içinde ,

AOC, Tesla’sını Sendikalı Üretilen Bir Elektrikli Araçla Değiştirmek İstediğini Söylüyor

Milletvekili Alexandria Ocasio-Cortez (AOC), Tesla otomobilini sendikalı üretilen bir elektrikli araçla (EV) değiştirmek istediğini tekrar belirtti. AOC, salgın döneminde Tesla Model 3 satın aldığını, çünkü elektrikli araçların o zamanlar seyahat etmek için “en güvenli yol” olduğunu söyledi. New York milletvekili, Tesla CEO’su Elon Musk ile sendikalar konusunda birkaç kez karşı karşıya geldi.

Tarihi United Auto Workers grevi ülke genelinde artarken, Ocasio-Cortez’in Tesla CEO’su Elon Musk ile olan anlaşmazlığı da artıyor.

Pazar günü Face the Nation programında, Ocasio-Cortez’e Tesla’sını sendikalı üretilen bir EV ile ne zaman değiştireceği soruldu. Ocasio-Cortez, 2020’de Washington ile New York’taki bölgesi arasında seyahat etmek için Tesla Model 3 satın aldığını daha önce belirtmişti. Bu araç, ona “bir ya da bir buçuk şarjla” bu mesafeyi kat etme olanağı sunuyordu.

O zamanlar seyahat etmek için “en güvenli yol” olmasına rağmen, diğer üreticilerin yeni modelleri piyasaya sürülmeden önceydi. Face the Nation programında “Şu anda arabamızı değiştirmeyi düşünüyoruz,” dedi.

Bu, Ocasio-Cortez’in Tesla’sını sendikalı üretilen bir EV ile değiştirme konusundaki ilgisini dile getirdiği ilk sefer değil. Aynı zamanda, geçmişte UAW’ya oldukça eleştirel yaklaşan Musk’a olan hoşnutsuzluğunu ifade ettiği ilk sefer değil.

Geçen Mayıs’ta, Ocasio-Cortez, çalışanların sendikalaşmasına izin veren bir şirket tarafından üretilen bir elektrikli araç sahibi olmak istediğini söyledi. Tesla, Amerika’da bir sendika tarafından temsil edilmeyen tek büyük otomobil üreticilerinden biridir. “Milyarder. Ne düşündüğü umurumda değil,” dedi Ocasio-Cortez, Musk’tan bahsederken.

Ocasio-Cortez ve Tesla, Insider’dan yapılan bir yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

ChatGPT Plus ve Claude Pro: Hangi Ücretli AI Sohbet Botunu Seçmelisiniz?