içinde

Arama Motorları İçin En Önemli Sayfa Dışı Faktörler

Arama Motorlarının Aradığı Sayfa Dışı Faktörler

Arama motorlarının bir web sitesinin sayfalarını sıralamanın kesin yolu, Google, Yahoo, MSN vb. İçin çalışan mühendislerin yakın çevresi dışında kimse tarafından bilinmemektedir. Bununla birlikte, olumlu faktörler olarak kabul edilen bazı genel ilkeler vardır. sıralamanızı etkileyebilir.

Bu faktörler esas olarak sitenize gelen bağlantıların kalitesi ve miktarı ile ilgilidir. Giden bağlantılar da rol oynasa da, gelen bağlantılar kadar önemli değiller.

Gelen Bağlantıların Kalitesi

Kalite, size bağlanan web sitesinin algılanan önemine dayanır. Bağlantı tek yönlüse (geri bağlantı kurarak karşılık vermezseniz), karşılıklı bağlantıdan daha fazla ağırlık taşır.

Dikkate alınması gereken diğer bir faktör, bağlantı verilen sayfanın alaka düzeyidir. Bir kumar sitesinden sağlık sitesindeki bir sayfaya bağlantı veren bir sayfaya sahip olmak hiç iyi değil. Ne kadar yakından eşleşirlerse o kadar iyi.

Konu Üstü Tema İçeriğinin Alaka Düzeyi

Sitenizin içeriğine bağlı olarak, arama motorları sitenizin temasını ve tek tek sayfalarınızın temanızla alaka düzeyini belirler. Bu, niş bir konuya odaklanmanın ve fazla genişlememenin bu kadar önemli olmasının nedenlerinden biridir.

Arama motorları, doğal görünen ve algoritmalarını yenmek için tasarlanmamış siteleri arıyor. Sitenizde çok sayıda gelen bağlantı varsa, ancak hepsi aynı sayfaya gittiyse, bu doğal görünmeyecektir. Benzer şekilde, bağlantılarınızın çoğu aynı siteden veya hatta aynı sunucudan gelirse, bu arama motorları ile alarm sinyalleri oluşturabilir ve sıralamanızı cezalandırabilir.

İpucu:

Sözde “bağlantı çiftlikleri” den veya diğer şüpheli planlardan bağlantılar satın alarak arama motorlarını kandırmaya çalışmayın. Kısa bir süre başarılı olabilirsiniz, ancak arama motorları sizi her zaman yakalayacak ve sitenizi ağır bir şekilde cezalandıracaktır.

Özetle, SEO kesin bir bilim değildir, bir sayfa Yahoo’da 1 numara olamaz ve hatta Google ile ilk 100’de bile olamaz. Benzer şekilde, bugün iyi sıralanan bir sayfa yarın kötü sıralanabilir. Neyi yanlış yaptığınızı anlamaya çalışmakla fazla ilgilenmeyin. Nişinizle ilgili çok sayıda kaliteli orijinal içerik üretmenin temellerine bağlı kalın ve olabildiğince çok sayıda kaliteli gelen bağlantı alın.

İyi bir fikir, adım adım talimatlar ve özellikle yeni başlayanlar için tasarlanmış koçluk videoları şeklinde biraz yardım almaktır.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ücretsiz Hibeler Nerede Aranmalı

Beyaz Şapka Veya Siyah Nefret Arama Motoru Optimizasyonu Firmaları