içinde

CryCry

Hap Aşırı Dozuyla İntihar Nasıl Çalışır?

Ölüm nedeni olabilecek uyku pedleri hakkında bilgiler.

İstatistiksel olarak, aşırı dozda uyku hapı, kadınların hayata karşı girişimde bulunmak veya intihar etmek için en çok kullandıkları yöntemlerden biridir.

Haplar derinin işlevlerini yavaşlatarak, kasları gevşeterek ve kişiyi kimyasal olarak uyutarak çalışır. Teorik olarak aşırı dozda uyku hapı, sinir sistemi, solunum sistemi ve kardiyovasküler sistem dahil olmak üzere vücudun faaliyetlerini tamamen devre dışı bırakabilir ve bu 3 sistem çalışmayı bıraktığında sonunda kişinin ölümüne neden olur.

Uyku haplarının anestezik ve sakinleştirici nitelikleri sayesinde aşırı dozda herhangi bir acı ya da acı çekmeden bir kişiyi öldürebilirler, bu nedenle insanlar hayatlarına bu şekilde girişimde bulunmaya ve bunu başka bir şekilde yapmamaya karar verirler. diğer saldırı türlerinin neden olabileceği acıdan korkarlar. Marilyn Monroe’nun uyku haplarıyla intihar ettiği biliniyor.

Araştırmacılar ve bu tür yaşam girişimlerinden sağ kurtulanlar, aşırı doz hapının kendilerini öldürmek için her zaman işe yaramadığına tanıklık edebilirler. Bazen stresten kurtulmak, Online Casinolarda oynamak ve kafanızdan kötü düşünceler almak iyidir.

Artık daha önce doktorlar tarafından reçete edilen güçlü uyku hapları artık öyle değil. Yüksek düzeyde anestezik içeren çoğu uyku hapı, sadece hastanelerde ameliyattan önce hastaları uyutmak için kullanılmaktadır. Piyasada satılan uyku hapları daha az anestetik içerir ve daha önce eczanelerde satılanlar gibi artık potansiyel olarak ölümcül değildir. Başka bir deyişle, hapların üretimi artık kimyasal olarak belirlendi ve güvenli olacak şekilde tasarlandı.

Amaçlardan biri, hapları daha az etkili hale getirmek ve aşırı dozlar anlamlarını yitirmektir. Bununla birlikte, bu, aşırı dozda uyku haplarının vücuda ve zihne önemli zarar vermediği anlamına gelmez, bu faktörler, modern hapların düşük riskine rağmen hala mevcuttur.

Dikkate alınması gereken diğer bir faktör, aşırı dozu çevreleyen belirli ayrıntılardır. Bazı kişiler, uyku haplarının bazı bileşenlerine alerjisi olabilir, bu da diğer seviyelerde vücudun tamamen felç olmasına ve bir sebze gibi olmasına neden olabilen hasara neden olabilir, bu nedenle bu sınıftaki ilaçların uygulanması reçeteli ve daha önce bir doktorla konuşmuş olmak.

Bu tür uyku hapları ile kendilerini öldürmeye çalışan bazı kişiler, süreci hızlandırmak için genellikle alkol kullanırlar.

Modern uyku haplarına aşırı doz uygulanması, özellikle sinir sistemine çok fazla zarar verebilir. Bu sınıftaki hapların normal dozları da hafif yan etkilere neden olur.

Aşırı dozda uyku hapları da psikolojik bir sorun olarak kabul edilir, çünkü bir kişi aşırı dozda uyku hapları alarak hayatına son vermeyi düşünüyorsa, aslında bir sorunu olduğu ve yardıma ihtiyacı olduğu içindir. Çoğu durumda, fiziksel stres veya akıl hastalığı intiharlarla ilişkilendirilebilir.

Bu şekilde intihar etmeye çalışan ancak başarılı olamayan kişiler, genellikle beyindeki oksijen eksikliğinden kaynaklanan hafıza kaybından muzdariptir. Bu şekilde ölmeye çalışan diğer insanlar, hayal kırıklığı yaratan paranoyadan muzdariptirler veya yaşamlarını denemekten sonra ciddi psikolojik sorunları olduğu tespit edilmiştir.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Astım – Bir Solunum Bozukluğu

Steroid Kullanan Sporcular Çifte Risk Altında