içinde

Çocuklarınıza Evde Eğitim Vermek: Temel Gerçekler!

Telif Hakkı 2006 Matt Weight

Wikipedia, evde eğitim veya evde eğitim olarak da adlandırılan Evde eğitimin, devlet okulu veya özel okul gibi bir kampüse sahip bir kurumda gerçekleşen zorunlu katılımın aksine, çocukların evde ebeveynleri tarafından eğitim gördükleri bir eğitim alternatifi olduğunu belirtir. okul.

Ev okulu, dünya genelinde son 4 yılda oldukça önemli ölçüde artmaktadır. 2003 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’nde, 1999’da 850.000’den% 29 artışla yaklaşık 1,1 milyon çocuk Evde Eğitim gördü. Son rakamlar, diğer Batı Ülkelerinde Evde Eğitimin de büyümeye devam ettiğini gösteriyor. Örneğin, Birleşik Krallık’ta tahmini 50.000 çocuk “evde eğitim görmüş” kabul edilir; Avustralya – 26,500; ve Kanada’da (2001’de olduğu gibi) 80.000 çocuğun evde eğitim gördüğü ve sayıların artmaya devam ettiği tahmin edilmektedir.

Çoğu ev eğitimi savunucusunun evde eğitim için bireysel motivasyonları vardır. Ev eğitiminin akademik ve sosyal sonuçları çeşitlidir ve canlı tartışmaların kaynağıdır. Bazıları, bir öğrencinin akademik programını, özellikle üstün zekalı veya öğrenme güçlüğü olan çocuklara, bireysel güçlü ve zayıf yönlere uyacak şekilde daha etkili bir şekilde uyarlayabileceklerini düşünüyor. Diğerleri, din dışı eğitimi ahlaki veya dini sistemlerine aykırı olarak gören dindar ebeveynlerdir. Yine de diğerleri, zorbalık, uyuşturucu, okul şiddeti ve okulla ilgili diğer sorunlar gibi okulların olumsuz sosyal baskılarının çocuğun gelişimini olumsuz etkilediğini düşünüyor. Pek çok anne-baba, başka birinin bunu yapmasına izin vermektense kendi çocuklarına öğretme fikrini sever.

Evde eğitim alan çocuklar hakkında dile getirilen ortak bir endişe, öğrencilerle ve okul ortamının sağladığı toplumla sosyal etkileşimden yoksun olmalarıdır. Birçok evde eğitim ailesi, ev eğitimi kooperatifleri, bağımsız çalışma programları ve beden eğitimi, sanat, müzik ve tartışma için özel zenginleştirme grupları dahil olmak üzere çok sayıda kuruluşa katılarak bu endişeleri giderir. Çoğu aynı zamanda topluluk gruplarında da aktiftir. Evde eğitim gören çocuklar genellikle diğer çocuklarla okul çocuklarının yaptığı gibi sosyalleşirler: okul dışında, kişisel ziyaretler ve spor takımları, kulüpler ve dini gruplar aracılığıyla.

Evde eğitimin akademik etkinliği büyük ölçüde yerleşik bir konudur. Çok sayıda araştırma, evde eğitim programlarının akademik bütünlüğünü doğrulamış ve ortalama olarak, evde eğitim alan öğrencilerin kamu tarafından yönetilen okul akranlarından tüm konularda yüzde 30 ila 37 oranında daha iyi performans gösterdiğini göstermiştir. Devlet okullarının başına bela olan azınlıklar ve cinsiyet arasındaki performans farklılıkları, evde eğitim gören öğrenciler arasında neredeyse yok.

Önemli evde eğitim almış kişiler
Thomas Edison, Amerika Birleşik Devletleri, bilim adamı ve mucit
Alexander Graham Bell, İskoçya, Mucit (Telefon, Hydrofoil)
Dakota Fanning, Amerika Birleşik Devletleri, oyuncu
Hilary Duff, Amerika Birleşik Devletleri, Oyuncu / Şarkıcı
Charles Evans Hughes, Amerika Birleşik Devletleri, New York Valisi, Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı ve Amerika Birleşik Devletleri Baş Yargıç
Frankie Muniz, Amerika Birleşik Devletleri, Oyuncu
Rosa Parks, ABD, medeni haklar aktivisti
Susan La Flesche Picotte, Amerika Birleşik Devletleri, ilk Amerikan Kızılderili kadın doktor
Woodrow Wilson, Amerika Birleşik Devletleri, doktora derecesine sahip tek Birleşik Devletler Başkanı.
George Washington, Amerika Birleşik Devletleri, Birinci Birleşik Devletler Başkanı
Abraham Lincoln, Amerika Birleşik Devletleri, Amerikan İç Savaşı sırasında Başkan

Eğitim, okulda öğrenilen her şeyi unuttuktan sonra geriye kalan şeydir – Albert Einstein (1879-1955)

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

New York’ta En İyi Lazer Epilasyon Tedavilerini Bulmak

Yenilikçi saç ekimi tekniğini foliküler gruplama