içinde , ,

Mesut Özil’in Serveti ne kadar?

Temmuz 2022 itibariyle Mesut Özil’in serveti 120 Milyon Dolar. 

Özil, üst düzey kariyerine Bundesliga’da memleketi Schalke 04’ün bir üyesi olarak başladı ve iki sezon sonra 5 milyon € karşılığında Werder Bremen’e katılmak için ayrıldı. Temmuz 2022 itibariyle Mesut Özil’in net değerinin yaklaşık 120 Milyon Dolar olduğu tahmin ediliyor. 

Erken dönem 

Mesut Özil, 15 Ekim 1988’de Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde doğdu. Gençken, başlangıçta Gelsenkirchen’deki bazı yerel kulüplerde oynadı ve daha sonra 5 yıl boyunca temsil ettiği Essen merkezli bir DFB futbol kulübü olan Rot-Weiss-Essen’e taşındı.

Kariyer 

Özil, 2005 yılında Schalke 04’ün genç akademisine ulaştı. FC Schalke 04’ü 17 numaralı forma ile temsil etti ve hücum orta saha oyuncusu olarak oynadı. 

Almanya’nın kuzeybatı eyaleti Bremen merkezli Alman Futbol Federasyonu kulübü Werder Bremen, Mesut’a talep ettiği yüksek ücretleri ödemeyi kabul etti. Kulüple 3 yıl oynamak üzere sözleşme imzaladı. 

2010 yılında Mesut Özil, Werder Bremen’den Real Madrid’e yaklaşık 15 milyon € olduğu tahmin edilen büyük bir transfer ücreti karşılığında transfer oldu.

2014 FIFA Dünya Kupası’nda Mesut Özil, Almanya’nın Dünya Kupası zaferinde çok önemli bir rol oynadı. Almanya sonunda maçı 1-0 kazandı. Mesut ilk golünü 2015-16 sezonunda Arsenal’in 3-0 kazandığı Manchester United’a karşı attı. Arsenal ile 3. sezonu 20 asist ve 8 golle sona erdi ve ona ‘Sezonun Arsenal Oyuncusu’ ödülünü kazandırdı.

Mesut Özil’den En Sevilen Sözler 

“Bu insanları dinlemiyorum – sadece koçumu ve doğrudan yüzüme söyleyen insanlarımı dinliyorum. Bu yüzden elbette kötü oynarsam, iyi oynadığımda bildiğim gibi biliyorum.” – Mesut Özil 

“Özellikle maçlardan önce her zaman motivasyonum var – tüm maçları kazanmak istiyorum ve kaybetmekten nefret ediyorum, antrenmanda bile geri zekalıyım ve agresifim çünkü her zaman kazanmak istiyorum.” -Mesut Özil 

“Elbette her şeyi tam olarak anlamak için zamana ihtiyacımız var ama her şey yolunda gidiyor – o çok iyi bir koç ve bir oyuncu olarak onunla konuşabilirsiniz ve o dinler ki bu bizim için her şeyi kolaylaştırır.” – Mesut Özil 

“Daha önce ana şeyin son birkaç yılda elde ettiğimizden daha fazlasını başarmak olduğunu söylemiştim ve takımla birlikte bir şeyler kazanma potansiyeline sahip olduğumuzu düşünüyorum. İnşallah sezon sonunda kupalar kazanacağız” dedi. – Mesut Özil 

“Tabloda dördüncüyüz, bu yüzden daha fazlasını başarabileceğimizi biliyoruz ve sahada takıma yardım etme potansiyelimi göstermem gerekiyor, ancak şu ana kadar özellikle goller konusunda iyi gittiğini düşünüyorum.”  – Mesut Özil 

Mesut Özil’den 3 Hayat Dersi  

Artık Mesut Özil’in servetini ve başarıya nasıl ulaştığını bildiğinize göre; ondan öğrenebileceğimiz en iyi derslerden bazılarına bir göz atalım: 

1. Hata yapmaktan korkmayın

Sonsuz derecede daha büyük bir başarı yaratmak için yakıt olarak “başarısızlığı” kullanın – hepimizin öğrenebileceği bir ders.

2. Büyük Rüya

Klişe gelebilir, ancak her zaman hatıralardan çok hayallerimiz olduğundan emin olmamız önemlidir.

Her sabah, uğruna çabalayacak bir hedef olmadan uyanmak, kasvetli, sıradan bir yaşam sağlayacaktır. Hayatta sadece bir şansımız var ve mutsuz olmak için çok kısa.

3. Dürüstlük Anahtardır

Yetişkinler olarak, inceliği öğreniriz. Bir şeyleri ağzımızdan kaçırmak yerine başkalarının duygularına karşı daha dikkatli olmayı öğreniriz, ancak bunu yaparken dürüst olmamız önemlidir.

Yetişkinler olarak genellikle çok dikkatli oluruz, bir kişiyi veya grubu gücendirmekten çok korkarız ve bu nedenle düşüncelerimizi sular, hatta onların yerine bir yalan yaratırız. Acı gerçek, yalandan iyidir. 

Özet 

Mesut Özil, 2010 FIFA Dünya Kupası’nda ‘Altın Top Ödülü’ adaylarından biri seçildiğinde şöhret kazanan ünlü bir Alman futbolcudur.

Agresif oyun stiliyle tanınan bir orta saha oyuncusu olarak oynuyor ve sayısız futbolcu ve antrenör, efsanevi Fransız futbolcu Zinedine Zidane’ın tonlarını gördü.

Temmuz 2022 itibariyle Mesut Özil’in serveti yaklaşık 120 Milyon Dolar. 

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

En popüler YouTube videoları