içinde

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Efsane mi?

Arama motoru optimizasyonu. Büyük sözler. Önemli Sesler. Bu ne? Arama motoru optimizasyonunun web tanımı için google’da bir arama yaparsanız, birçok farklı sonuç alırsınız.

Bazıları, arama motoru optimizasyonunun, sitenizin bir aramada en üst sıralarda yer alan web sitelerinden biri olarak görünecek şekilde optimize edildiğinden emin olmak için kullanılan genel terim olduğunu söyler.

Diğerleri tanımları ile daha ayrıntılı hale gelirler ve arama motoru optimizasyonunun, alakalı bir arama yapıldığında bir arama motorunun en iyi sonuçlarında yer alma şansını artırmak için bir web sitesi hazırlamanın pazarlama tekniğini tanımlamak için kullanılan terim olduğunu söyler.

Bir web sitesini optimize ederken, web sitesinin kopyasının ve sayfa düzeninin içeriği ve yapısı, HTML meta etiketleri ve gönderim süreci dahil olmak üzere bir dizi faktör önemlidir.

Önemli mi? Bu aynı zamanda hangi tanıma inandığınıza ve bu soruyu kime sorduğunuza da bağlıdır. Bir işletme işleten ve arama motoru optimizasyonu için ücret alan birine sorarsanız, web siteniz için yapacağınız en önemli şey olduğunu size söyleyecektir.

Her SEO web sitesinde, her birinin web sitenizi optimize etmek için tamamen farklı bir yöntemi olmasına rağmen, size web’deki 1 numaralı SEO şirketi olduklarını söyleyeceklerdir.

Bazı web yöneticisi forumlarında kendi kendini atayan birçok web yöneticisi gurusuna sorarsanız, size aynı şeyi söylerler, sonra her biri size bunu yapmanın farklı bir yolunu söyler ve arama motoru optimizasyonunun en önemli yönleri konusunda hepsi aynı fikirde olmaz .

Yani ortalama bir kullanıcı için kafa karışıklığı devam ediyor ve SEO şirketleri bunu bu şekilde seviyor. Tüketici ne yaptığınızı anlamazsa, gerçekten çok fazla şey yapmanız gerekmez ve sadece çok şey yaptığınızı söylersiniz. Çoğu, web sitenizde asla bir acil durum ödeme planı üzerinde çalışmaz, bir tanesi gerçek sonuçlara ve performansa dayanır. Bazıları paranın iade garantisi olduğunu söylüyor, ancak küçük yazıları okuyun.

Bu işletmelerin çoğu, web’de yeni olan ve hatta bir süredir çevrimiçi olanların bazılarının arama motoru optimizasyonunun ne olduğunu bilmediği gerçeğine dayanmaktadır. Web’e ilk kez giren daha fazla insanla işlerinin güvende olduğunu biliyorlar. İnsanlara, hizmetleri olmadan web sitesinin başarısız olacağını söylemeye devam edebilirler.

Tüm arama motoru optimizasyonu şirketlerinin soygun olduğunu söylemiyorum. Bazıları müşterileri için iyi sıralamalar almak ve ne yaptıklarını bilmek için gerçekten ellerinden geleni yapıyor. Birçoğu hala arama motoru optimizasyonunun web’de başarının anahtarı olduğuna inanıyor.

Değil. Bir açıklama için nasıl? Birçok web tasarımcısının aynı fikirde olmayacağını biliyorum. Birçok SEO şirketinin aynı fikirde olmayacağını biliyorum. Ancak basitçe ifade etmek gerekirse, Web Sayfalarınızın arama motoru optimizasyonu, web’de başarılı olmak için yapmanız gereken en önemli şey değildir.

Arama motoru optimizasyonu ifadesine dahil olan bazı şeyleri inceleyelim.

Metataglar, bu guruların size önemli olduğunu söylediği şeylerden biridir. Metataglar tamamen öldü. Arama motorları, özellikle google, çoğunlukla meta etiketleri görmezden gelir.

Bunları dahil etmek size zarar vermez, ancak web tasarımı veya arama motoru optimizasyonu vb. Dışında herhangi bir konuda bir arama yapın ve arama sonuçlarının en üstündeki web sitelerinde meta etiketlerin varsa, genellikle yalnızca açıklama ve anahtar kelime meta etiketleri.

Ayrıca bazen meta etiket olarak adlandırılan başlık etiketine de sahipler, ancak aslında sahip olmanız gereken tek meta etiket budur.

Anahtar Kelime Optimizasyonu, uzmanların size söyleyeceği çok önemli bir şeydir. Bazıları size anahtar kelimeleriniz olması gereken metnin tam yüzdesini bildiklerini söyleyecektir. Evet, anahtar kelimeler çok önemlidir. En iyi sonuçlar için arama motorlarının yüzde kaç okumak isteyeceğini biliyorlar mı? Hayır.

Web siteniz için metin yazarken, tanıtmak istediğiniz anahtar kelimelerin bilincinde olmalısınız. Çok fazla anahtar kelime seçmeyin ve web sitenizin her sayfasını yirmi farklı şey için optimize etmeye çalışın. Eğer yaparsanız, bunların hiçbiri için geçerli olmayacaktır. Bu guru konuşması değil, bu sadece eski moda sağduyu.

Arama motorlarının web sitelerini değil web sayfalarını taradığını unutmayın. Sayfanın optimize edilmesini istediğiniz web sayfası başına yalnızca bir veya iki anahtar kelime seçerseniz, sayfayı kolayca optimize edebilir ve kullanıcının gerçekten okumak isteyeceği metni yazabilirsiniz.

Satış metninizi yalnızca kullanıcıyı düşünerek ve satış yapmayı düşünerek yazacağınız şekilde yazın. Ardından geri dönün ve sayfayı yeniden okuyun.

Metni yazarken oluşturduğunuz akışı bozmadan anahtar kelimenize ekleyebileceğiniz yerleri bulun.

Şimdi, bunu yapmak için bir SEO şirketi tutmanız gerekiyor mu? Ürününüzü biliyor musunuz? Ürününüzü nasıl satacağınızı biliyor musunuz? O zaman metni yazmalısın. Metni yazmak istemiyorsanız, bir yazar kiralayın. Hala bir arama motoru optimizasyonu uzmanına ihtiyacınız yok.

Bazı arama motoru optimizasyonu uzmanları, bağlantı popülerliğinizi artırabileceklerini söyleyecektir. Çeşitli yöntemler kullanırlar. Tüm müşterilerinin web sitesi bağlantılarını koydukları web siteleri oluştururlar, böylece web sitenize bağlantılar elde edersiniz. Arama motorları bu bağlantı çiftliklerini çağırır ve geçmişte sahip oldukları herhangi bir değeri düşürür.

Diğer birçok yöntemle birlikte bu yöntemler, geçici olarak işe yarayan hilelerdir. Pek çok arama motoru optimizasyonu şirketi, en son püf noktaları ve kısayolları takip ediyor. Kısa vadede size iyi sonuçlar bile alabilirler. Peki arama motorları hile yakaladığında ne olur?

Sorduğuna sevindim. Bu numara veya kısayolun çalışmasına izin vermeyi bırakırlar. Hatta onu kullanan web sitelerini bile cezalandırabilirler. Numarayı kullanan ve bunun için sizden ücret alan arama motoru optimizasyonu uzmanını değil, müşteriyi, sizi cezalandırıyorlar.

Bu şirketlerden biri size içeriden bilgi, eski arama motoru şirketi çalışanları, garantili arama motoru yerleşimi, garantili ilk 10 yerleştirme veya gizli yöntemler olduğunu söylediğinde, hemen aklınızda kırmızı bir bayrak belirmelidir.

Bir restoran veya mağaza gibi çevrimdışı bir iş kurarsanız, yatırmanız gereken paranın yanı sıra, başarılı olmak için de çalışmanız gerekeceğini bilirsiniz. Çevrimiçi bir iş kurduğunuzda durum farklı değil. Başarılı olmak istiyorsan bunun üzerinde çalışmalısın.

Başarılı olmak için yapabileceğiniz en önemli şey arama motoru optimizasyonu değilse nedir? Tekrar sorduğuna sevindim.

Promosyon. Yalnızca arama motorları tarafından bulunulmasına güvenmeyin. Arama motorları kararsız yaratıklardır ve bugünün 1 numara, sadece web sitelerine alaka verme yöntemlerini değiştirmeye karar verdikleri için yarınlar # 100 olabilir. Sürekli bu hayalin peşinden koşmak tam bir zaman kaybıdır.

Dışarıda başka trafik kaynakları da var. Küçük anahtar kelimelerinizden biri için bir arama motorundan 1000 tıklama almayı mı yoksa yazdığınız bir makaleyi okuyup web sitenize gelen ve sahip olduklarınızı beğenen birinden 100 tıklama almayı mı tercih edersiniz?
söylemek?

Bin isabeti seçtiyseniz, henüz anlamıyorsunuz. Bu 1000 vuruştan 2’sini satışa dönüştürebilirsiniz. 100 kişiden sizden satın almak isteyen 20-25 kişiye kadar çıkabilirsiniz. Dönüşüm oranı, web sitenize kaç isabet aldığınızdan daha önemlidir.

Web siteniz hakkında, ürünleriniz hakkında, satmak istediğiniz ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgili konular hakkında makaleler yazın. Bu makaleleri, web yöneticilerine ücretsiz içerik sağlayan makale gönderme web sitelerine dağıtın veya gönderin.

Şu anda yazdığım gibi bir makale yazabilir ve 100 web yöneticisinin bunu web sitelerinin içeriği olarak kullanmak istemesini sağlayabilirsiniz. Bu, ürününüzle ilgili konularda aniden web sitenize bir bağlantı içeren 100 başka web sitesinin olduğu anlamına gelir. (aşağıdaki altbilgiye bakın web siteme bağlantılar içerir ve bu makale yeniden basıldığında eklenecektir.)

Bu, bir şirketin sizi optimize etmesine gerek kalmadan bağlantı popülerliğinizi artırır. Makalenizi birkaç makale gönderme web sitesine göndererek, bağlantı popülaritenizi artırırsınız, ancak bu web yöneticileri makalelerinizi yeniden yayınlamaya başladıklarında, sayfa sıralamanızda ve trafiğinizin kalitesinde büyük bir artış göreceksiniz.

Bazı insanlar ayda bir makale yazarken diğerleri günde bir veya daha fazla makale yazar. O size bağlı. Web sitenizin ne kadar hızlı büyümesini istiyorsunuz?

Ne kadar zaman ayırmanız gerekiyor? Makale yazmakta iyi değilseniz veya vaktiniz yoksa, bir yazar kiralayarak sizin için imzanız ve bağlantılarınız ile onları hayalet olarak yazın.
altbilgi.

Böylece temiziz. Arama motoru optimizasyonu gereklidir, ancak hiçbir şekilde web sitenizin başarılı olması için yapabileceğiniz en önemli şey değildir. Bu hizmet için çok para ödemem. Web sitenizi tanıtmak, yapabileceğiniz en önemli şeydir. Makaleler, web sitenizi tanıtmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden sadece biridir.

Reklam vermek, ilgili web sitelerinde bağlantı satın almak, ilgili konuları içeren forumlarda ve bloglarda yayınlamak, bağlantınızı imza satırınıza koymak, web sitenizi tanıtmanın diğer yollarından bazılarıdır.

Kontrol Listem:

1. Oluşturduğunuz her web sayfasında hedeflemek istediğiniz anahtar kelimelerin bilincinde olun. Metninizi okuyucu için yazın, ardından geri dönün ve metninizin akışını bozmadan anahtar kelimelerinizi ekleyin.

2. Web sitesinde gezinmenin kolay ve kullanıcı dostu olduğundan emin olun. Müşterinin web sitesini sizin kadar iyi bildiğini varsaymayın. Basitleştir. Satın al düğmesini bulmayı kolaylaştırın!

3. Web sitesi oluşturulduktan sonra, bazılarının dediği gibi en yeni arama motoru hilesi veya optimizasyon tekniği hakkında endişelenmeyi bırakın.

4. İlgili konulara sahip blogları ve forumları arayın ve bunlara kaydolun ve imza satırınızdaki bağlantınızla tartışmalara katılın.

5. İlgili konular hakkında makaleler yazın ve bunları her yere gönderin veya sizin için gönderimleri yapacak isnare.com gibi bir hizmet satın alın. Makaleleri yazamıyorsanız, sizin yerinize yapması için birini işe alın.

6. İşlemleri sizden daha az trafiğe sahip web siteleriyle ilişkilendirmeyin. Sizden daha fazla trafiğe sahip olan ve ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgili bir konudaki web sitelerinde bağlantılar satın alın.

Bu makale hiçbir şekilde web sitenizi tanıtmak için kullanabileceğiniz tüm yolları listelediğini iddia etmez. Burada yaptığım şey, size başarılı bir web sitesi oluşturmak ve sürdürmek için neyin önemli olup olmadığını açıklamaya çalışıldı. Umarım bu sana yardımcı olur.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Arama motoru optimizasyonu (SEO) web siteleri için bir zorunluluk haline geldi

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO): Ağ Oluşturma Sanatı