içinde

Bir Arama Motorunun Sanal Boşluğunda Yaşıyorsanız Sonuç Üretemezsiniz

Kendine bir iyilik yap. İş yaratmak için yalnızca arama motorlarındaki listelerinize güveniyorsanız, hemen durun. Neden? Çünkü tüm pazarlama bütçenizi kontrol etmeyi umamayacağınız bir kanala yatırmak, en iyi ihtimalle aptalca bir oyundur.

Geçtiğimiz hafta uyanan ve sitelerinin Google’ın sayfa sonuçlarında önemli bir düşüş yaşadığını (veya tamamen ortadan kaybolduğunu) keşfetmek için uyanan büyük, küçük ve orta ölçekli sayısız işletmeye sorun. Neredeyse protesto çığlıklarını ve “NEDEN BEN!”

Elbette bu, Google algoritmasında her değişiklik yaptığında olur. Ve her seferinde merak etmeme neden olan bazı insanlar (ve burada büyük bütçeli ciddi pazarlamacıları dahil ediyorum) bu temel gerçeği asla öğrenmiyor: Yalnızca bir arama motorunun sanal boşluğunda yaşıyorsanız sonuç üretemezsiniz.

Web sitenize tutarlı trafik oluşturmak için Google ve diğer arama motorlarına asla güvenilmemelidir. Satış oluşturmaları için asla güvenilmemelidir. İşletmenizin uzun vadede başarılı olmasını istiyorsanız, sağlam, stratejik, çok yönlü bir pazarlama stratejisine yatırım yapmanız gerekir.

Ne yazık ki, diğer kanallarda pazarlamaya kayıtsız kalan çok fazla işletme var, rekabet avantajı yaratmak için çevrimiçi ve çevrimdışı kanalları nasıl kullanacağını bir kenara bırakın.

Öyleyse, tüm pazarlama yumurtalarını tek bir sepete koyabileceklerini ve yine de başarılı olabileceklerini düşünen herkese bir hatırlatma olarak, işte bazı temel noktalar:

Ürün:

Ürününüzün olabileceğinin en iyisi olduğundan emin misiniz? Rakiplerinizden daha mı iyi? Potansiyel müşterilerinize değerli bir şey sağlıyor mu? Bu üç soruya “evet” cevabını veremiyorsanız ve cevabınızı netleştiremiyorsanız, çizim tahtasına geri dönmeniz ve bazı hedefler belirlemeniz gerekir.

Fiyat:

İster iyi ister kötü olsun, İnternet, müşterilerin koltuklarının rahatlığında en iyi fiyatı almak için alışveriş yapabilecekleri anlamına gelir. Bir işletme sahibi olarak şikayet edebilir ve inleyebilirsiniz, ancak bu daha fazla ürün satmanıza yardımcı olmaz. En iyi teklifi sunduğunuzdan ve fiyatınızın rekabetçi olduğundan emin olun, ancak tek başına fiyata kapılmayın, tüketicileri sizden satın almaya ikna etmenin başka yolları da vardır.

Yer:

Devam edin ve Nevada çölünün ortasına bir ilan panosu asın. En son ürün lansmanınızı duyurmak için kullanın. Sonra arkanıza yaslanın ve huzur ve sessizliğin tadını çıkarın. Web sitenizin (ve arama motorlarının) sizin için satış oluşturmasını bekliyorsanız, yaptığınız şey budur. Daha iyi bir yol, ürünlerinizi tanıtmak için diğer pazarlama kanallarını belirlemektir.

Promosyon:

Teklifin nedir? Tüketiciler neden sizden satın almalı? Müşterilerinizi tanıyorsanız ve ürününüzü biliyorsanız, yanıtları zaten bulacaksınız. Hedef kitlenize hitap eden ve ürününüzü tamamlayan teşvikleri kullanmaya bakın. Doğrudan posta, baskı, medya ve halkla ilişkileri düşünün ve etki yaratmak için yeterince harcadığınızdan emin olun. Çevrimdışı ya da çevrimdışı olsun, promosyon için harcadığınız para, şirketinizin uzun vadeli başarısına bir yatırımdır.

Elbette, yukarıdaki yönergelere uymak başarıyı garanti etmez, ancak en azından bir arama motorunun kaprislerine güvenmek yerine pazarlama çabalarınızı düşünmenizi ve çeşitlendirmenizi teşvik etmelidir.

Başarınıza,
Julia

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

İkinci El Otomobil Arama Çevrimiçi Yapıldığında Daha Hızlı

Adentify, ABCSearch’ün yeni keşfidir ve ödeme yapmak için burada!