içinde

Zevk için seyahat

Uçakla seyahat etme dönemi en sevdiğim deneyim değil. Bavulu taşımak, bilet ücretini ödemek, uçağa hapsolma hissi diğerlerinin yanında seyahat etmenin olumsuz yönleridir. Ancak, hedefe ulaşmak o kadar büyük bir ödül ki, yukarıda belirtilenler artık geçerli değil.

Yeni ufuklar keşfetme imkanı her zaman herkesin kullanamayacağı bir lüks. Hiç şüphesiz en sevdiğim olmasa da en sevdiğim aktivitelerden biridir. Başka kültürleri, yeni yemekleri, dilleri, manzaraları, işletmeleri, restoranları tanımak kısacası seyahat etmek benim için çok zenginleştirici.

Yalnız seyahat etmeye karar verirseniz, gerçekten de avantajları var. Uçakta ilginç biriyle tanışma, yanınızdaki yolcu ile sohbet etme veya aynı anda seyahat eden bir arkadaşınızın bir arkadaşına çarpma olanağına kalıcı olarak sahipsiniz.

Seyahat etmek aynı zamanda sizi her gün rahatsız eden sorunlardan kopma imkanı sunar. Elbette kişi uzaklaşsa da sorunlar ortadan kalkmaz ama artık onlara başka bir perspektiften bakabilir ve bu kadar siyah gördüğünüzün belki biraz gri olduğunu fark edeceksiniz!

En sevdiğim gezi, en iyi arkadaşımla Paris’e gittiğim yolculuktu. Orada, Le Mare bölgesinde yaşıyorduk, geceleri şık bir bowling salonuna gittik ve gün boyunca mutlak turizm yaptık. Notre Dame’den Monmatre’ye, şehirde gidebileceğiniz sayısız yer var.

Varış noktanız olarak Avrupa’yı seçerseniz, kışın değil ilkbahar veya yaz aylarında gitmeniz tavsiye edilir, çünkü soğuk hava ve öğleden sonraki karanlık, yürüyüş ve yürüyüş için size fayda sağlamaz. Bununla birlikte, Avrupa’nın çoğu yerinde, bu kadar çok acı çekmekten kaçınmak için merkezi ısıtma bulacaksınız.

Gidilecek ve seyahat edilecek sayısız yer var. İtalya’ya gitmeye karar verirseniz, her damak zevkine uygun bir mutfak çeşidiniz var. Makarnalar ve pizzalar inanılmaz ve manzarası arzulanan hiçbir şey bırakmıyor!
İspanya’da Barselona en kozmopolit ve turistik şehirdir; Öte yandan Madrid, zarif ve sofistike bir tarza sahip.
Size gezi fikri ve tarzı benzer, enerjisi iyi ve yeni deneyimlere açık bir partner ile seyahat ettiğiniz sürece eğleneceğinizi temin ederim.

Kendinizi iş, eğitim, aile veya her ne için baskı altında veya stres altında hissettiğiniz bir anda bulursanız ve hızlı ve doğru bir kaçış arıyorsanız, seyahat en iyi çözümdür. Zihninizi korur, ruhunuzu canlandırır ve anlatacak yeni hikayeler ve deneyimlerle geri dönersiniz!

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Mangosten Suyu

Mangosten Meyvelerin Kraliçesi