içinde

İşitme cihazı satın alırken dikkat edilmesi gereken faktörler

İşitme cihazı satın alırken dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. Aşağıda dikkate alınması gereken yedi faktörün bir listesi bulunmaktadır:

İşitme kaybının şiddeti

Bu, dikkate alınması gereken en önemli faktörlerden biri, işitme kaybınızın doğası ve ciddiyetidir. İşitme uzmanınız, benzersiz kayıp özelliklerinizi anlamanıza yardımcı olabilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun modelleri açıklayabilir. Bu, işitme kaybının kapsamını ve en uygun ürünü belirlemek için bir dizi işitme testi yapmayı içerebilir.

Yaşam tarzı

Yaşam tarzınızı ve işitme cihazının ne zaman takılacağını düşünmek önemlidir. İşitme kaybından en çok etkilenen yaptığınız şeyler nelerdir? İşitme duyunuz, belirli görevleri veya etkinlikleri üstlenmenizi engelliyor mu? İşitme kaybınız işinizi etkiliyor mu? Yaşam tarzınıza uygun ürünleri önerebilecek işitme uzmanıyla ihtiyaçlarınızı tartışın
.
Teknoloji

Sesin kalitesi belki de en önemli husustur. Dijital işitme cihazlarındaki gelişmelerle, ses kalitesi genellikle ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde cezalandırılabilir. Yine işitme uzmanı, bir dizi soruna bağlı olarak ihtiyacınız olan karmaşıklık düzeyini değerlendirmenize yardımcı olabilir.

Boyut

İşitme cihazları artık genellikle çok küçük ve sağduyulu. Bununla birlikte, görme yetiniz veya el beceriniz eskiden olduğundan daha azsa, boyut gerçekten önemli olabilir. Çok küçük bir işitme cihazı olarak kontrol etmek zor olabilir. Alternatif olarak, bazı yeni cihazlar otomatik olarak veya uzaktan kumanda ile ayarlanır.

Görünüm

İşitme cihazları artık küçük, tamamen kanal içi modellerden kulak arkasına oturan modellere kadar çeşitli boyutlarda geliyor. Pek çok insan görünüş konusunda aşırı derecede endişe duymaktadır ve başkalarının sizin yardımınızdan çok daha az farkında olacağını hatırlamak akıllıca olacaktır. İşitme cihazlarının çoğu oldukça gizlidir. Görünüşten ziyade işitmedeki işlevselliği ve gelişmeyi düşünün.

Kulak

Dış kulağınızın ve kulak kanalınızın boyutu ve şekli de işitme cihazı seçiminizi etkileyebilir. Örneğin, kanalınız son derece darsa, kanal içi yardımlar sizin için işe yaramayabilir. İşitme uzmanınız, sizin için hangi işitme cihazı seçeneklerinin uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır.

Bir kulak mı yoksa iki kulak mı?

İki kulak birden daha iyidir, çünkü iki kulaklı işitme, seslerin nereden geldiğini belirlememize ve rakip sesleri daha kolay ayırt etmemize yardımcı olan şeydir. Yalnızca bir kulağınızda işitme kaybınız varsa, bir işitme cihazıyla sorun yaşamayabilirsiniz. Yaş ve gürültüye bağlı işitme kaybı her iki kulağı da etkileme eğilimindedir, ancak her kulak için işitme profiliniz muhtemelen farklıdır. Her iki kulakta da kayıp varsa binaural yaklaşımla daha çok fayda sağlarsınız. Ek olarak, dijital teknolojinin bazı faydaları iki işitme cihazı gerektirir.

Bugün, yeni satın alanların yaklaşık üçte ikisi çift işitme cihazını tercih ediyor ve bir grup olarak, tek bir cihaz satın alanlardan daha yüksek bir memnuniyet seviyesi bildiriyorlar. Artıları ve eksileri işitme uzmanınızla tartışın.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

One Comment

Yüz Kusurları

Akne Tedavisi Hakkında Gerçekler