi ve Uygulaması

Kapalı Burun İşi Prosedürü