içinde

Arama Motoru Optimizasyonunu Etkileyen Sayfa İçi Faktörleri Keşfedin

Sayfa Üzerindeki Faktörler

Bu faktörlerin tümü kendi sitenizle ilgilidir ve alan adınızı, sayfa adlarınızı, meta etiketlerinizi, anahtar kelime yoğunluğunu, başlıkları, başlıkları ve son olarak, ancak en önemlisi içeriği içerir.

Bunları nasıl optimize edeceğinizi biliyorsanız, daha iyi bir sıralama şansınızı artıracaksınız. Ancak unutmayın, arama motorları tarafından kullanılan tam formül (algoritma) bilinmediği ve sık sık değiştirildiği için hiçbir garanti yoktur.

* Etki Alanı Adı nişinizi tanımlayan anahtar kelime öbeğini içermeli ve tirelenmemelidir. ör. www.ladiesgolfclubs.com

* Sayfa Adları Her sayfa, ana temanızla ilgili belirli bir konuya ayrılmalıdır. Bunu en iyi tanımlayan anahtar sözcükler sayfa adını oluşturmalıdır (bunun için kısa çizgiler uygundur). ör. www.ladiesgolfclubs.com/8-irons.html

* Meta Etiketler Bunlar, sayfanızın baş bölümünde bulunan HTML etiketleridir. Anahtar kelimelerinizi bu etiketlerin her birinin başlangıcına yakın bir yere eklemelisiniz. TITLE etiketi ve DESCRIPTION etiketi metni, ziyaretçinin arama sonuçları sayfasında gördüğü ve tıklama kararını etkileyeceği için ilgi çekici olmalıdır.

Anahtar kelimelerinizi KEYWORD etiketine yerleştirmenin yararı hakkında tartışmalar vardır, ancak bunları bir kerede koyarsanız herhangi bir zarar veremez.

* Anahtar Kelime Yoğunluğu Bunun için sabit bir kural yoktur, ancak anahtar kelimeleriniz içeriğinizde% 1 ile% 3 arasında görünmelidir. Örneğin, içeriğiniz 500 kelime uzunluğundaysa, anahtar kelimeleriniz 5 ila 15 kez görünmelidir. Çok yüksek yoğunluk, istenmeyen posta olarak görülebilir.

* Başlıklar ve Başlıklar Başlıklarınıza ve alt başlıklarınıza anahtar kelimelerinizi veya bunların türevlerini koymak, sayfanızdaki anahtar kelimenizin önemini teyit eder. Bu amaçla H1 ve H2 etiketlerinin kullanılması da yardımcı olabilir.

* İçerik Altın kural, ziyaretçileriniz için kaliteli ve benzersiz içerik yazmaktır. Bunu doğru yaparsanız, bazı arama motorlarını bir süre mutlu tutma şansınız yüksektir. Bunun yerine ziyaretçilerinizi% 100 mutlu tutun! Araştırmanızı yaptıysanız ve içeriğinizi konu üzerinde tuttuysanız, otomatik olarak temayla ilgili anahtar kelimeler ve anahtar kelime yoğunluğunun iyi bir karışımını oluşturmalısınız.

İyi bir fikir, adım adım talimatlar ve özellikle yeni başlayanlar için tasarlanmış koçluk videoları şeklinde biraz yardım almaktır.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Dizin Gönderimi, Arama Motoru Gönderiminin Yerini Aldı

Alan Adı Whois Arama ve Sorgulama Bilgileri