içinde

Her zamanki Super Bowl Tema Partisi değil. . . Bunun yerine Geriye Dönük Günü Kutlayın!

Görünüşe göre Amerika Birleşik Devletleri’nin% 99’u (tamam, dünya) bu yıl bir Super Bowl temalı partiye katılmayı veya düzenlemeyi planlıyor gibi görünse de, birçoğumuzun (evet, gerçekten de dahil) kim olacağını biliyorum. o belirli Pazar için alternatif bir temalı parti fikrinden son derece memnun ve bir tane vermek için tüm detaylar burada.

Her 31 Ocak’ın Geriye Dönük Gün olduğunu biliyor muydunuz? Çok bilinen bir tatil değil ama etrafta bir parti kurmak kesinlikle eğlenceli bir tema. O Pazar gününü her zamanki Super Bowl partisine alternatif olarak atabilir ya da gelen, ancak gerçekten futbolla ilgilenmeyen veya TV reklamları izleyen konuklar için bir Super Bowl partisine dahil edebilirsiniz.

BİR GERİ GÜNÜ PARTİSİNE DAVETLER

Basılı davetiyeleri postalıyorsanız, pulları ve iade adres etiketlerini baş aşağı koyabilirsiniz, ancak postacıları rahatsız etmek istemediğiniz sürece misafirlerin adreslerini baş aşağı yazmayın. Veya zarfları doğru şekilde adresleyebilirsiniz, ancak adı, adresi, damgası ve iade adresini kapalı zarfların arkasına yerleştirin, böylece misafirler gerçekten geriye dönük parti davetiyeleri alırlar.

Genel bir “Parti Yapıyoruz” tarzı davet seçin, ancak yanlış satırlara “Saat”, “Tarih”, “Adres” ve “LCV” yazın. Doğru bilgileri verdiğinizden emin olun, sadece davetiyede yanlış bir satıra veya boşluğa koyun. Veya iç kısmı boş bırakabilir (bir kart gibi açılırsa) ve davetiyenin arkasına tüm bilgileri yazabilirsiniz. Konuklarınız kesinlikle bir şeyler olduğunu anlayacaktır! Başka bir fikir de
Super Bowl parti davetlerini kullanın ve kalın kırmızı bir işaretleyiciyle kırmızı bir daire çizin (“HAYIR” için evrensel işaret) ve ardından davetiyede başka bir yerde bir Geriye Dönük Gün Partisi olduğunu duyurun. Bu fikirlerden herhangi biri için, zarflara yerleştirmeden önce davetiyeleri tersyüz edebilirsiniz.

KARIŞIK DEKORASYONLAR

Herhangi bir renk şeması, bu tema için kağıt ürünler için uygundur. Temayı ne kadar ileri götürmek istediğinize bağlı olarak, evinizde bir şeyler karıştırarak eğlenebilirsiniz. Örneğin, mutfaktaki eşyaları oturma odasına taşıyın. Konuklarınızı kokteyl masasının üzerindeki ekmek kızartma makinesine veya şömine örtüsünün üzerine bir spatula ve kağıt havlu rulosuna gülmelerini veya
önlük kanepede bir yastığa bağlanmış. Çerçeveli resimlerinizi cepheleri duvara bakacak şekilde geriye doğru asın (ancak sağlam olduklarından ve düşmeyeceklerinden emin olun) veya tamamen baş aşağı asın ve misafirlerinizden herhangi birinin fark edip etmediğine bakın!

AKTİVİTELER, OYUNLAR VE GERİ TEMA EĞLENCE

Aktiviteler, bu temalı partinin en eğlenceli kısmı ve yaşları ne olursa olsun tüm misafirlerin ilgisini çekecek. İşte başlamak için bazı fikirler, ancak yine de bu temayla ne kadar ileri gitmek istediğinize yalnızca siz karar verirsiniz:

** Giysilerinizi ters veya içten giyin ve davetlilerinizi davetiyeye not yazarak aynısını yapmaya teşvik edin. Dayanabilirsen ayakkabılarını yanlış ayaklara bile giymeyi deneyebilirsin!

** Konuklarınızı GERİ kapıda “Hoşçakalın! Kısa süre sonra tekrar gelin.” Ayrıldıklarında, “Merhaba! Seni görmek güzel. Gelmen ne kadar güzel!” Deyin. Geriye dönük konuşmalar yapabilirsiniz; olağan olanın tersini kullanarak bir şeyi tanımlayın veya talimat verin. Veya şarkıları tersten söylemeyi deneyin!

** Herkesi isimleri yerine soyadlarıyla arayın.

** Sandalyelere arkaya doğru oturun ve geriye doğru yürüyün. Bu aynı zamanda, önce tatlı ikram edilip ardından ana yemek, meze veya atıştırmalıklara geçilen şenlikler devam eden mükemmel bir parti. Aşağıdaki Menü bölümüne bakın.

** Misafirlerinize geldiklerinde isim etiketlerine geriye doğru bir “gizli mesaj” yazmalarını sağlayın. Yakında bir ayna kurun, böylece yarattıklarının aynada bakıldığında okunup okunamayacağını kontrol edebilirler.

** Alfabeyi kimlerin en hızlı geriye doğru okuyabileceğini görmek için bir yarış yapın. Elinizin altında bir kronometre bulundurduğunuzdan emin olun.

** Hava, dışarıda biraz zaman geçirmenize izin veriyorsa, bayrak yarışlarını geriye doğru çalıştırın. Hava çok soğuksa, Scrabble veya Scrabble for Juniors (tüm kelimeleri geriye doğru heceleyin) veya Chutes and Ladders (merdivenlerden aşağı ve oluklardan yukarı gidin) gibi bir tahta oyunu oynayın. Bunlar iki klasik oyundur, ancak geriye dönük bir temaya uyarlanabilecek daha pek çok oyun vardır. Hayal gücünüz uçsun!

** 1993 yapımı bir klasik olan Bill Murray’in oynadığı “Groundhog Day” DVD’sini izleyin (tematik unsurlar için PG olarak derecelendirilmiştir). Müthiş bir aile filmi olan Bill Murray, aynı gün yaşamak zorunda kalan somurtkan / alaycı bir haber muhabiri olarak rol alır ve tekrar …. doğru olana kadar. Tamam, yani değil
Geriye dönük temalı bir film, ancak Groundhog Day her 2 Şubat’ta kutlanıyor – ve bu başlı başına bir tema partisi fikri.

** Sözlükte en çok palindrom bulabilen kişiye saçma bir ödül verin. Palindrom, aynı şeyi geriye veya ileriye doğru okuyan bir kelime, kelime öbeği, ayet veya cümledir. Birkaçına örnek: öğlen, kayak, yarış arabası, pop ve tapu.

** Kendi Jeopardy oyununuzu oynayın. Aileniz, misafirleriniz, ünlüleriniz ve / veya güncel olaylar hakkında bilmece cevapları oluşturun ve “yarışmacıların” doğru soruları bulup bulamayacağını görün. Kazanan için saçma bir ödül verin.

BACKWARDS MENÜ FİKİRLERİ

Önce tatlı ve daha sonra partide daha sağlıklı yemekler servis etmenin yanı sıra, menünüz ve sunumunuzla yaratıcı olmanın zamanı geldi:

** Tatlıyla başladığınız için …. tüm soslar ve dondurmalar hazır bir dondurma sundae barınız olsun. Konuklarınızın kaselerinin dibinde vişne ve fındıkla başladığınızdan emin olun, ardından üstüne soslar, dondurma ve hatta bir çikolatalı kek ekleyin! Ya da Upside Down kek servis edin! İnternette bulunabilecek pek çok Upside Down kek çeşidi için tarifler vardır; “Baş Aşağı Kek” yazmanız yeterlidir.
favori arama motoru ve sayısız sonucu kontrol edin.

** Dışı et veya peynir ve içi ekmek (tortilla, lavaş veya herhangi bir yassı ekmek iyi sonuç verir) ile sandviç ruloları yapın. Ya da dışı etli ve içinde bir parça çörek olan mini burgerler servis edin. Bir sosisli sandviç ikiye bölün ve yarım sosisli çöreğin dışına koyun. Elinizde çok sayıda peçete olduğundan emin olun!

** Yiyecekleri zıt ölçülerde servis edin. Diğer bir deyişle, yanında küçük bir kase patates cipsi olan kocaman bir sos koyun, geleneksel olanın tersi. Veya üzerinde 12 shot bardak süt olan bir kurabiye tepsisi ve yanında içinde beş veya altı kurabiye bulunan büyük bir bardak bulundurun. Bu “gösterişli” yiyecekleri düşünün – temayı şu şekilde vurgulamak içindir:
ve aslında yenmek için.

Bir sürü fotoğraf da çektiğinizden emin olun. . . Konuklarınızın arkasına kameraya dönün! Bu bir Super Bowl teması olmayabilir, ancak konuklarınızın yıllarca hatırlayacağı süper bir parti olacağı garantilidir!

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Gümüş Takı – Klasik Sadelik

Gümüş Takı Temelleri