içinde

Yenilenmiş Elektroniklerin Gerçeği

Her şey söz konusu olduğunda hepimiz yeni satın almayı tercih ederiz. Ne yazık ki, yine de, yepyeni bir ürün satın alma lüksü, her zaman karşılayamadığımız bir şey. Bazı durumlarda, yeni yerine kullanılmış satın almaktan vazgeçmemizin çeşitli nedenleri vardır; para ve erişilebilirlik en belirgin noktalar. Bununla birlikte, bunun için olumlu bir yol olabilir, bu, elbette, yeni bir üründen daha azını satın alarak tasarruf etme yeteneği. Ayrıca, yenilenmiş ürün satın almanın faydaları, yenilenmiş elektronikler alanında olduğundan daha yaygın değildir.

Elektronik eşyalar söz konusu olduğunda yenilenen, kullanılmış, eski veya daha önce keyif alınan anlamına gelmediğini hemen not etmek önemlidir. Nitekim, yenilenmiş bir elektronik ürünü neyin oluşturduğunun tanımının çeşitli anlamları vardır. Yenilenmiş bir elektronik ürün örneğin şunlar olabilir:

Artık üretici tarafından üretilmeyen bir stok fazlası ürün

Ürünün kendisi hiç etkilenmemiş ve mükemmel çalışır durumda kalmasına rağmen nakliye sırasında ambalajı hasar görmüş bir ürün

Bir mağazada yalnızca teşhir amacıyla gösterilen bir ürün

Kaliteyle ilgili herhangi bir sorun olmaksızın yalnızca kozmetik kusurları olan (yani yanlış renk düzeni) öğeler

İPod, Xbox, Playstation veya video kamera gibi yenilenmiş elektronik ürünler söz konusu olduğunda, yeni olmayan her şey yenilenmiş olarak kabul edilir ve bu şekilde satılmalıdır. Bu nedenle, müşteri yenilenmiş bir ürün satın alırken yeni bir ürün satın alırken kolayca yüzlerce dolar tasarruf edebilir. Çoğu durumda, söz konusu yenilenmiş elektronik ürün, yepyeni bir elektronik ürün kadar iyi çalışır durumdadır. Ancak, belirli koşullar nedeniyle, bu öğe artık yeni olarak tanımlanmamaktadır.

Bazılarınız yenilenmiş bir ürün satın alma düşüncesine burnunuzu sokmadan önce şu senaryoyu düşünün: bir arkadaşınızdan kullanılmış bir Xbox 360 satın alıyorsunuz. Konsolda lekeler var, eşyayı plastik bir poşet içinde alıyorsunuz ve arkadaşınız eşyalarıyla bu kadar hassas davranmama konusunda bir üne sahip.

O Xbox 360’ı veya hiç kullanılmamış veya açılmamış, ancak kullanım sırasında birisinin saatine takıldığı için kutusunda yırtık olan bir Xbox 360’ı satın alır mısınız? Ya da birileri sadece içeride ne olduğunu görmek istediği için kutusu açılmış olan bir arkadaşınızın üzerine kahve lekeli versiyonu satın alır mıydınız, hepsi bu?

Ve yenilenmiş satın almak için başka bir uyarı; arkadaşınız stand-up bir kişi iken, muhtemelen size oyun için bir üretici garantisi vermeyecektir. Yenilenmiş elektronik cihazların çoğunun garantileri hala sağlamdır, bu nedenle bir tüketici olarak korunursunuz.

Giderek daha fazla insan, şirket ve perakendeci, yenilenen elektronik cihazların değerinden yararlanıyor. Üreticiler ve perakendeciler için, fazla stoku ve ürünleri dışarı atmanın harika bir yoludur. Ve tüketiciler için yenilenmiş elektronik cihazlar, olağanüstü düşük bir maliyetle yüksek kaliteli bir ürün elde etmenin harika bir yoludur.

Herhangi bir satın alma işleminde olduğu gibi, durum tespiti ve araştırma, yenilenmiş elektronikler söz konusu olduğunda size mümkün olan en iyi teklifi verebilecek saygın bir perakendeci bulmak için çok önemlidir. Örneğin, kullanılmış bir araba veya ikinci el bir ev satın almaktan farklı değildir. Kullanılmış bir araba veya ev satın almanın kötü bir fikir olduğunu asla düşünmezsiniz ve bunu asla körü körüne yapmazsınız. Aynı prensip, yenilenmiş elektronik cihazların satın alınması için de geçerlidir. İyi bir fikir, araştırmayla birleştirildiğinde tüketiciye büyük fayda sağlayabilir.

Video oyun konsolları gittikçe daha pahalı hale gelirken ve aralarından seçim yapılabilecek daha fazla rekabetle birlikte, insanların finansal kaygılarını aşmadan istediklerini elde etmeleri için bir çıkış yolu olması gerekiyor. Herkes piyasadaki en yeni video oyun sistemini, MP3 oynatıcıyı veya video kamerayı ister, ancak herkesin de bunları satın almaya gücü yetmez. Bunu yapamayanlar için bir seçenek var, o da ürünün yenilenmiş bir versiyonunu satın almak. Yine, çoğu durumda yenilenmiş, açılmış, kullanılmış, tadına varılmış, tamir edilmiş veya yeniden inşa edilmiş anlamına gelmez. Bu sadece ürünün kanunen tanımlanamayacağı ve yepyeni bir ürün olarak satılamayacağı anlamına gelir.

Bu aynı zamanda, biraz daha az ödeme yapmayı önemsemeyen bilgili müşterilerin, son derece düşük bir maliyetle olağanüstü bir elektronik ürün elde edeceği anlamına da gelir.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ipod’un Gerçek Değeri

Ultimate Tema Parkı, Walt Disney World, Orlando