içinde

Arama Motorlarının Zirvesine Çıkmak.

Zirveye Tırmanma.

Hiç bir arkadaşın seni arayıp “ Hey, bugün kendimi Google’da araştırdım ve aslında beni buldum! Harika, sence. Bilgisayarına git ve arkadaşını da google’da aratmaya çalış. Hiçbir şey çıkmıyor. Ona söyle. Oh, peki, sayfanın altındaki ileriye tıklaman gerekiyor. Kırk yedinci sayfa beni görene kadar onu tıklamaya devam et ?! Tabii ki, bir sonraki tıklamaya devam et, neden bunu düşünmedin?

Bunu aynı nedenlerden dolayı düşünmediniz, internette arama yapan milyonlarca insan bunu düşünmüyor. Ya ilk sonuç sayfasından sonraki herhangi bir şeye dikkat etmek için çok aceleleri var ya da ilk sonuç sayfasından sonraki herhangi bir şeyin o kadar ilginç ya da yararlı olmadığına inanıyorlar.

Web sitenizi ve işletmenizi arama motorlarına taşımak, kendinizi tanıtmanın iyi bir yoludur, ancak arama motorlarının zirvesine ulaşmak istediğiniz yerdir. Sonuçta, insanlar sitenizi kırk yedinci sayfada bulana kadar tıklamaya devam etmeyecekler. İnsanlar sitenizi aradıklarını bile bilmiyorlar. Onu oraya koymak sizin işinizdir, böylece bulmaları kolaydır ve bunu yapmanın bir yolu, arama motorlarının tepesine çıkmaktır.

Web sitenizi bir arama motoruna göndermeden önce, sitenizin içerik bakımından zengin olduğundan ve tüm spam ve html hilelerinden kaçındığınızdan emin olmak istersiniz. Ardından, listeye girdikten sonra şunları aklınızda bulundurun:

-gelen bağlantıların sayısı ne kadar yüksekse, o kadar iyi
-Sitenizin her sayfasına sevgiyle dikkat edin
-sayfanızın üst kısmında anahtar kelimeleri tutmak en iyi yerdir; eşleşen arama ifadeleri, tek kelimeleri eşleştirmekten daha etkilidir
– ayrıntılı grafikler yardımcı olmaz

Arama motorlarının zirvesine ulaşmayı başardıktan sonra, kendinizi orada tutmak için çalışmaya devam etmelisiniz. Durumunuzu düzenli olarak izlemek ve arama motoru sonuç sayfalarında konumunuz kaymaya başlarsa adımı almak çok önemlidir.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Arama Motoru Trafiğinizden Sonuçları Almak

Arama Motorlarının En Tepesine Çıkmak