içinde

Görünüşler, Alışılmışın Dışında Görkemli

Ben avukatlık yaparken meslektaşlarım çocuklarını koleje ya da okula gönderdikleri için ne kadar şanslı olduklarını söylerlerdi. Nasıl yaptık bilmiyorum ama çocukları üniversiteye gönderdik ve şimdi emeklilik için para biriktirmeye başlamayı umuyorduk, derlerdi. Gerçekte, çok daha fazlasını söylüyorlardı. Çocukları zorlukla üniversiteye gönderebildiğimiz için çok şanslıydık, şimdi emekli olacak kadar para biriktirmeye başlayabilmek için parmaklarımızı kıstırdık. Ben de o yoldaydım, sadece kazandığımdan daha fazlasını (daha fazla değilse) harcadığım, maddi olarak sıkıntılı yaşadığım bir hayata doğru. Aynı yorumları yapıp aynı mali kadere sahip olmam sadece bir an meselesiydi.

Kendi hukuk pratiğime sahip olmanın beni mali açıdan özgür kılacağını düşünmüştüm, ancak meslektaşlarımdan öğrendiğim gibi, yolum (kendi şirketime sahip olmak) beni oraya götürmeyecekti. Bu yüzden, alışılagelmiş yoldan çıkıp, ilk başta ne kadar zor olsa da, daha az yürünen bir yola girmeye karar verdim. Sonunda, görüşler ekstra çabaya değer.

İlerlemek neden bu kadar zor? 1. En son ve en büyük, ihtiyacımız olmayan şeylere gereksiz yere para harcıyoruz (ama bu duygusal olarak bize çekici geliyor) 2. Debtonce kırmızıydı ve harcama alışkanlık ve duyguya dayalı, kalıpları, disiplini kırmak çok zor olabilir kendimizi ve borcumuzdan çıkıyoruz 3. Vergiler maaşımızın yüzde 50’sini alıyor.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

GPA – Üniversite Kabullerinde Nasıl Yardımcı Olur?

10. Sınıf Uygulamalı İngilizce Ev Ödevi Yardımı