içinde

Arama Motoru Optimizasyonu Neden Kullanılır?

SEO kavramında daha yeniyseniz (Arama Motoru Optimizasyonu’nun kısaltması), tüm telaşın ne hakkında olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bununla birlikte, bir süredir bir web sitesi işletiyorsanız, bu uygulamanın gerekliliğini muhtemelen fark etmişsinizdir; bu, esasen web sitenizi niş dili kullanarak arayan kişilerin bulmasını kolaylaştırmanın güzel sanatıdır.

Niş dil, basitçe web sitenizde veya blog kopyanızda, aradıklarını bir arama motoruna yazdıklarında insanlar tarafından en yaygın şekilde kullanılan terimleri ve ifadeleri kullanmak anlamına gelir. Bu ifadeler, arama motorlarına ait olan arama motoru botları ve örümcekler tarafından da not edilir ve toplanır. Web sitenizdeki kopya, arama motoru örümceklerine ne kadar kolay gelirse, insanların sizi bulma olasılığı da o kadar artar (bu, elbette satışlarınızı artırır) Ayrıca, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi arayan insanlardan daha fazla isabet alırsınız. daha yüksek web siteniz arama motoru sayfalarında indekslenecektir.

Web sayfalarının nasıl çalıştığını hatırlayın! Temelde büyük bir popülerlik yarışmasıdır. Esasen ne kadar çok isabete sahip olursanız, arama motorlarındaki sıralamanız o kadar yüksek olur. Bu, daha fazla iş ve daha fazla isabet ve yükselen zengin bir siber yıldıza eşdeğer bir web sitesine yol açar!

Bir metafor kullanmak için, web sitenizin açılışının bir fırlatma partisi gibi olduğunu söyleyelim. Herhangi bir SEO türü olmadan bir web sitesi başlatmak, bir parti vermek ve insanları davet etmeyi unutmak gibidir.

Ya da davetiyelerin misafirler tarafından tanınmayan bir dilde gönderildiği bir tarafla da karşılaştırabilirsiniz.
Web sitenizi başlatmak heyecan verici bir olay olmalıdır. Olayların (ve yeni web sitelerinin başlatılmasının) sıklıkla başarısız olmasının nedenleri şudur:

1. Web sitenizin URL’sini arama motorlarında düzgün bir şekilde listeleyemediğinizde veya URL gönderme sitelerindeki anahtar kelimeleri doldurmanızı isteyen bölümü tamamen göz ardı ettiğinizde.

2. Müşterileriniz partiyi bulamıyor. Bu, ucuz rotaya gitmeye karar verdiğinizde ve kendi alan adınız yerine ücretsiz barındırılan bir alan adı seçtiğinizde gerçekleşebilir. Bu, müşterilerin adresinizi bulamadığı bir durumdur. İyi bir örnek, bir ziyaretçiyi sizin sitenize değil, ana bilgisayar sitenize yönlendiren bölünmüş bir alanı seçen kişidir. Ücretsiz bravenet.com ve freeserver.com siteleri, bölünmüş alan adlarını boşuna sunan ücretsiz web sitelerinin kötü şöhretli örnekleridir.

3. Web sitenizin adresini buldular, ancak bir sitenin gizemli bir şekilde ortadan kaybolduğunu veya kaldırıldığını size bildiren 404 mesajı ile karşılandılar. Bu, ücretsiz bir alan adı veya sınırlı bant genişliğine sahip bir ana bilgisayar seçtiğiniz için de olabilir.

Özetle, Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizi hem insanlar hem de arama motorları için olabildiğince tanımlanabilir hale getirme işlemidir. Bu kulağa zor geliyorsa ve bunu başarması şizofrenik bir şey olabilir.
Bunun nedeni, insan dostu bir web sitesine sahip olmak, arama motoru dostu bir web sitesine sahip olmakla aynı şey değildir. Arama motoru dostu bir web sitesi, bilgi için arama yapanlardan biri her arama yaptığında siteniz için World Wide Web’de arama yapan örümcek adı verilen küçük robotlara hitap eden bir sitedir. Buradaki fikir, web sitenizde her ikisinin bir kombinasyonu olan bir kopyaya sahip olmaktır.

SEO metin yazarlığının amacı, hedeflenen anahtar kelimeler ve anahtar kelime açıklamalarını doğrudan metnin gövdesine ekleyerek sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını yükseltmektir. Bu anahtar sözcükler, insanların arama motorlarına bir istek girdiklerinde isteklerini nasıl ifade ettikleri keşfedilerek elde edilir.

Çoğu kişi anahtar kelimelerini biraz pazar araştırması yaparak elde eder. Anahtar sözcük içeriği, Overture anahtar sözcük arama aracı gibi bir anahtar sözcük arama aracı kullanılarak bulunur. En çok aranan ilk on ila yirmi anahtar kelime bulunduğunda, bu anahtar sözcüklerin her birinin etrafında makaleler oluşturulur ve web sitesinde yayınlanır. Bu yeni arama motoru optimize edilmiş makalelerin her biri, bir arama sırasında insanlar bu anahtar sözcükleri yazdıklarında örümcekler için yeni sayfalar veya arama motorları oluşturur. Bu nedenle, özünde arama motoru için optimize edilmiş makale, arama motorlarındaki görünürlüğünüzü artırarak satışları veya üyelik dönüşümlerini artırmanın bir yoludur.
SEO konusunda bilgili olmak roket bilimi değildir. Ancak bu, html ve anahtar kelime optimizasyonu hakkında biraz bilgi sahibi olmak anlamına gelir. Sitenizi arama motorlarına gönderdiğinizde, bilgisayarların iletmeye veya satmaya çalıştığınız şeyin dilini anlamaları için bir şeyleri nasıl ifade edeceğinizi bilmeyi gerektirir.
Etkili SEO tekniklerini uygulamak, basit pazar araştırma becerilerini kullanmayı içerebilir, ancak göründüğü kadar teknik değildir. Aslında, en iyi pazarlamacılardan bazıları, bir ürünü aramak için Google veya Yahoo gibi bir arama motorunu her kullandıklarında müşterilerinizin ne aradığını ikinci tahmin etmek için sezgilerinizi kullanmayı da içerdiğini söyleyebilir.
Bu e-kitapta, arama motoru dostu bir web sayfasının (veya blog sayfasının) nasıl oluşturulacağı da dahil olmak üzere, arama motoru dostu bir sitenin nasıl oluşturulacağına ilişkin temel bilgiler, URL’nizi arama motorlarına nasıl göndereceğiniz ve arama motoru dostu içerik kullanarak sitenizi nasıl optimize edeceğiniz.
Robotlarla nasıl konuşulacağını bilmenin sizin için bu kadar önemli olmasının nedeni, ürün veya hizmetinizin markalaşması ve pazarlaması için hayati önem taşıyan web sitesi ve e-ticaret pazarlamasının bir yönü olmasıdır. Sadece birkaç basit şey yaparak, işletmenizi hem örümcekler hem de potansiyel ziyaretçiler tarafından tanınabilir hale getirerek web sitenize rekabette üstünlük sağlayabilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Arama Motoru Optimizasyonu İşletmeniz İçin Neden Önemlidir?

Neden Rusya’dan kadınlar yurtdışında bir koca arıyor?