içinde ,

En çok abone olunan YouTube kanalı hangisidir?

Hint müzik ağı T-Series, kanalı takip eden 220 milyon kullanıcıyla Temmuz 2022 itibarıyla dünyanın en fazla YouTube abonesine sahip oldu. YouTube Filmleri, kabaca 153 milyon aboneyle ikinci sırada yer aldı.

Kanal AdıAbone sayısı (Milyon)
T-Series220
YouTube Movies153
Cocomelon - Nursery Rhymes139
SET India137
Music116
PewDiePie111
MrBeast98.70
Kids Diana Show97.80
Like Nastya97.60
Gaming92.60

YouTube’a her dakika kaç saat video yükleniyor?
YouTube, vlog’lar, eğitimler veya orijinal diziler gibi kullanıcı tarafından oluşturulan videoları paylaşmak için bir platform olarak 2005 yılında piyasaya sürüldü. Site hızla büyüdü ve yalnızca bir yıl sonra günde 100 milyon video görüntüleme ve günlük 65 binden fazla yükleme yapıldığı bildirildi. Mayıs 2019 itibarıyla YouTube’a her dakika 500 saatten fazla video yüklendi, bu rakam 2010’da dakikada yalnızca 24 saatlik içerik yüklemesiydi.

YouTube İş Ortağı Programı
2020’nin dördüncü çeyreğinde, YouTube’un reklam geliri yaklaşık yedi milyar ABD dolarına ulaştı. YouTube, Ortak Programı aracılığıyla, popüler videoların yükleyicilerini, içeriğin oluşturduğu reklam gelirlerinden bir pay alarak ödüllendirir. Bu, video paylaşım platformunun birçok kullanıcısının düzenli olarak tekrar ziyaret ettikleri favori kanallara sahip olma eğilimiyle birleştiğinde, başka bir fenomeni ortaya çıkardı: YouTube ünlüleri. Bu tanınmış kişilerden bazıları web sitesinde keşfedilmiş, ancak daha sonra YouTube dışında başarılı bir kariyer edinmiş olsa da, diğerleri için site, içerik sunmak ve hayranlarla iletişim halinde kalmak için birincil platformdur.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Dünyadaki en ateşli 25 kadın ünlü ve varlıkları