içinde

Rinoplasti ile İlgili 5 Efsane Yeniden Ziyaret Edildi

Rinoplazinin 2004 yılında gerçekleştirilen en popüler ikinci plastik cerrahi prosedürü olmasıyla (Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği’ne göre), burun ameliyatı zengin ve ünlüler alanından sizin ve benim gibi sıradan insanların evlerine doğru ilerliyor. Artık bu prosedür her zamankinden daha erişilebilir olduğu için, bu konuda birçok bilgiye maruz kalmanız doğaldır, bazıları doğru, bazıları şüpheli, bazıları düpedüz yanlış. Bu makalede, rinoplasti ile ilgili en popüler yanılgılardan bazılarına değinmeye çalışın.

1. Her plastik cerrah teknik olarak, evet, rinoplasti ameliyatı yapabilir. Çoğu plastik cerrah, uygulanan prosedürler listesinde rinoplasti olacaktır. Ancak bu, her plastik cerrahın iyi rinoplasti sonuçları alabileceği anlamına gelmez. Rinoplasti hem tıbbi hem de sanatsal açıdan zorlu bir işlemdir. Bir plastik cerrah, burnun iç anatomisini ve solunum sisteminin işleyişini tam olarak anlamalıdır, böylece yeniden şekillendirilen burun sadece estetik açıdan hoş değil, aynı zamanda tamamen işlevseldir. Burun, yüzümüzün genel görünümünde çok önemli bir faktör olduğu için, plastik cerrahın, hastaların yüzüne güzel bir şekilde uyan bir burun yaratması için güçlü bir sanat anlayışına sahip olması gerekir.

2. Rinoplasti kibirle motive edilir İnsanların sadece kozmetik nedenlerle burun ameliyatı geçirdiğine dair yaygın inanca rağmen, bu prosedürün burnun görünümünü iyileştirmenin yanı sıra solunum problemlerini (örn. Septum deviasyonu) düzeltmesi nadir değildir. Aynı zamanda burun görünümünden memnun olmayan hastalarda burun estetiği yaptırmanın özgüvenlerini ve nihayetinde yaşam kalitelerini artıracak fiziksel ve duygusal bir dönüşüme yol açabileceği tespit edilmiştir. Bu perspektiften bakıldığında, rinoplastinin etkisi, hastanın gösterişi için bencil bir tatmin olmaktan çok terapötik bir tedaviye benzetilebilir.

3. Rinoplasti ağrılıdır Göğüs implantları veya karın germe gibi diğer plastik cerrahi prosedürlerin aksine, rinoplasti genellikle ağrılı değildir. Çoğu cerrah rinoplasti ameliyatını genel anestezi altında gerçekleştirir, böylece tamamen uyuyacak ve hiçbir şey hissetmeyeceksiniz. Ameliyattan sonra, 7 ila 10 gün boyunca küçük bir burun alçısı olacaksınız ve bu süre zarfında büyük olasılıkla soğuk algınlığı hissedeceksiniz. Burun ve göz çevrenizde şişlik ve morluk olabilir (özellikle burun kemikleriniz yeniden şekillendirilmişse); ancak ameliyat sonrası yaşayacağınız genel rahatsızlık minimum düzeydedir.

4. Herkes burun estetiği yaptırdığınızı fark edecek Eğer burnunuz büyük bir yumruyu kaldırmak gibi büyük bir değişiklik gerektiriyorsa, etrafınızdaki insanlar gerçekten burnunuzdaki farkı fark edebilir. Bununla birlikte, burnunuzun sadece köprü veya ucun iyileştirilmesine ihtiyacı varsa, görünüşünüzdeki algılanan değişiklik tahmin ettiğinizden daha az dramatik olacaktır. Sonuçta, hiç kimse yüz özelliklerinize sizin kadar yakından aşina değildir, bu nedenle onlarda küçük bir değişiklik yapmak dış dünya için çok açık olmayabilir. Ayrıca, iyi bir cerrahın size ameliyat görünümlü bir burun sağlamaktan kaçınacağını ve bunun yerine yeniden şekillendirilmiş burnunuz ile yüz özelliklerinizin geri kalanı arasında bir denge kurmaya çalışacağını ve böylece doğal olarak birbirlerini tamamlayacağını unutmayın.

5. Rinoplasti size hayallerinizdeki burnu kazandıracak Rinoplasti, burnunuzun görünümünü önemli ölçüde iyileştirebilirken, sizin kemik ve cilt yapınıza bağlı olarak bir plastik cerrahın yapabileceklerinin bazı sınırlamaları vardır. Aynı zamanda, ameliyatınızın sonuçlarından tam olarak memnun kalmama şansınız da vardır. İstatistikler, rinoplasti ameliyatlarının% 10 ila% 15’inin, ilkinin sonuçlarını iyileştirmek veya düzeltmek için ikincil bir prosedür gerektirdiğini göstermektedir. Bunun nedeni bazen burnun iyileşmesi ve cerrahın tahmin edemeyeceği veya kontrol edemeyeceği şekillerde gelişmesidir. Diğer durumlarda, hastaların nihai sonuçlardan memnuniyetsizliği, ameliyatın amaçlanan sonucu hakkında doktorla zayıf iletişimden kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte, çoğu hasta ameliyattan sonra fiziksel görünümünden öncekine göre daha mutlu olduğunu bildirdiği için bu durum kuraldan ziyade bir istisnadır.

Öyleyse, hayallerinizin burnuna başarılı bir şekilde ulaşmanın anahtarı nedir? Birinci noktaya geri dönersek, dikkatle araştırmak, seçmek ve cerrahınızla iletişim kurmak! Ne kadar zamandır burun ameliyatı yapıyor? Cerrahi akreditasyonları nedir? Güvenlik kayıtları neye benziyor? Onun rinoplasti hastalarının görüntülerinde bol şans, yeniden şekillendirilmiş burnu sizin güzellik fikrinize uygun mu? Kendi burnunun böyle olduğunu hayal edebiliyor musun? Bunu yaparsanız, sonraki adım, hem sizin hem de cerrahınızın burnunuzun neye benzemesini beklediğinizi ve tıbbi açıdan neyin elde edilebileceğini çok net bir şekilde anlamanızı sağlamaktır. İyi bir bilgi birikimi ve olumlu bir tavırla donanmış olarak, daha çekici ve kendinden emin bir SİZE ulaşmanın en iyi yolundasınız!

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

2006 İçin 5 Sıcak Saç Stili Trendi

Güzellik Salonu Rezervasyonunuzu Tutmanız İçin 5 Neden