içinde

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) İçin Üç Kolay Adım

Google arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak, işletmenizin başarısı üzerinde olağanüstü bir etkiye sahip olabilir.
Bir Arama Motoru Optimizasyonu şirketinin uzmanlığından yararlanabilirsiniz veya zamanınız varsa, web sitenizde kendi başınıza yapabileceğiniz bazı değişiklikler vardır.

1. Adım: Anahtar Kelime Araştırması
Müşterilerinizin ürünlerinizi veya hizmetlerinizi aramak için hangi anahtar kelimeleri yazacağını düşünüyorsunuz? Bir anahtar kelime tek bir kelime olabilir (örn. Optimizasyon), ancak genellikle çok sayıda anahtar kelime veya anahtar kelime grubu tercih edilir, çünkü bunlar daha spesifiktir ve müşterilerinizin aradığı şey olma olasılığı daha yüksektir (örn. Arama Motoru Optimizasyonu Avustralya ).

Aklınıza geldiği kadar çok yazın. Ekibinizle beyin fırtınası yapın. Alternatif kelimeleri düşünün. Müşteriniz için önemliyse coğrafi ifadeleri düşünün (örneğin, ev temizliği Hornsby). Ayrıca, rakiplerinizin web sitelerinden bazı fikirler alın. 20-30 anahtar kelime öbeğinden oluşan bir liste yapmaya çalışın.

En çok aranacağını düşündüğünüz iki anahtar kelime öbeğini seçin. Ancak, bir anahtar kelime için ne kadar çok rekabet olursa, üst sıralarda yer almanın o kadar zor olduğunu da unutmayın. Sigorta anahtar kelimesi için Google’da üst sıralarda yer almak istiyorsanız, önünüzde çok uzun bir yol var. Bu nedenle, işletmenizle en alakalı, ancak belirsiz veya rekabetçi olmayan iki anahtar kelime öbeği seçmek için elinizden gelenin en iyisini yapın. Her ifadede 2 veya 3 kelime olması iyi bir fikirdir (ör. Düğün yemek hizmetleri)

En iyi iki anahtar kelime öbeğinizi seçtikten sonraki adım, ana sayfanızda nasıl bazı iyileştirmeler yapacağınızı gösterir.

2. Adım: Web Kopyası
Web kopyası, web sitenizdeki tüm kelimeleri veya metni ifade eder. İçerik, arama motorları dünyasında kral olduğundan, Google’ı içeriğinizin bu anahtar kelimelerle son derece alakalı olduğuna ikna etmek için anahtar kelime öbeklerinizin web sayfanıza stratejik olarak yerleştirilmesi gerekir. Ne kadar belirgin olurlarsa o kadar iyidir. 

Her bir anahtar kelimenin önemini nasıl artırabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Anahtar kelimelerinizi başlıklara, tercihen başlığın başına yerleştirin;

Anahtar kelimeleri sayfanın üst kısmına doğru ekleyin;

Uygun olduğunda anahtar kelimeleri kalın veya italik yazın;

“Daha fazla okumak için burayı tıklayın” yazan başka bir sayfaya bağlantı vermek yerine, anahtar kelimelerinizi içerecek şekilde yeniden adlandırın, ör. “ seo copywriting Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin”.

Önemli bir ipucu, bu anahtar kelimeleri HTML başlık etiketinize eklemektir. Bu değişiklikleri kendiniz yapmak için içerik yönetim sisteminizi kullanın veya nasıl yapılacağından emin değilseniz belki web geliştiricinizden yapmasını isteyin.

Ana sayfanızda ince ayar yaptıktan sonra, sunduklarınızın ayrıntılı açıklamaları, SSS’ler ve ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında bilgilendirici makaleler gibi yeni içerik eklemeyi düşünün. (Bunları kendiniz yazmak istemiyorsanız, internette ücretsiz olarak bulunabilirler – makaleler dizininde arama yapın).

Arama motorlarının resimleri değil yalnızca metinleri okuyabildiğini de unutmamak gerekir. Genellikle web geliştiricileri, web sitesi ziyaretçileri için daha iyi görünmek için resimlere sözcükler ekler veya animasyon için Flash’ı kullanır, ancak bu, arama motorları için büyük bir engeldir.

3. Adım: Bağlama
Başka bir web sitesinden web sitenize giden her bağlantı (web sitenizden değil), arama motorları tarafından işletmeniz için bir popülerlik oyu olarak kabul edilir ve sıralamanızı iyileştirir.

Ancak önemli olan bağlantıların niceliği değil niteliğidir. Diğer web siteleri sektörünüzle alakalı olmalı ve tercihen kendilerine yüksek saygı duyulmalıdır. On kaliteli bağlantı, rastgele web sitelerinden gelen 500’den fazla bağlantıyı sayar. Aynı şekilde, kişisel iş ağınız da işletmenizin başarısı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir, internette oluşturduğunuz çevrimiçi ağ da.

Rakip olmayan şirketler ve sektör kuruluşları ve kuruluşları gibi sizinle bağlantı kurabilecek tüm ilgili web siteleri üzerinde beyin fırtınası yapın. Her birine, ziyaretçilerinin işletmeniz hakkında bilgi sahibi olacakları faydaları açıklayan samimi bir e-posta yazın ve onlardan web sitenize bir bağlantı oluşturmalarını isteyin. Çoğu kişi ilk seferde yanıt vermez, bu nedenle genellikle takip telefon görüşmesi gerekir.

Sonuçlarımı nasıl izlerim?
Seçtiğiniz anahtar kelimeleri arama kutusuna yazarak ve sıralamanızı kaydederek önümüzdeki birkaç ay içinde Google’daki sıralamanızı izleyin. Ziyaretçilerinizin web sitenizi bulmak için hangi arama terimlerini kullandıklarını anlamak için barındırma raporlarınıza da bakın.

Yukarıdaki işlem, web sitenizin her sayfası için tekrarlanabilir. İçeriğinizi güncellemeye devam etmeyi ve web sitenize giden bağlantıların sayısını sürekli olarak artırmayı unutmayın.

Sıralamalarınızın yükseldiğini gördükçe, web trafiğinde buna karşılık gelen bir artış ve satış sorgularında önemli bir artış görmelisiniz. Pazarlama çabalarınızın başarısını ölçebilmeniz için müşteri sorularınızın kaynağını kaydettiğinizden emin olun.

Unutma, eğer ölçersen onu geliştirebilirsin.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Adentify, ABCSearch’ün yeni keşfidir ve ödeme yapmak için burada!

Daha Hızlı Bir İş Bulmanın 3 Yolu