içinde

Öğrenci Kredi Kartı Borcu – Nasıl Önlenir ve Yönetmek İçin İpuçları

Yeni öğrenciler her yıl üniversiteye ve koleje giderken onlara birçok zorluk çıkar. Yeni arkadaşlarla tanışmak, yeni fikirlerle karşılaşmak ve yeni sorumlulukları yönetmek. Bunlardan belki de en önemlisi parayı yönetmek. Yeni bir öğrenci olarak, çocuklarla bir hafta sonu eğlencesinin cep kitabına ne kadar çarptığını hemen anlayacaksınız. Bu yüzden, kafanız düzeldikten sonra, herhangi bir öğrencinin kendini yönetmesine yardımcı olabilecek aşağıdaki ipuçlarına göz atmak isteyebilirsiniz ...

Yeni öğrenciler her yıl üniversiteye ve koleje giderken onlara birçok zorluk çıkar. Yeni arkadaşlarla tanışmak, yeni fikirlerle karşılaşmak ve yeni sorumlulukları yönetmek. Bunlardan belki de en önemlisi parayı yönetmek. Yeni bir öğrenci olarak, çocuklarla bir hafta sonu eğlencesinin cep kitabına ne kadar çarptığını hemen anlayacaksınız. Bu nedenle, kafanız rahatladıktan sonra, herhangi bir öğrencinin parasını yönetmesine ve öğrenci kredi kartı kullanımını kontrol altında tutmasına yardımcı olabilecek aşağıdaki ipuçlarına bir göz atmak isteyebilirsiniz.

1) Bütçe

Bir bütçe yapmalısın. Paranın nasıl iyi olup olmadığından emin değilseniz, H&R Block gibi birçok işletme, bir bütçe oluşturmanıza yardımcı olmak için ücretsiz finansal danışmanlık sunar. Gerçekten o kadar da zor değil ve ***’de çok büyük bir acı olmasına gerek yok. Paranızı nereye harcadığınızı ve paranızı nereye harcamanız gerektiğini görebilmek için sadece bir kez çözmeniz gerekir. Çoğu insanın parasının nereye gittiğine dair bir fikri yok. Bir bütçe organize etmek, işleri çok daha net bir tabloya yerleştirir.

2) Plan

Planlama, paradan tasarruf etmenin ve öğrenci kredi kartı borcunuzu yükseltmekten kaçınmanın harika bir yoludur. Normal zamanlarda (örneğin Pazartesi öğleden sonra) alışverişe çıkmayı bir noktaya getirin. Bu, hazır ve organize olduğunuzdan emin olmanız için size belirli bir zaman verir. Markete gitmeden önce bir liste yapın ve ona bağlı kalın. Şampuan, sabun ve yiyecek gibi ihtiyacınız olduğunu bildiğiniz şeylere dikkat edin, ardından yeniden stoklamanız gerektiğinde toplu olarak satın almayı planlayın. Belirsiz bir yön belirlemeden yola çıkmak sizi dürtüsel harcamalara yönlendirir, organize olur ve işleri planlamak kredi kartı kullanımınızın kontrolünü elinizde tutmanıza yardımcı olur.

3) Toplu Olarak Satın Alın

Daha önce toplu olarak satın almanın iyi bir fikir olabileceğini belirtmiştik. Hiç şüphe yok ki, depo alışverişi çok para kazandırabilir. Bir daireyi paylaşan sadece birkaç kişi olsanız bile, her zaman büyük miktarları bölebilirsiniz. Bunun anahtarı sadece ihtiyacınız olan şeyleri satın almaktır. 12,50 dolara 32 kilo tereyağı alabilmeniz, almanız gerektiği anlamına gelmez. Ancak akıllı seçimler yapabilir ve makarna, pirinç, un gibi temel yiyecekleri toplu olarak satın alabilirsiniz. Birçok ev eşyası da daha büyük miktarlarda ve genellikle önemli tasarruflarla mevcuttur.

4) Kupon ve indirim kullanın

Onlar hakkında ne hissederseniz hissedin, gerçek şu ki, kupon kullanmak size her yıl yüzlerce dolar kazandırabilir. Kuponlar marketlerde, perakende zincirlerinde ve ürünün satıldığı herhangi bir mağazada kullanılabilir. Bazı mağazalar, ekstra bir bonus olan çift kupon günleri sunar. Ortalama olarak, sadece bir kupon sunarak% 5’ten% 15’e kolayca tasarruf edebilirsiniz. Öğrenci olarak birçok özel indirime erişebilirsiniz. Bir mağazada özel öğrenci indirimi olup olmadığını sormaktan asla çekinmeyin. Çoğu durumda sadece sormak vergiden tasarruf etmenizi sağlar.

Bir kolej veya üniversitede öğrenci olarak paranızı yönetmenin birincil hedeflerinden biri ihtiyaçlarınıza dikkat etmek ve bunlar karşılandığında, eğlenceli şeyler için ek parayı kullanmaktır. Öğrenci kredi kartınızı nakitmiş gibi kullanmak çok kötü bir fikir.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Gelinlikler İçin Klasik Beyaz Renk

Mezar taşlarının temizlenmesi