içinde ,

En popüler YouTube videoları

“17 Haziran 2016’da Koreli eğitim markası Pinkfong, “Baby Shark Dance” adlı videosunu yayınladı. Ocak 2022’de Baby Shark Dance, 10 milyar görüntülemeyi aşan ilk YouTube videosu oldu. Bir yıl önce eski rekortmen “Despacito”dan tüm zamanların en çok izlenen YouTube videosu. “Baby Shark Dance” şu anda YouTube’da toplam 10,41 milyar kez izlendi.

Videoİzlenme (Milyar)
"Baby Shark Dance" - Pinkfong Kids' Songs & Stories10.41
"Despacito"- Luis Fonsi featuring Daddy Yankee7.80
"Johny Johny Yes Papa" - LooLoo Kids6.26
"Shape of You" - Ed Sheeran5.66
"See You Again" - Wiz Khalifa featuring Charlie Puth5.46
"Bath Song" - Cocomelon - Nursery Rhymes5.17
"Learning Colors - Colorful Eggs on a Farm" - Miroshka TV4.56
"Phonics Song with Two Words"4.54
"Uptown Funk" - Mark Ronson featuring Bruno Mars4.51
"Masha and the Bear - Recipe for Disaster" - Get Movies4.49

YouTube’daki müzik videoları

“Baby Shark Dance”, toplam izlenme sayısı bakımından şu anki rekor sahibi olabilir, ancak Koreli sanatçı Psy’nin “Gangnam Style” videosu, yerini ardılına bırakmadan önce en uzun süre (1,689 gün veya 4,6 yıl) zirvede kaldı. Bunun gibi rakamlarla, YouTube’daki en popüler videoların çoğunun müzik videoları olması şaşırtıcı değil. 2010’dan bu yana YouTube’da en çok izlenen videolardan biri hariç tümü müzik videoları oldu ve bu da platformun odak noktasının komik, viral videolardan profesyonelce üretilmiş içeriğe kaymasını gösteriyor. 2019 itibariyle, ABD nüfusunun yaklaşık yarısı haftalık olarak müzik tüketimi için YouTube’a erişti.

YouTube’daki popüler video içeriği

Müzik hayranları da son derece ilgili kitlelerdir ve müzik videolarının yayınlandıktan sonraki ilk 24 saat içinde önemli miktarda trafik toplaması alışılmadık bir durum değildir. İlk yayınlandıktan sonra çok sayıda görüntülenen diğer popüler video türleri, özellikle MCU (Marvel Sinematik Evreni) ile ilgili süper kahraman filmleri olmak üzere film fragmanlarıdır. Yaklaşan “Avengers: Endgame” filminin ilk resmi fragmanı, vizyona girdiği ilk 24 saat içinde 289 milyon izlenerek en viral film fragmanı oldu.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Temmuz 2022 itibariyle en çok Grand Slam turnuvası kazanan erkek tenisçiler kazandı