içinde

Philadelphia Okullarında Zorbalık Politikası Yok

Philadelphia Okulları, okul zorbaları ve diğer ilgili olumsuz öğrenci davranışları söz konusu olduğunda hiçbir politikaya sahip değil.

Amerika Birleşik Devletleri’nde çocuklar ve ergenler arasındaki tüm ölümlerin yaklaşık üçte ikisi, yaralanmaya bağlı nedenlerin sonucudur. Bunlara motorlu araç kazaları, kasıtsız yaralanmalar, cinayet ve intihar dahildir. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, 1994 ile 1999 yılları arasında en az 126 öğrenci okulla bağlantılı bir cinayet veya intihar gerçekleştirdi. Bu öğrencilerden 28’i intihar etti ve bunlardan sekizi diğerlerini hemen öldürmeden önce kasıtlı olarak yaraladı. Bu öğrencilerin hiçbiri çetelere karışmadı.

Artık zorbalık olarak anılan intiharlar, zorbalık ve benzeri sosyal stres faktörleri dahil olmak üzere okulla ilişkili şiddete atfedildi. 126 öğrenci ulusal bir istatistik için küçük görünse de, bu buzdağının sadece görünen kısmı. İlkokuldan liseye kadar uzun yıllar okulda aynı kişi (ler) tarafından zorbalığa ve tacize uğrayarak madde bağımlılığı ve psikolojik sorunlar geliştiren öğrenci sayısını ele almamaktadır.

Journal of the American Academy of Pediatrics, Pediatri’nin 5 Mayıs 2004 tarihli sayısında okul çağındaki çocuklarda obezite ve fazla kilonun artmasının birçok olumsuz sosyal ve psikolojik sonuçla ilişkili olduğunu bildirdi. Akran saldırganlığı listenin başında gelir.

Okullarında yükselen bu ulusal sorunu ortadan kaldırmaya yönelik çalışmak için Philadelphia okulları, herhangi birinin okul saatlerinde okul topluluğunun herhangi bir üyesine zorbalık yapmasını veya ciddi şekilde tehdit etmesini ve okula gelip gelmesini yasaklayan bir politika geliştirdiler. Bu içerir:

Tekrarlanan tehditler;
Bedensel yaralanma tehditleri;
Fiziksel veya psikolojik gözdağı;
Her türlü gasp;
Mücadele veya diğer şiddet eylemleri / tehditleri;
İnternette, ilan tahtalarında, okul duvarlarında, bireylerin kişisel eşyalarında veya okul saatleri içinde olsun veya olmasın başka herhangi bir yerde rızası olmadan başka bir kişi hakkındaki bilgileri tekrar tekrar yayınlamak; ve
Herhangi bir nedenle, ancak özellikle ırk, cinsiyet, engellilik, dil veya fiziksel özellik nedeniyle taciz.

Okul personelinin yanı sıra, Philadelphia okulları öğrencilerin ve ebeveynlerinin yardımını aldı. Öğrenciler veya velilerin okulla ilgili tacizi bildirmeleri için günde 24 saat görev yapan bir Bully Yardım Hattı kurdular. Yardım hattı, telefonla tercüme hizmeti aracılığıyla 175’ten fazla dilde hizmet vermektedir. Philadelphia okulları, yardım hattı şikayetini aldıktan sonraki 24 saat içinde bildirilen bir sorun üzerinde harekete geçme sözü verir. Bazı sorunlar için, arayanlar durumların tatmin edici bir şekilde çözüldüğünden emin olmak için bir takip telefon araması alabilir.

Philadelphia okulları, bu olumsuz davranışlara karşı okul politikasını, Bully Yardım Hattını ve İngilizce bilmeyen bireylerin yardım hattına erişmeleri için talimatları açıklayan dokuz farklı dilde broşürler hazırladı. Philadelphia okullarında en sık karşılaşılan sekiz İngilizce olmayan dildir ve İngilizcelerinin İkinci Dil öğrencilerinin yüzde 85’inden fazlasını temsil eder.

El ilanları okullarına kayıtlı öğrencilerin velilerine gönderildi. Ek olarak, ebeveynlerden ve topluluk gruplarından broşürleri şehir genelinde daha fazla dağıtmalarını istediler.

Philadelphia okulları, öğrencilerinin güvenliği ve refahı konusunda gerçekten endişe duyuyor. Tüm öğrencilerin zorbalığa veya tacize uğramama hakkı olduğuna inanıyorlar. Zorbalık içermeyen politikaları ve yardım hattı ile, herhangi bir öğrencinin herhangi bir nedenle gözdağı ve taciz edilmesini önleme, ele alma ve ortadan kaldırma yolundadırlar.

Philadelphia okulları hakkındaki bu bilgiler size www.schoolsk-12.com tarafından sunulmaktadır.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Doğru Saç Boyası Rengini Bulmak

Her Zaman İstediğiniz Düz Saçları Alın