içinde

Dünyanın En Zengin 30 Şarkıcısı

Dünyanın en zengin şarkıcıları kimler?

Dünyanın en popüler şarkıcılarından bazıları yarım milyar dolardan fazla değere sahip! Dünya çapındaki en zengin 30 şarkıcının bir listesini, mevcut net değerleri ve kısa bir biyografi ile birlikte derlemeye karar verdik.

Dünyanın En Zengin 30 Şarkıcısı

30. Jose Carreras

Net Değer: 250 Milyon Dolar

Jose Carreras, İspanyol bir opera tenorudur. En çok Donizetti, Verdi ve Puccini operalarındaki performanslarıyla tanınır.

Ayrıca Placido Domingo ve Luciana Pavarotti ile Üç Tenordan biri olarak yaptığı çalışmalarla tanınır. Birçok ödül aldı.

2021 itibariyle, Jose Carreras’ın net değerinin 250 Milyon Dolar olduğu tahmin ediliyor.

“Şarkı söylediğimde insanların sadece tenor ve sadece müzik hakkında düşünmelerini istiyorum.” -Jose Carreras

29. Diana Ross

Net Değer: 250 Milyon Dolar

Diana Ross, Amerikalı şarkıcı ve oyuncu. Ross ilk olarak ‘The Supremes’ vokal grubunun baş şarkıcısı olarak ün kazandı. Ayrıca ‘Lady Sings the Blues’ ve ‘The Wiz’ gibi filmlerde rol aldı.

Mayıs 1970’de RCA ile çıkardığı ilk albümü Who Do Fools Fall in Love çok başarılı oldu ve bir milyonun üzerinde kopya sattı.

2021 itibariyle Diana Ross’un net değerinin 250 Milyon Dolar olduğu tahmin ediliyor.

“Gerçekten, derinden hayallerin gerçekleştiğine inanıyorum. Çoğu zaman, istediğiniz zaman gelmeyebilirler. Kendi zamanlarında gelirler.” – Diana Ross

28. Bette Midler

Net Değer: 250 Milyon Dolar

Bette Midler, ikonik bir Amerikalı şarkıcı, oyuncu ve yazardır. Midler en çok ‘İlahi Bayan M’ olarak bilinir.

İki Tonys, üç Primetime Emmy ve üç Grammy dahil olmak üzere birçok ödül kazandı. Ayrıca The Stepford Wives ve The Women gibi filmlerde rol aldı. Müzik endüstrisindeki en başarılı şarkıcılardan biridir.

2021 itibariyle, Bette Midler’in net değerinin 250 Milyon Dolar olduğu tahmin ediliyor.

“İnsanlar çok çalıştıkları için en iyi değiller. Çok çalışıyorlar çünkü en iyisi onlar.” – Bette Midler

27. Dhani Harrison

Net Değer: 275 Milyon Dolar

Dhani Harrison, İngiliz müzisyen, besteci ve şarkıcı-söz yazarıdır. Harrison, merhum Beatles gitaristi George Harrison ve yazar Olivia Harrison’ın oğludur.

En iyi işbirlikleri 2004’te Tom Petty, Jeff Lynne ve Prince ile birlikte göründüğü Rock and Roll Onur Listesi’ndeydi. Servetinin çoğunu bestecilik çalışmalarından elde etti ve ayrıca birçok festivalde sahne aldı.

2021 itibariyle, Dhani Harrison’ın net değerinin 275 Milyon Dolar olduğu tahmin ediliyor.

“Babam 91’de turneye çıktığında, sanırım ilk konserim, 50.000 kişi kapalı olan Tokyo Dome’du. Bu oldukça korkutucuydu. 12 ya da 13 yaşındaydım.” – Dhani Harrison

26. Nana Mouskouri

Net Değer: 280 Milyon Dolar

Nana Mouskouri, dünyanın en çok satan müzik sanatçılarından biri olarak kabul edilen bir Yunan şarkıcı. Müzik kariyeri boyunca 10 farklı dilde 200’ün üzerinde albüm ve single yayınladı.

2021 itibariyle Nana Mouskouri’nin net değerinin 280 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

25. Justin Bieber

Net Değer: 285 Milyon Dolar

Justin Bieber çok küçük yaşlardan itibaren müzik dünyasında ün kazandı. O, bu listedeki en genç kişi, açık ara!

İnanılmaz bir şekilde, bu kadar genç yaşta Justin Bieber’ın net değeri 285 milyon dolar, bu da onu yaşayan en zengin şarkıcılardan biri yapıyor. Bieber’dan daha genç, ondan daha yüksek net değere sahip bir şarkıcı yok.

“Başkalarını olumlu bir şekilde etkilemek için sabırsızlanıyorum. Benim mesajım, sadece kafana koyarsan her şeyi yapabilirsin.” – Justin Bieber

24. Tom Jones

Net Değer: 300 Milyon Dolar

Tom Jones, kariyeri boyunca 100 milyondan fazla plak satan Galli bir şarkıcı.

Jones en çok ‘It’s Not Unusual’, ‘What’s New Pussycat’, ‘Delilah’, ‘She’s a Lady’ ve ‘Green, Green Grass of Home’ gibi şarkılarıyla tanınır. Ayrıca birçok film ve televizyon projesinde yer aldı. Bir şarkıcı olarak kariyeri boyunca net değerini kazandı.

2021 itibariyle, Tom Jones’un net değerinin 300 Milyon Dolar olduğu tahmin ediliyor.

“Eğer bir yıldız olacaksan, öyle görünmelisin.” – Tom Jones

23. Şakira

Net Değer: 300 Milyon Dolar

Shakira, Kolombiyalı bir şarkıcı, söz yazarı, dansçı, iş kadını ve hayırseverdir. Herkes Shakira’nın kim olduğunu ve müzik endüstrisinde neden bu kadar ikon haline geldiğini biliyor.

2021 itibariyle Shakira’nın net değeri yaklaşık 300 milyon dolar.

22. Placido Domingo

Net Değer: 300 Milyon Dolar

Placido Domingo, çok yönlülüğü ile tanınan İspanyol bir opera sanatçısı, şef ve sanat yöneticisidir. Domingo genellikle İtalyanca, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İngilizce ve Rusça dillerinde performans sergiliyor.

Başarısına ek olarak, on dört Grammy ve Latin Grammy Ödülü kazandı. Şarkı söyleme kariyerinin net değeri üzerinde büyük etkisi oldu.

2021 itibariyle, Placido Domingo’nun net değerinin 300 Milyon Dolar olduğu tahmin ediliyor.

“Şarkı söylemek bir terapi biçimi haline gelir.” – Placido Domingo

21. George Boğazı

Net Değer: 300 Milyon Dolar

George Strait, Amerikalı country müzik şarkıcısı, söz yazarı, oyuncu ve müzik yapımcısıdır. “Ülkenin Kralı” olarak bilinir ve tüm zamanların en etkili ve popüler kayıt sanatçılarından biri olarak kabul edilir.

2021 itibariyle George Strait’in net değerinin 300 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor ve bu onu dünyanın en zengin 21. şarkıcısı yapıyor.

20. Mariah Carey

Net Değer: 320 Milyon Dolar

Mariah Carey, kariyerine Columbia Records ile imza attıktan sonra başlayan bir şarkıcı/söz yazarıdır. İlk albümü Billboard Hot 100’e giren 4 single içeriyordu ve bunun çok nadir olduğunu söylemeye gerek yok.

Bugün Carey, dünya çapında 200 milyondan fazla albüm sattı ve Mariah Carey’nin net değeri 2021 itibariyle 320 milyon dolar olarak tahmin edilen, dünyanın en zengin 21. şarkıcısı.

“Beni sadece prenses olarak görüyorsan, kim olduğumu ve neler yaşadığımı yanlış anlıyorsun.” – Mariah Carey

19. Lady Gaga

Net Değer: 320 Milyon Dolar

Lady Gaga, Amerikalı şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu. Alışılmadıklığı ve kışkırtıcı çalışmaları ile tanınır ve kariyeri boyunca 27 milyondan fazla albüm sattı.

Bugün Lady Gaga, 320 milyon dolarlık etkileyici bir net değer elde etti ve dünyanın en zengin şarkıcıları listesinde 19. sırada yer aldı.

18. Katy Perry

Net Değer: 330 Milyon Dolar

Katy Perry, Amerikalı şarkıcı, söz yazarı ve televizyon yargıcıdır.

2021 itibariyle, Katy Perry’nin net değerinin 330 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor ve bu onu dünyanın en zengin 18. şarkıcısı yapıyor.

17. Cher

Net Değer: 360 Milyon Dolar

Cher, bazen Pop Tanrıçası olarak anılan Amerikalı bir şarkıcı ve aktris. 1960’larda kocası Sonny ile bir ikilinin parçası olarak popüler oldu. Çiftin orijinal en çok satan hiti olan “I Got You Babe” şarkısını herkes duymuştur.

Bugün, Cher’in net değeri 360 milyon dolar ve onu tüm zamanların en zengin şarkıcılarından biri yapıyor.

16. Toby Keith

Net Değer: 365 Milyon Dolar

Toby Keith, Amerikalı country şarkıcısı, söz yazarı, oyuncu ve plak yapımcısıdır. Bugün, 365 milyon dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 16. şarkıcısı olarak bu listede yer alıyor.

15. Taylor Swift

Net Değer: 400 Milyon Dolar

Taylor Swift, Amerikalı bir şarkıcı-söz yazarıdır ve kişisel hayatında olup bitenlere dayanarak müzik yazmasıyla tanınır. Bu listedeki en genç 2. kişi ve listedeki en genç kadın.

2021 itibariyle, Taylor Swift’in net değeri 400 milyon dolar, bu da onu dünyanın en zengin şarkıcılarından biri yapıyor.

“Hayatta ne olursa olsun, insanlara iyi davranın. İnsanlara karşı iyi olmak, geride bırakılacak harika bir mirastır.” -Taylor Swift

14. Shania Twain

Net Değer: 400 Milyon Dolar

Shania Twain, Kanadalı bir şarkıcı ve söz yazarıdır. 100 milyondan fazla plak sattı ve onu country müzik tarihinde en çok satan kadın sanatçılardan biri yaptı.

2021 itibariyle Shania Twain’in net değeri 400 milyon dolar.

13. Johnny Mathis

Net Değer: 400 Milyon Dolar

Johnny Mathis şimdi 82 yaşında ve yukarıdaki resim kariyerinin ilk günlerinden. Johnny, popüler müziğin Amerikalı şarkıcısı ve kariyerine standart müzik single’larıyla başladı.

Altın veya platin statüsüne ulaşan birkaç düzine albüm yayınlamaya devam etti ve bugüne kadar 73 Billboard listelerinde yer aldı. Mathis’in net değeri 400 milyon dolar.

12. Jennifer Lopez

Net Değer: 400 Milyon Dolar

Jennifer Lopez Amerikalı şarkıcı, oyuncu, dansçı ve moda tasarımcısıdır. J.Lo’nun başarılı şarkıcılık kariyerinden önce oyunculuk kariyeri geldi. 1999’da ilk stüdyo albümünü yayınlamadan önce ‘Anaconda’ ve ‘Out of Sight’ta rol aldı.

J.Lo’nun kariyeri çok çeşitliydi ve ona bu en zenginler listesinde bir yer edinmeyi başardı.

2021 itibariyle Jennifer Lopez’in net değeri 400 milyon dolar.

11. Garth Brooks

Net Değer: 400 Milyon Dolar

Garth Brooks, Amerikalı şarkıcı ve söz yazarıdır. Rock ve pop öğelerini ülke türüne entegre etmesi, ona Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük bir popülerlik kazandırdı.

2021 itibariyle, Garth Brooks’un net değerinin 400 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor ve onu dünyanın en zengin şarkıcıları listesine sokuyor.

10. Barbra Streisand

Net Değer: 400 Milyon Dolar

Barbra Streisand, Amerikalı şarkıcı, söz yazarı, oyuncu ve film yapımcısıdır. 60 yılı aşkın bir kariyere sahip olan Streisand, birçok alanda başarı elde etti. Ve farkedilmeden gitmedi.

Kariyeri boyunca, diğer övgülerin yanı sıra birkaç Grammy ödülü aldı ve şu anda net değeri 400 milyon dolar.

9. Victoria Beckham

Net Değer: 450 Milyon Dolar

Victoria Beckham, pop grubu Spice Girls ile ün kazanan İngiliz bir iş kadını, moda tasarımcısı, model ve şarkıcıdır. Ona ‘Posh Spice’ lakabı takılmıştı ve grup dağıldıktan sonra bir dizi başka girişimde bulundu.

Victoria, Manchester United ve English International takımında oynayan eski İngiliz futbolcu David Beckham ile evli .

2021 itibariyle, Victoria Beckham’ın net değeri 450 milyon dolar.

8. Gloria Estefan

Net Değer: 500 Milyon Dolar

Gloria Estefan, Küba asıllı Amerikalı bir şarkıcı, söz yazarı, oyuncu ve iş kadınıdır.

Solo kariyeri başlamadan önce Miami Latin Boys’un baş şarkıcısı olarak başladı. Estefan üç Grammy ödülü kazandı ve ayrıca Hollywood Walk of Fame’de kendi yıldızı var.

2021 itibariyle Gloria Estefan’ın net değeri 500 milyon dolar, bu da onu dünyanın en zengin şarkıcılarından biri yapıyor.

7. Beyonce

Net Değer: 500 Milyon Dolar

Beyoncé Giselle Knowles-Carter, Amerikalı şarkıcı, söz yazarı, dansçı ve oyuncu. Solo kariyerine geçmeden önce ‘Destiny’s Child’ grubunun baş şarkıcısıydı.

Beyonce, 22 Grammy ödülü kazandı, bu olağanüstü ve Grammy tarihinde en çok aday gösterilen kişi.

2021 itibariyle, Beyonce’nin net değeri 500 milyon dolar ve onu en zengin şarkıcılar listesine koyuyor.

“Gergin olmadığım zaman gergin oluyorum. Eğer gerginsem, iyi bir şov yapacağımı biliyorum.” – Beyonce

6. Rihanna

Net Değer: 550 Milyon Dolar

Rihanna, çeşitli türleri kapsayan, günümüz müzik endüstrisinde bir simge haline gelen Barbadoslu divadır. Bu listenin geçen yılki versiyonunda yer almadı ama hızla XX. sıraya yükseldi.

2021 itibariyle Rihanna’nın servetinin 550 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

5. Julio Iglesias

Net Değer: 600 Milyon Dolar

Julio Iglesias, İspanyol şarkıcı ve söz yazarıdır. Kariyeri boyunca, beş kıtada 60 milyondan fazla kişiye konser vermiş, 5000’den fazla konser verdiği tahmin edilmektedir.

2021 itibariyle Julio Iglesias’ın net değeri 600 milyon dolar.

4. Dolly Parton

Net Değer: 600 Milyon Dolar

Şimdi 72 yaşında olan Dolly Parton, şüphesiz tüm zamanların en popüler country şarkıcısı. Şarkıcı olarak kariyeri 1964’te başladı ve o zamandan beri övgüler ve gelir elde etti ve onu 2021’in en zengin şarkıcılarından biri haline getirdi.

Bu yıl itibariyle, Dolly Parton’ın net değeri yaklaşık 600 milyon dolar.

3. Celine Dion

Net Değer: 800 Milyon Dolar

Céline Dion, tüm zamanların en çok satan sanatçılarından biri olarak adlandırılan Kanadalı bir şarkıcı ve iş kadınıdır; Bugüne kadar dünya çapında satılan 200 milyondan fazla kayıtla.

2021 itibariyle Celine Dion’un net değerinin 800 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

2. Madonna

Net Değer: 850 Milyon Dolar

Madonna “Pop’un Kraliçesi” olarak kabul edilir ve dünya çapında en çok satan 4. müzik sanatçısıdır! Şarkıcılık kariyerine devam etmek için New York’a ilk taşındığında, YouTube’daki bazı röportajlardan dinleyebileceğiniz gibi, zor bir başlangıç ​​yaptı.

Ancak o zamandan beri dünyanın en zengin 2. şarkıcısı oldu ve 59 yaşındaki Madonna’nın net servetinin 850 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

1. Bitki Alperti

Net Değer: 850 Milyon Dolar

Herb Alpert, Herb Alpert & the Tijuana Brass olarak bilinen grup olarak ünlenen Amerikalı bir caz müzisyenidir. Ayrıca genellikle Herb Alpert’in Tijuana Pirinç veya TJB olarak anılırlar.

Alpert, 850 milyon dolarlık etkileyici bir net değer kazandı ve onu dünyanın en zengin şarkıcısı yaptı.

Özet

İşte dünyanın en zengin 30 şarkıcısının kısa bir özeti:

 1. bitki alperti
 2. madonna
 3. Celine Dion
 4. Dolly Parton
 5. Julio Iglesias
 6. rihanna
 7. Beyonce
 8. Gloria Estefan
 9. Victoria Beckham
 10. barbara streisand
 11. Garth Brooks
 12. Jennifer Lopez
 13. Johnny Mathis
 14. Shania Twain
 15. Taylor Swift
 16. Toby Keith
 17. Cher
 18. Katy Perry
 19. Lady Gaga
 20. Mariah Carey
 21. George Boğazı
 22. Placido Domingo
 23. Şakira
 24. Tom Jones
 25. Justin Bieber
 26. Nana Muskuri
 27. Dhani Harrison
 28. Bette Midler
 29. Diana Ross
 30. Jose Carreras

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Dünyanın En Pahalı 30 Arabası

Dünyanın En Pahalı 10 Oteli