içinde

Mağaza Kartları, Kredi Kartları Ve Krediler Nasıl Etkili Bir Şekilde Ödünç Alınır.

Bugünlerde fazladan paraya ihtiyaç duymak için Paris Hilton'un yaşam tarzı taleplerine sahip olmak zorunda değilsiniz. Credit Action'a göre, Birleşik Krallık'taki toplam kişisel borç 1,122 milyar oldu, bir önceki yıla göre yaklaşık% 10,5'lik bir büyüme ve Birleşik Krallık'taki her bir yetişkinin cüzdanında ortalama 4,1 kredi kartı var.

Bugünlerde fazladan paraya ihtiyaç duymak için Paris Hilton’un yaşam tarzı taleplerine sahip olmak zorunda değilsiniz. Credit Action’a göre, Birleşik Krallık’taki toplam kişisel borç 1,122 milyar oldu, bir önceki yıla göre yaklaşık% 10,5’lik bir büyüme ve Birleşik Krallık’taki her bir yetişkinin cüzdanında ortalama 4,1 kredi kartı var.

En son raporunda, Credit Action, 2005’in ikinci çeyreğinde 2,3 milyon kişisel kredi sözleşmesi kaydetti. İlginç olan, ulusal para eğitimi yardım kuruluşu, krediler için ilan edilen faiz oranları ile borçlular tarafından ödenen gerçek faiz oranları arasında bir boşluk keşfetti.

Öyleyse, bu kadar büyük bir borçla, paranızı yönetmenin en iyi yolu nedir?

1) Harcamalarınıza öncelik verin

Neyi satın almanız gerektiğine ve ne zaman ihtiyacınız olduğuna karar verin. Bu bir zorunluluk değilse, listenin en altına koyun. Noel yaklaşırken, bütçenizin farkında olmanız önemlidir. Noel hediyeleri dahil satın almanız gereken şeylerin bir listesini yapın. Bir listeniz olduğunda, bazı internet araştırmaları da dahil olmak üzere en ucuz fırsat için alışveriş yapın. Otuz dakikalık internette gezinmek, önemli tasarruflarla sonuçlanabilir ve bu da ya ödenmemiş borcu azaltır ya da tasarruflara katkıda bulunur.

2) Ödünç almanıza öncelik verin

Eğer borç alırsan, ne zaman geri ödeyebileceğini düşünüyorsun? Örneğin, daha kısa bir süre içinde ödenebilecek daha küçük miktarlarda para için, bir kredi kartı borç almanın en esnek yolu olabilir. Alternatif olarak, daha fazla miktarda para ödünç almanız gerekiyorsa ve geri ödemeleri daha uzun bir süre yapmak istiyorsanız, o zaman kişisel bir kredi daha etkili olabilir. Çevrimiçi olarak biraz ev ödevi yapın, moneynet ve moneyfacts gibi siteler çevrimiçi finansal ürün kılavuzları ve fiyat karşılaştırma bilgileri sağlar.

3) Gereksinimlerinize öncelik verin

Ne kadar borç almanız gerektiğini ve bunu nasıl geri ödemek istediğinizi düşünmenin yanı sıra, finansal ürünlerinizin işinize yarayabileceği başka yollara da bakmak isteyebilirsiniz. Örnekler arasında geri ödeme, ödül puanları, hayır kurumu bağışları vb. Yer alır.

4) Asla ve asla bir mağaza kartı çıkarmayın

Mağazanın size o gün sunduğu indirim ne olursa olsun, unutmayın, bu bir iyi niyet göstergesi olmayacaktır. Neredeyse tüm mağaza kartları büyük ölçüde şişirilmiş bir faiz oranına sahiptir ve bakiyenin tamamını hemen ödeyemeyeceğinize güvenirler. Nihayetinde ödeyeceğiniz tutarın gerçek gündeki indirimden çok daha büyük olma ihtimali çok yüksektir.

5) Gerçekten ihtiyacınız var mı?

Noel yaklaşırken kıyafetlere, yiyecek ve içeceklere ve hediyelere biraz daha fazla para harcamak kolaydır. Bununla birlikte, ihtiyacınız olan şeylerin bir listesini yapar ve ona sadık kalırsanız, bu şekilde, dürtüsel alışverişe gittiğinizden daha fazla para biriktirmeniz olasıdır.

Kaynaklar:
http://www.moneynet.co.uk/credit-card/index.shtml
http://www.moneynet.co.uk/personal-loan-guide/index.shtml

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Hıristiyan Çevrimiçi Arkadaş hizmetleri

Hawaii’de Hristiyan Dini Bağımlılığı?