içinde

Yulaf ezmesi: Sağlıklı ve Ucuz

Ucuza yemeye çalışmanın en büyük sorunlarından biri, besleyici yiyecekler yediğinizden emin olmaktır. Gizli silahım yulaf ezmesi. Küçük paketlerde satılan aromalı pislikler değil! Büyük pullarla gelen ve pişirmesi uzun süren yulaf ezmesi türünü istiyorsunuz. Yerel süpermarketinizin onu taşımaması bile mümkündür.

Şahsen, yulaf ezmesi için yakındaki sağlıklı gıda mağazasına gidiyorum. Büyük pul yulaf alıyorum. Ayrıca bazı mağazalarda çelik kesilmiş yulaf da bulabilirsiniz. Her iki durumda da, çok fazla işlenmemiş yiyecek satın alıyorsunuz. Yulaf bu şekilde işlenmediğinde size çok faydalıdır.

Para kıt olduğunda, bir torba kaliteli yulaf ezmesi 2 doların altındadır ve bir veya iki hafta dayanır. Her gün kahvaltıda biraz süt veya yoğurtla yiyebilirsiniz. Yulaf ezmesini pişirmeye bile zahmet etmiyorum, sadece yoğurtla karıştırıyorum veya biraz süt koyuyorum. Aynı kolaylık düzeyine sahip daha ucuz ve sağlıklı bir yemek bulursanız lütfen bana bildirin.

Açık olabilir, ancak konserve yiyecekler genellikle tuz, şeker ve diğer yararsız bileşenlerle yüklüdür ve aynı zamanda besinsel olarak bozulmuş yüksek oranda işlenmiş yiyecekler içerir. Tutumlu olmak zorundaysanız, kendi yemek hazırlığınıza biraz daha zaman ayırmalısınız, böylece daha iyi yiyebilir ve daha ucuza yiyebilirsiniz. Örneğin, çok büyük fasulye ve pirinç poşetleri satın alın. Bundan daha ucuz sağlıklı yiyecek bulamazsınız.

Son olarak, genellikle satın aldığınız yiyecekler için geçerli olacak bir konsept var. Yiyecek ne kadar işlenirse ve ne kadar uygun olursa, besin değeri açısından pahalı olma olasılığı da o kadar yüksektir. Yulaf ezmesi fantastik bir istisnadır çünkü bir kutu mısır gevreği kadar uygun ve uzun bir raf ömrüne sahip olmasına rağmen işlenmemiş, sağlıklı ve neredeyse kir kadar ucuzdur.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Gümüş Takı Temelleri

Gümüş Takı Mystique & Entrika