içinde ,

Dünyanın En Pahalı 10 Evi

Dünyanın En Pahalı 10 Evi

Aşağıda belirtilen evlerin ve figürlerin listesi, Architectural Digest, Veranda & Arch20 gibi web’deki çeşitli kaynaklardan derlenmiştir.

İşte dünyanın en pahalı 10 evi:

10. 18-19 Kensington Bahçeleri 

(Kensington Gardens) – 128 Milyon Dolar

Dünyanın en pahalı evleri listemizin başında 18-19 Kensington Bahçeleri geliyor. 

Bir evin devi, Londra’nın en prestijli bölgelerinden biri olan Kensington Bahçeleri’nde bulunan Billionaires Row’da yer almaktadır.

Mülk şu anda Hintli iş adamı ve milyarder Lakshmi Mittal’e ait. Dünyanın en büyük çelik üretim şirketi ArcelorMittal’in Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’sudur. 

Ev yaklaşık 55.000 metrekaredir ve ilk olarak 19. yüzyılda inşa edilmiştir.

Başlangıçta iki yarı müstakil evdi, daha sonra geliştirici David Khalili tarafından tek bir konut haline getirildi.

12 yatak odası, kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı ve 20 araçlık park yeri mevcuttur. 

Bay Mittal mülkü satın almadan önce, oldukça ünlü ve zengin ailelere aitti.Mt Mittal, komşularının Prens William ve Kate Middleton olduğunu bilmenin huzurunu yaşayabilir. 

 

9. Palazzo di Amore – 195 Milyon Dolar

Dünyanın en pahalı evlerinden birinin California, Beverly Hills’de bulunması şaşırtıcı değil. 

Palazzo di Amore, başarılı gayrimenkul girişimcisi Jeff Green’e aittir ve yaklaşık 5000 metre karedir.

Akdeniz tarzı Villa’da 12 yatak odası, 23 banyo, çok sayıda yüzme havuzu, tenis kortları, şelaleler ve tiyatrolar ve ayrıca 27 araçlık bir garaj bulunmaktadır. 

Şimdi, parti yapmayı seviyorsanız, evin ayrıca, istediğiniz zaman hareket etmeye hazır, döner bir dans pisti ve balo salonu olduğunu bilmek isteyeceksiniz. 

Ev genellikle birinin evinden çok bir tatil beldesine benziyor, ancak sizi temin ederiz ki burası dünyanın en pahalı evlerinden biri. 

8. Ellison Malikanesi – 200 Milyon Dolar

Oracle’ın kurucularından Larry Ellison dünyanın en zengin insanlarından biri. 200 milyon dolar olan bu emlak dünyanın sekizinci en pahalı evdi durumunda. 

Mülk, 23 dönümlük arazide birden fazla konuttan  oluşuyor. 

Yerleşke içinde 10 farklı mülk, bir çay evi ve hamam, yapay bir göl ve bir Koi göleti var. Mülkün tasarımının çoğu Japon etkisi altındadır.

Ev, mimar ve Zen Buddist öğretmeni olan Paul Driscoll tarafından tasarlandı.

Site arazisi boyunca kiraz çiçekleri, akçaağaçlar, meşeler ve kızılçamlar gibi çok pahalı ağaçlar da bulunmakta.

7. Dört Fairfield Göleti (Four Fairfield Pond) – 248 Milyon Dolar

Dünyanın en pahalı evlerinin bahsederken, New York’u atlamak olmaz. Four Fairfield Pond, eritme ve üretim alanında bir holding yatırım şirketi olan Renno Group’un sahibi Ira Renner’ın evidir. 

63 dönümlük ev, 29 yatak odası, 39 banyo, 91 metrelik bir yemek odası, basketbol sahası, bowling salonu, squash kortları, tenis kortları ve üç yüzme havuzu ile donatılmıştır. 

Konağa güç sağlamak için devasa miktarda elektrik gerekiyor, neyse ki ev, kendi elektrik santrali ile geliyor. 

Arabalarını sevenler için, Four Fairfield Pond’un yüz araba civarında bir yere sığabilecek bir garajı var! 

6. Odeon Tower Penthouse – 330 Milyon Dolar

Tahmini değeri 330 milyon dolar olan Odeon Tower Penthouse, dünyanın en pahalı evlerinin bulunduğu bir bölgede bulunuyor. Odeon Tower Penthouse, Monako’daki en pahalı binalardan birinin en tepesinde 35.000 metrekarelik bir dairede bulunuyor.

Tour Odeon, mimar Alexandre Giraldi tarafından tasarlandı ve Groupe Mazococo tarafından geliştirildi. Çatı katı birkaç kata yayılmıştır ve kendi özel asansörüne sahiptir. Ayrıca, 360 derecelik bir sonsuzluk havuzu ve özel bir su kaydırağı bulunuyor.

5. Les Palais Bulles – 390 Milyon Dolar

Beş numarada, 390 Milyon Dolarlık harika bir fiyata Les Palais Bulles geliyor. 

“Kabarcık Sarayı” olarak adlandırılan Le Palais Bulle, Macar Mimar Antti Lovag tarafından tasarlandı ve 1975-1989 tarihleri arasında inşa edildi.

Takma adı, Akdeniz’e bakan bir dizi yuvarlak odadan gelmektedir. Mülkün üç yüzme havuzu, çok sayıda bahçesi ve yamaç arazisine inşa edilmiş 500 kişilik bir amfi tiyatrosu vardır. 

Bubble Palace şu anda İtalyan doğumlu Fransız moda tasarımcısı Pierre Cardin’e ait.

Mülk, esas olarak Pierre için bir tatil evi olarak kullanılıyor. Dior’un burayı defileler, partiler ve bazı etkinlikler için kullanıyor.

4. Villa Les Cèdres – 450 Milyon Dolar

Dördüncü sırada yer alan, Villa Les Cèdres, Fransa’nın  Saint-Jean-Cap-Ferrat bölgesinde bulunuyor.

450 milyon dolar olarak tahmin edilen bu ev, neredeyse yarım milyar dolara yaklaşıyor. 

İlk olarak 1830 yılında inşa edilmiş ve 1904 yılında Belçika Kralı II. Leopold tarafından satın alınmıştır. Daha önce 2017’de piyasadaki en pahalı ev olarak kabul ediliyordu; ancak o zamandan beri listedeki sonraki üç mülk tarafından geçildi. 

Mülk, yaklaşık 35 dönümlük bahçeler üzerine kuruludur. Adını, arazisinde bulunan birçok sedir ağacından almaktadır.

Evin kendisi yaklaşık 18.000 metrekaredir. 14 yatak odasından oluşmaktadır. Ayrıca olimpik bir yüzme havuzuna ve 30 at kapasiteli büyük bir ahıra sahiptir. 

İçeride kristal avizeler, yaldızlı ahşap işleri, 19. yüzyıl yağlı boya tabloları ve 3000 kitaplıklı ahşap panelli bir kütüphane bulacaksınız.

3. Villa Leopolda – 750 Milyon Dolar

Villa Leopolda, dünyanın en pahalı üçüncü evi. Villa, Lübnanlı Brezilyalı Banker Edmund Safra’nın dul eşi Lily Safra’ya aittir.

Cote d’Azur Bölgesi’nin Frances Alps-Denizcilik bölümünde bulunur ve yaklaşık 50 dönümlük bir alanı kaplar.

11 yatak odası, 14 banyo, ticari bir sera, helikopter pisti, açık mutfak ve görüp görebileceğiniz en güzel yüzme havuzlarından birine sahiptir. 

Mülk, Alfred Hitchcock’un 1955 tarihli filmi To Catch a Thief’in sahnesi olduğu için de ünlüdür. 

Evlerin adı asıl sahibinden gelir; Belçika Kralı II. Leopold ve 1920’lerde Amerikalı mimar Ogden Codman Jr. tarafından yeniden tasarlanmıştır.

2. Antilla – 1 Milyar Dolar

Dünyanın en pahalı ikinci evi olan Antilla, Hindistan’ın Mumbai kentinde bulunuyor ve 1 milyar dolara mal olmuştur.

Chicago merkezli mimarlık firması Perkins & Will ve konaklama tasarım firması Hirsch Bender Associates tarafından tasarlandı ve inşa edildi.

Mülk, bir Fortune Global 500 şirketi olan Reliance Industries Limited’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü ve Hindistan’ın en zengin adamı Mukesh Ambani için inşa edildi .

400.000 metrekarelik bina, Mumbai’nin komşu Cumballa Tepesi’nde yer alıyor. 27 katlı olan bina Richter ölçeğinde 8 büyüklüğünde bir depreme dayanacak şekilde inşa edilmiştir. 

Evin içinde, tamamen araçlara ayrılmış altı kat, arabalar için bir servis istasyonu, bir tapınak, 50 kişilik bir sinema salonu ve dokuz asansör bulacaksınız. 

Aynı zamanda bir sağlık spası, üç helikopter pisti, bir salon, bir balo salonu ve yoga stüdyosu, bir dondurma odası ve birden fazla sinemaya sahiptir. 

Bu nedenle, tüm bunlar söylenip yapıldığında, Antilla’nın işlerin sorunsuz yürümesi için en az 600 kişilik bir personele ihtiyacı olduğu bildiriliyor. 

1. Buckingham Sarayı – 2,9 Milyar Dolar 

Listede bir numarada yer alan ve dünyanın en pahalı evi unvanını alan Buckingham Sarayı. 

Saray, İngiliz Kraliyet ailesine aittir ve portföylerindeki bir dizi lüks mülkten biridir.

Londra, Westminster şehrinde bulunur ve 775 oda, 78 banyo, 92 ofis ve 19 devlet odasından oluşur. 1873’ten beri monarşinin resmi ikametgahı olmuştur.

Büyüklük açısından, saray yaklaşık 77 bin metrekaredir. Sadece bahçesi 40 dönümdür. Ancak etkileyici boyutuna ve dünyanın en pahalı evi ünvanını almasına rağmen hala dünyanın en büyük sarayı değil. Saray satışa çıkarsa; 2,9 milyar dolar civarında bir fiyatı olurdu, ancak bunun gerçekleşmesi pek olası değil. 

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Satın almadan kripto para birimine nasıl yatırım yapılır?

Garajlarda Başlayan 12 Milyar Dolarlık Şirket