içinde

Depresyon Varsa (Veya Olduğunu Düşündüğünüzde) Ne Zaman Doktor Görürsünüz?

Depresyonunuz varsa veya en azından depresyona sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, kendinizi teşhis etmemeniz gerektiğini anlamalısınız. Size durumunuzun doğru bir değerlendirmesini ve profesyonel teşhisini verebilecek beceriye sahip bir sağlık uzmanına sahip olmanız gerekir.

Durumunuzun herhangi bir semptomuyla ilgili olarak bir sağlık hizmeti sağlayıcısıyla konuşurken utanmak veya utanmak için kesinlikle hiçbir neden yoktur. Sorununuzu çok iyi anlayan birçok sağlık uzmanı var. Sonuçta, depresyonu incelemek ve tedavi etmek için eğitildiler.

Bu tür belirtileriniz varsa, bir tıp doktoruna danışmaktan çekinmeyin. Depresyon için herhangi bir gerçek yardım veya tedavi almadan önce, doğru bir teşhis koymanız gerekir.

Görüyorsunuz, bu belirtiler başka sorunların da belirtisidir. Örneğin kilo kaybı, yorgunluk ve uyku düzenleri depresyondan değil, bazı tıbbi sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Daha önce zevk aldığınız aktivitelere olan ilginizi kaybetmek veya dikkat ya da hafıza sorunları gibi diğer belirtiler, depresyonla hiç ilişkili olmayabilir, ancak teşhis edilmemiş bir tıbbi durumun göstergesi olabilir.

Yaşadığınız semptomların gerçekte depresyonunuzun bir sonucu olduğundan emin olmak için bir doktora danışmanız gerekir ve o andan itibaren bireysel vakanız için en iyi tedaviye başlayabilirsiniz. Doktor, gerçekten depresyonunuz olup olmadığını tam olarak değerlendirmek ve belirlemenize yardımcı olmak için soruları yanıtlamanızı isteyebilir ve muhtemelen belirtilerinizin başka bir sağlık sorununun sonucu olduğunu belirlemek için testler yapabilir.

Depresyon, gerçek olan tıbbi bir durumdur. Depresyona sahip olmanın sahip olmak isteyeceğiniz bir şey olmadığını unutmayın. Muhtemelen grip olan veya kalp hastalığı olan birini daha az düşünmezsiniz. Aynı şekilde, depresyondan muzdarip olduğunuz için utanmamalı veya suçlu hissetmemelisiniz.

Depresyon, “sertleşerek” veya “güçlü olmakla geçmeyecek. İradenizde zayıf olmak, anında depresyona girmenize neden olmaz. Çoğu depresyon vakası, sadece neşelenmeye çalışarak ortadan kalkamaz. Yapabilirsin.” t Sadece egzersiz yaparak, vitamin alarak veya tatile çıkarak kurtulun. Depresyonunuzu tedavi etmek profesyonel yardım gerektirir – bunu tek başınıza yapamazsınız. Diğer ciddi hastalıklar gibi, depresyon da bir sağlık uzmanının profesyonel tedavisine ihtiyaç duyar. Depresyondan muzdaripseniz, sorunun ortadan kalkması için yardım istemeniz gerekir.

Tedavi geldiğinde duygularınız değişebilir. Depresyonun en kolay tedavi edilen durumlardan biri olduğunu bilmekten memnun olmalısınız.

Depresyonunuz için tedavi ararken, ne tür bir sağlık uzmanıyla görüşmelisiniz?

Depresyon problemleri için hangi tedavinin en iyisi olduğuna dair bazı sorunlar ortaya çıksa da (ilaç, terapi veya ikisinin bir karışımı olup olmadığı), iyileşmenize yardımcı olacak son derece nitelikli bir sağlık mesleği mensubu vardır ilaç veya uyuşturucu kullanan çeşitli duygudurum bozuklukları: bir psikiyatrist.

Adil olmak gerekirse, psikologlar da depresyon sorunlarını tedavi etme konusunda son derece vasıflıdırlar, ancak onlar tıp uzmanı değillerdir ve bu nedenle ilaç reçete edemezler. Psikologların terapide, özellikle de konuşma terapisinde uzmanlaştığını anlamalısınız. İlaç veya ilaca ihtiyacınız olup olmadığını bilmiyorsanız, depresyon tedavinize bir psikiyatristin gözetiminde başlamak en iyisidir.

Konuşma terapisi yoluyla depresyonu ortadan kaldırma şansınızın da yüksek olduğunu düşünüyorsanız, sizi daha deneyimli terapistlere yönlendirebilecek bazı psikiyatristler de olsa, birçok psikiyatrist de bu konuda iyi olabilir. Bundan sonraki makalede daha fazlası.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Arama Motoru Optimizasyonu – Gerçek

Arama Motoru Optimizasyonu – Sitenizi Arama Motorları İçin Optimize Etmek İçin İpuçları