içinde

Ev Sermayesi Kredisi Arama

Teminat olarak evinizi veya mülkünüzü kullanarak kredi almaya ev özkaynak kredisi denir. Aynı zamanda kredi limiti de denir. Aslında ikinci bir ipotek. Malınız teminattır. Bu, geri ödemeleri zamanında yapmamanızı önleyecek bir garanti olacaktır. Borç veren, düzensiz veya verimsiz geri ödemeler durumunda mülkünüzü edinme ve satma hakkına sahiptir. Anlaşmadaki şartlar ve koşullar, konut rehni kredileri için girmeden önce iyice okunmalıdır. Ev özkaynak kredileriyle elde edilen para, yüksek öğrenim ve mevcut evin veya başka herhangi bir mülkün onarımı gibi herhangi bir geçerli amaç için kullanılabilir.

Bir ev özkaynak kredisinde sabit faiz oranları yoktur. Aylık ödemeler ödünç alınan paranın bakiyesine göre değişecektir. Geri ödenen tutar faizden ayrılır ve sadece kalan miktar faizle yazılır. Konut kredisi ancak belirli detaylar temizlendikten sonra teklif edilir. Borç veren, borçluların geliri, borçları, kredi geçmişi, krediyi geri ödeme kabiliyeti ve mali yükümlülükler gibi birçok faktörle ilgili şüphelerini gidermek zorunda kalacaktır.

Kredi birçok yolla elde edilebilir. Krediyi almanın en yaygın yolu çeklerdir. Bankalar, doğrudan ziyaretlerde borçluya konut kredisi verir. Bazı kredi verenler kart ve ATM sunar. Birçok insan, halihazırda var olan evlerini iyileştirmek için konut öz sermaye kredilerini tercih ediyor. Bu, evin emlak değerini artırır. Eski bir evin son gelişmeler ve ilavelerle yenilenmesi, evin emlak değerini artırır. Çoğu zaman gayrimenkul değeri, ev özkaynak kredisinden daha yüksektir ve aslında kârlıdır.

Bir evin öz sermaye kredisi ile yeniden finanse edilmesi de nadir değildir. Yeniden finansman vergiden düşülebilir. Önce iyi, güvenilir bir borç verenle iletişime geçilmelidir.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Depresyon Nasıl Tedavi Edilir?

Çekim Yasası Depresyon ve Yeme Bozukluklarına Nasıl Yardımcı Olabilir?