içinde

İnternet Film İndirmelerindeki Oyuncular

Anında tatmin edici film nişinde kendilerini gerçek oyuncular olarak belirleyen birkaç çevrimiçi film indirme hizmeti var. Mücadeleye en son katılan Apple, iTunes Movie Store ile. Mac’inize, PC’nize veya iPod’unuza bir film indirebilirsiniz – ancak bu üç inçlik ekranda uzun metrajlı bir film izlemek sizi patlamış mısır kutunuza gevezelik ettirebilir.

Apple, mevcut bir dizi çevrimiçi hizmete katılıyor. Bunların en büyüğü arasında Guba, Movielink, CinemaNow ve – başka kim var? – Amazon’un Unbox’ı. Apple sitesi haricinde, bir PC’ye ihtiyacınız olacak ve çoğu durumda filmlerinizi indirmek için Microsoft Explorer tarayıcısını kullanacaksınız. Mevcut olan sadece filmler değildir – hizmetlerin çoğunda bir TV kitaplığı da vardır.

Siteler arasında bir dizi farklılıklar vardır – kitaplığın boyutu, ilk kez gösterilen filmlerin varlığı (veya yokluğu) ve lisans anlaşmalarındaki varyasyonlar. İstisnasız indirmeniz, indirilen dosyayı kullanımınızı kontrol eden dijital haklar yönetimi (DRM) teknolojisini içerecektir.

Apple mağazası, faaliyete geçtiği ilk ayda bir milyon satış kaydetti ve hızlı bir başlangıç ​​yapmak için medya indirme pazarındaki yerini aldı. Disney ürünlerini içeriyorlar, ancak bu günlerde Disney’in çeşitli etiketler altında yayınlanan bir dizi film türü var. Son sürümleri indirmek için 12.99 dolardan 14.99 dolara mal oluyor.

Amazon’un 20th Century Fox, Fox Searchlight, Lionsgate, Paramount, Sony, Universal ve Warner Bros. ile anlaşmaları var. Bu mükemmel bir ortak koleksiyonu ve film serileri bunu yansıtıyor. DaVinci Kodunu on beş doların biraz altında ve TV’nin CSI’sinden bir programı 1,99 dolara indirebilirsiniz. İndirme işlemlerine son derece müdahaleci bazı yazılımları dahil ettikleri için yoğun bir şekilde eleştirildi.

Movie Link, birkaç büyük film stüdyosunun ortaklığıdır, içerik geliştiricilerin başarılı ve ekonomik bir şekilde bir dağıtım ağı oluşturmaya çalıştığı başka bir örnek. Ortak kadrosu MGM, Paramount, Sony, Universal, Warner Brothers, Disney, Sundance Channel, BBC ve National Geographic’i içerdiğinden, kütüphaneleri muhtemelen bloktaki en iyisidir. Belirsiz bir mücevher arıyorsanız, Movie Link çevrimiçi olarak en büyük kataloğa sahiptir. Yeni sürümleri genellikle 19,99 $ ve daha iyi katalog seçenekleri 9,99 $ ‘dır.

CinemaNow, “Too Fast Too Furious” ile gerçekleştirdikleri DVD sürümüyle aynı anda bir film gösterimini yöneten tek hizmettir. Ayrıca, belirli bir ücret karşılığında, seçilen yüklemeleri bir DVD’ye yazma olanağı da sağlarlar. Lisanslı ortakları arasında Disney, Fox, Lionsgate, NBC Universal, Sony ve Warner Bros bulunuyor. Yeni yayınlar için fiyatları 14,99 ila 19,99 ABD doları arasında ve katalog ücretleri 9,99 ABD dolarıdır.

Guba, Warner ve Sony ile anlaşmalar üzerine oluşturulmuş bir kitaplığa sahip, indirimli bir indirme mağazasıdır. Başlangıçta bir Usenet servis sağlayıcısı olarak başladılar ve yerinde aramalarında bir Usenet yüklemelerine yer verdiler. Fiyatları 9,99 dolara çıkıyor.

Netflix iki yıldır indirme işine girmekten bahsederken, hizmetleri planlama aşamasında kalıyor. DVD’den bilgisayar dosyasına geçiş yaptıklarında zorluklarla karşılaşacaklar, çünkü büyük film evlerinin çoğu indirme haklarını Movie Link gibi kendi yarattıkları hizmetlere veya ortak oldukları hizmetlere bağladılar. .

Bilgisayar destekli isteğe bağlı film hizmeti sahnede ve birçok kişi bunun birkaç yıl içinde tercih edilen format olacağını düşünüyor. Üst düzey bir bilgisayar, son derece işlevsel bir eğlence merkezi olma yeteneğine sahiptir ve gerçek isteğe bağlı filmlerin rahatlığı, sıkıştırma teknolojisi geliştikçe ve indirme süreleri düştükçe, en karmaşık isteğe bağlı kablolu TV hizmetlerini bile gölgede bırakacaktır.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Çevrimiçi Komik Videolar Fenomeni

Playstation 3 Arz ve Talep