içinde ,

ABD’li iş adamları Güney Çin için parlak bir gelecek görüyor

Guangdong eyaletindeki yaklaşık otuz yılın ardından Harley Seyedin, hem şirketinin hem de iş odasının önemli ölçüde büyüdüğünü gördü.

Seyedin, Güney Çin’deki Amerikan Ticaret Odası’nın başkanı ve CEO’su ve uluslararası alanda yeni enerji ve enerji projelerinin geliştirilmesi, inşası ve işletilmesi ile uğraşan Allelon Energy Partners’ın başkanıdır. Ayrıca Başkan George HW Bush ABD-Çin İlişkileri Vakfı’nın başkanına özel danışman olarak hizmet vermektedir.

Guangdong, Çin

“Guangdong, Çin’in dış dünyaya açılmasının ana penceresiydi. Guangdong’un bu roldeki olağanüstü başarısı, Çin’in muazzam ekonomik ve sosyal gelişiminin önemli bir nedenidir” dedi.

Yenilik, araştırma ve geliştirme arayışıyla Guangdong, Çin’in ihracat kapasitesinin emek ve enerji yoğun düşük teknolojili ürünlerden robotik ve yapay zeka güdümlü katma değerli yüksek teknoloji ürünlerine dönüşümüne öncülük etti.”

Guangdong, son derece verimli ve iş dostu bir hükümet ile Çin’deki yatırım için en gelişmiş pazarlardan biri olduğunu gözlemledi.

Güney Çin’deki Amerikan Ticaret Odası üyeliği 2013 yılında 211 iken bu yıl 2.300’ün üzerine çıktı.

“Çalışmalarımız gösteriyor ki 2003 yılında şirketlerimizin yüzde 23’ünden daha azı Çin’de ürettiklerini Çin’e satarken, 2021 çalışmalarımız itibariyle üye şirketlerimizin yüzde 81’i Çin pazarına mal ve hizmet üreten Çin’de bulunuyor. Değer zincirini yükseltmeye yönelik bu geçiş, Guangdong ve Çin ekonomisinin hızlı ve büyük gelişimi ve tüketici pazarının genişlemesi ile tutarlı olmuştur.”

Çalışmalar, üye şirketlerin yüzde 70’inden fazlasının, müşterilerden gelen talebi karşılamak ve ek pazar payı elde etmek için bu yıl yeniden yatırım yapmayı planladığını gösteriyor. Üyelerin yaklaşık yüzde 90’ı kâr ediyor ve geri kalanı önümüzdeki iki ila üç yıl içinde kârlılığa ulaşmayı bekliyor.

Üyeler, Çin’de kârlılık ve daha yüksek kârlılık seviyelerine ulaşmanın dünyanın diğer bölgelerindeki operasyonlara göre daha hızlı olduğunu bildiriyor ve önümüzdeki üç ila beş yıl içinde Çin’e yeniden yatırım yapmak için 18 milyar doların üzerinde para ayırdı.

Araştırmalar ayrıca Güney Çin’deki Amerikan Ticaret Odası üyelerinin yüzde 94’ünün Çin’in yakın ve gelecekteki gelişimi hakkında oldukça olumlu görüşlere sahip olduğunu gösteriyor.

“Aslında, 2021 çalışmalarımız, Çin’in şirketlerimizin çoğu için tercih edilen yatırım hedefi olduğunu ve Guangzhou ve Shenzhen’in sırasıyla 1 numaralı ve 2 numaralı tercih edilen yatırım hedefleri olarak sıralandığını gösteriyor.”

Guangdong-Hong KongMacao Greater Bay Area, bölgenin gelişmesinde özellikle parlak bir noktadır.

“Körfez Bölgesi, Guangdong eyaletindeki dokuz adet son derece gelişmiş anakara şehir ejderhasından ve Hong Kong ve Makao’nun iki Özel İdari Bölgesinden oluşuyor.”

Seyedin, Investopedia tarafından Körfez Bölgesi’nin kolektif GSYİH’sının dünyada 11. sırada olduğunu ve İspanya, Avustralya ve Meksika’dan daha büyük ve Hollanda’nınkinden yüzde 86 daha büyük olduğunu gösteren bir araştırmaya işaret etti.

Bay Area’nın gelişimi, bu gelişmiş konumların yeteneklerini tam olarak kullanarak, entegrasyonu ve inovasyonun hızlandırılmasını mümkün kılıyor. Bu, Güney Çin’in teknolojik olarak gelişmiş gelecekteki gelişimi için bir itici güç yaratıyor ve aynı zamanda Çin’in bir bütün olarak ilerlemesine ve gelişmesine büyük katkıda bulunuyor” dedi.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

G7 ülkeleri vergi kaçırmayı engellemek için anlaşmaya vardı

Gao Ke ve 1.008 Ayıları