içinde

Hedeflerinize Ulaşmanıza Yardımcı Olacak 8 Sağlıklı Alışkanlık

Dünyada her şeye sahip değilsin… Aslında en sevdiğim kafede sohbet eden arkadaşlarımla güne başlayamayacağımı, her günü akılsız televizyonla bitiremeyeceğimi ve hedeflerime ulaşmak için hala zamanım olduğunu keşfettim. Gerçek şu ki, her günün her dakikası sizin tarafınızdan izlenmeli, zamanın bir kısmı sadece rahatlatıcı zaman, aile ve arkadaşlarla zaman ya da sadece hiçbir şey yapmamakla kalmayacak.

Demek istediğim şu ki, kapalı kalma süresi bile sizin takviminize göre hesaplanıp programlanıyor.

Hayatınızı bir iş gibi yönetin. Önce BÜYÜK işleri halledin. Görev ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, hedeflerinizin ne olduğunun, bir günde nelerin yapılması gerektiğinin bir listesini tutun. Yapılandırılmamış düşüncesiz bir süreç programından hiçbir şey çıkmaz.

Hedeflerinize Ulaşmanıza Yardımcı Olacak 8 Sağlıklı Alışkanlık

Anlamlı bir hayat yaşayın, sizin tarafınızdan tasarlanmış ve yürütülen bir hayat.

Mutluluk getiren nedir? Ne istediğini bilin ve onun için çalışın. Her gün niyetlerinizi belirleyin, sağlıklı bir üretkenlik alışkanlığıyla uyanın ve belirlediğiniz hedeflere ulaşın.

Sadece harika ve başarılı hissetmekle kalmayacak, aynı zamanda hak ettiğiniz ilginç ve neşeli hayatın kafanızdaki resimlerle hizalanmış olacaksınız.

Aşağıda, mümkün olan en iyi yaşamınızı yaratmaya başlamak için harika sağlıklı alışkanlıkların bir listesi bulunmaktadır.

1. Hedeflerinizi Yazın

Gerçekten ne istediğinizi belirleyin. İlişkilerinizde barış istemek, daha fazla finansal güvenlik, forma girmek veya doğru partneri bulmak olabilir.

Yazdıklarınız ertesi gün değişebilir, ne istediğinizi düşünmeye başladığınızda, üzerinde çalışırken onu yeniden tanımlamaya devam edeceksiniz. Her pazar uygun değişiklikleri yaparak ve listeye ekleyerek üzerinde çalışın.

2. Bir Sonraki Gün İçin Her Akşam Bir Program Yapın

Yorgun olsanız bile, yine de yapın. Bu harika alışkanlığı geliştirmek işe yarayacaktır. Yapmanız gerekenleri, yapmak istediklerinizi ve başarmak istediklerinizi yazın, bu sizi hedeflerinize daha da yaklaştıracaktır. Yani şöyle bir şey olabilir…

  • 08:00 – Spor salonu (kardiyo)
  • 10:00 – Kitabım için bölüm üzerinde çalışın
  • 12:00 – Öğle yemeği için editörle tanışın
  • 14:00 – Bakkal
  • 15:30 – E-postaları yanıtlayın ve makaleler gönderin.
  • 17:00 – Akşam yemeğini
  • 07:00 – Köpekleri gezdirin.

İlk önce en fazla etkiyi yaratacak büyük şeyleri yapmanın çok önemli olduğunu unutmayın. Tüm küçük şeyleri önce yapmayın ve daha sonra almak için bekleyin.

3. Her Sabah Meditasyon Yapın

Bu, zihninizi sürekli gevezelikten kurtardığı ve gerçekten ne istediğinizi anlamanıza yardımcı olduğu için çok önemlidir. Sabahları yirmi dakika hayatınızı değiştirecek ve sizi arzularınızdan daha net hale getirecek.

Meditasyon ileriye giden yoldur!

4. Kendini Zorla… Sonra

Dinlenebilirsin Her gün bir noktada yoruluyorum ama günün hedeflerine ulaşmak için kendimi zorluyorum. Hepsini halletmek için gittiğimde daha kolay görünüyor. 20 dakikalık bir şekerleme yapın, ikinci bir rüzgar almak için ihtiyacınız olan tek şey bu.

5. Erken Uyanmak

Mümkün olan en son ana kadar yatakta uzanırdım, şimdi ayağa kalkıp verimli bir güne başlamanın heyecanını yaşıyorum.

6:00’dan sabah 8:00’e kadar olan zamanım meditasyon ve, yoga için kullanılır. Saat 8:00’den önce meyve suyu içmeye ve yatağımı toplamaya bile zamanım var ve her şeye sığdırmak kişisel bir hedef haline geldi.

6. Enerji Vampirlerinden Kaçının

Hepimizin hayatında sürekli dram yaşayan ve ağlayacak bir omuza ihtiyaç duyan insanlar vardır. Pekala, kim olduğunuz ve zamanınızın ne kadar değerli olduğu konusunda farklı bir dil kullanmaya başlamalısınız. Siz de hedeflere ulaşamaz ve arkadaşlarınıza terapist oynayamazsınız.

Tüm saygımla, zamanınız değerlidir ve başkalarını mutlu etmek için boşa harcanamaz.

7. İstediğiniz Her Elinizde

Evrenin size istediğiniz her şeyi ve çok daha fazlasını vermek için yüksek benliğinizle işbirliği yaptığına inanın……. Kim olduğunuza ve neyi hak ettiğinize dair olumlu, sevgi dolu bir bakış açısına sahip olun.

8. Olumlamalar Yapın

Gün boyunca, sabah ilk iş olarak hayatınızdaki harika şeyler için şükredin. Ayrıca başardığınız her şey için.

Olumlu ilişkiler, sevgi, sağlık ve refah ile zengin bir yaşam yaratıyorum.

Evrenin bana yolladığı her şeyi hak ediyorum.

Sonuç olarak

Bunlar, kendi eylemlerinizle sizi bir mutluluk kasırgasına itecek sağlıklı alışkanlıklardır. İşler tam olarak planlandığı gibi gitmediğinde kendinize yüklenmeyin, bulunduğunuz andan itibaren başlayın. İçindeki ışığı takip edin.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Dünyanın En Zengin 20 Olimpiyat Atletleri

Satın almadan kripto para birimine nasıl yatırım yapılır?