içinde

Çocuğunuz Kredi Kartının Ne Olduğunu Biliyor mu?

Erken çocukluktan itibaren, çocuklarımıza yetişkin yaşamına dair temel bilgileri nasıl düzenleyeceklerini, nasıl sağlıklı besleneceklerini, insanlarla nasıl iletişim kuracaklarını öğretmeye çalışıyoruz. Modern yaşam, ebeveynlerin çocuklara nasıl para harcayacaklarını, özellikle de anlayabildikleri en erken zamanda kredi kartlarını kullanmayı öğretmeye başlamalarını gerektirir.
Oyuncak üreticileri, kredi kartları da dahil olmak üzere Barbie alışveriş kiti sunuyor, finansal verileri saklamak için elektronik bir “bölme” ile Visa kartı oynuyor, bir kredi kartıyla Monopoly’nin yeni sürümleri ve daha pek çok şey Tüm bu oyuncakların çocuklarda kredi kartı anlayışını getirdiği iddia ediliyor. Ancak çocuklar ve kredi kartlarıyla ilgili akut sorun, plastikleri genellikle bedava para, makineden para almanın sihirli bir yolu olarak görmeleridir. Çocuklarımızın kredili eğitimine nasıl başlayabiliriz?
Oyuncaklar harika bir şeydir, ancak çocuklara soyut düşünmeyi öğretemezler. Masa oyunları, paranın nasıl çalıştığını anlamak için bir adımdır, ancak ebeveynler de çocuklarda kredi kartı bilgeliğini geliştirmek için çok şey yapmalıdır. Kredi kartı borcunun en büyük felaket olduğu bir ülkede yaşarken, çocuklarımıza paranın yoktan gelemeyeceğini ve borcun ödenmesi gereken şey olduğunu anlamalarını sağlamalıyız. Çocuklarınıza temel ve finansal bilgileri vermek için birkaç adım atın:
1) Çocuğunuza temel ihtiyaçları için para sağlamak için bir tür ödenek verin. Çocuğunuza seçimler yapmayı ve yalnızca gerekli şeyleri satın almayı öğretecek fazladan para vermeyin. Banka kartına harçlık koymak iyi bir fikirdir. Bu paranın ne için olduğunu ve banka kartının nasıl çalıştığını açıklamak çok önemlidir.
2) Çocuğunuz verilen meblağı belirli bir süre tüketmişse, onu kurtarmasanız iyi olur, çünkü her şeyi mahvedersiniz. Çocuklarınızın nasıl harcadıklarını izleyin ve tamamen para eksikliğinden kaçınarak nasıl harcayacaklarını bilmelerini sağlayın.
3) Ödeneğinize daha fazla para eklenmesi için çocuklarınıza bir iş bulmalarını tavsiye edebilirsiniz. Bazı insanlar, genellikle başkalarına ödediği hizmetlerin bir arabasını yıkamak veya bir köpeği gezdirmek için çocuklarına ödeme yaparak başlar. Bir genç, okul sonrası bir iş için mükemmel bir şekilde uygundur ve çoğu durumda maaş bir banka kartına aktarılır.
4) Lise öğrencileri için en yakın kontrolünüz altında bir çek hesabı mükemmel bir şeydir; Üniversite öğrencileri için öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak mümkündür. Çocuklarınız, bir daire kiralayabilmek veya otomobil kredisi alabilmek için üniversiteden sonra kusursuz kredi geçmişine sahip olmanın önemli olduğunu bilmelidir. Kredi kartı da acil durumlarda yardımcı olabilir.
Yukarıdaki tavsiyeleri vererek, bir ebeveynin finansal eğitim uygularken yapabileceği en yaygın hatalar konusunda sizi uyarmaktan edemiyorum. Yasal ve psikolojik nedenlerden dolayı çocuğunuz ancak 18 yaşından sonra kendi adına bir kart alabilir. Çocukları ortak kart sahipleriniz yapmak da tehlikelidir: Eğer bir harcama çılgınlığı yaşarlarsa, tüm masrafları ve ücretleri ödemeniz gerekecektir. Ebeveynler ayrıca, seçim yapmayı ve akıllıca para harcamayı öğretmek için çocukları kefaletle ödemekten kaçınmalıdır.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bebek Partisine Ne Vereceğini Nasıl Biliyorsun?

Bebek Bakıcınıza Ne Kadar Ödemelisiniz