içinde

Olumlu Bir Uzaktan Eğitim Deneyimi İçin İpuçları

Uzaktan eğitim sahnesinde yeniyseniz, eğitim yolculuğunuzun keyifli geçmesini sağlamak için göz önünde bulundurmanız gereken bir dizi faktör olduğunu çabucak anlayacaksınız. Bu, eğitiminize geleneksel bir tuğla ve harç kolejinde veya üniversitede başlamaktan gerçekten farklı değildir, ancak derslerinizi çevrimiçi olarak almanız dışında.

Biraz sağduyu ve biraz araştırma ile çoğu öğrenci kendi çalışma alışkanlıklarına ve yaşam tarzına uygun bir okul bulabilir. Bu, dikkate alınması gereken önemli bir faktördür çünkü çalışmalarınızı, çalışma programınızı ve ev yaşamınızı eğitim hedeflerinize ulaşmanıza izin verecek şekilde yönetmeniz beklenecektir. Yaşam tarzınızı tamamlayan müfredatı ve çalışma programı olan bir okul seçerseniz bu çok daha kolay olacaktır.

Çevrimiçi eğitiminize doğru adım atmanıza yardımcı olmak için, aşağıdaki ipuçlarının en yaygın çevrimiçi öğrenci sorunlarından birkaçını atlatmanıza yardımcı olacağını düşündük:

Doğru Okulu Bulmak

Muhtemelen çevrimiçi öğrencilerin karşılaştığı en göz korkutucu görev doğru okulu seçmektir. Diploma değirmeni olarak tanınan okullardan kaçının. Bu okullar tarafından verilen dereceler genellikle değersizdir, ancak potansiyel işverenler genellikle bu şüpheli eğitim kurumlarının adlarının farkındadır. Şans eseri, bu okullar istisnadır.

Makul öğrenim ücretleriyle size birinci sınıf bir eğitim sağlayabilecek birçok güvenilir kolej ve üniversite vardır. Çevrimiçi bir kolej veya üniversite seçiminde ilk hareket tarzınız, bir okul kataloğu talep etmek ve programlarını, çevrimiçi kurslarını ve öğrenci destek etkinliklerini incelemektir. Elbette, atmanız gereken son derece önemli bir adım, olası okulunuzun akredite olduğunu ve çevrimiçi kurslarınızın da uygun akreditasyona sahip olduğunu doğrulamaktır.

Çevrimiçi Eğitim Maliyetlerinizi Kontrol Altında Tutmak

Hayatın bu gerçeğinden kaçınmanın bir yolu yoktur, eğitim pahalı olabilir. Ama sizi iflasa göndermek zorunda da değil. Muhtemel kolejinize, öğrenci kredileri dahil, eğitim masraflarına yardımcı olacak programları olup olmadığını sorun.

Ve kesinlikle sadece çevrimiçi kurslara kaydolduğunuz için bursları ve hibeleri ekarte etmeyin. Çevrimiçi eğitim için şaşırtıcı miktarda fon mevcut ve uygun olmak için 4.0 notu almana gerek yok. Bir burs veya hibe almak, eğitim maliyetlerinizi önemli ölçüde düşürmenin ideal bir yoludur, ancak tüm bu fonları bulmak biraz zaman alacaktır.

Tüm Kredilerinizi Transfer Etmeyi Unutmayın

Çoğu durumda, diğer okullarda kredi kazandıysanız, sıfırdan başlamanız gerekmeyecektir. Transkriptlerinizi önceki okulunuzdan çevrimiçi kolejinize gönderdiğinizden emin olun ve danışmanınızdan kayıtlarınızı incelemesini isteyin. Başlangıçta ders denklikleri verilmemiş olsa bile, yine de kredi almak için dilekçe verebilirsiniz. Durumunuzu olabildiğince açık ve mantıklı bir şekilde ifade edin ve duygusal yönleri dışarıda bırakın.

Portföyünüzün test edilmesine veya incelenmesine dayalı olarak yaşam deneyimi kredisi verecek birkaç okul vardır. Bu uzun bir şans olabilir, ancak danışmanınıza sorulması gereken bir soru. Hoş bir sürprizle karşılaşabilirsiniz!

Bu ipuçlarının, başarılı bir uzaktan eğitim deneyimine giden yolda size yardımcı olacağını umuyoruz. Unutmayın – önceden küçük bir araştırma yapmak sizi yolun aşağısında bir yerlerde keder dünyasından kurtarabilir. Dont, sadece yap!

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

İngiliz Çaydanlık Satın Almayı Düşünün

Şarap Tüketimi Gebelikte Güvenlidir