içinde

1/20 Acre veya Daha Azında Küçük Peyzaj Bitkileri Yetiştirmek Evde Nasıl Para Kazanılır?

Küçük kasaba, büyük kasaba fark etmez, arka bahçenizde dikim için kullanabileceğiniz küçük bir alan varsa evde küçük bitkiler yetiştirerek para kazanabilirsiniz. Aslında bir dönümün 1 / 40’ında oldukça iyi para kazanabilirsiniz. Bu yaklaşık 30 fit’e 40 fitlik bir alan.

Bu kadar küçük bir alana kaç tane bitki sığdırabileceğinize ve ne kadar para kazanabileceğinize şaşıracaksınız. Apartman sakinleri bile bunu yapabilir! Bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, sadece küçük bir çocuk odasının ne kadar eğlenceli ve ödüllendirici olabileceğini hissetmek için, ya kullanmanıza, kiralamanıza ya da bir ortak girişimde bulunmanıza izin verecek küçük bir zemine sahip birini bulun. sen.

Küçük bitkiler için gerçekten bir pazar var mı? Pazar devasa, sadece geçen yıl 4 milyar dolar gibi bir şey ve talep muazzam. Küçük bir yetiştirici olarak, büyük fidanlıklara göre muazzam bir avantaja sahipsiniz, genel giderleri çok yüksektir. Bir arka bahçe yetiştiricisi olarak, sizinki neredeyse hiçbir şey olmayacak.

Soruyor olabilirsiniz; “Kırsal alanda küçük bir kasabada yaşıyorum, gerçekten kaç tane bitki satabilirim?”

İstersen on binlerce. Çoğu insan bunun farkında değil, ancak büyük toptan yetiştiriciler ülkedeki küçük bitkilerin en büyük alıcılarıdır. O kadar çok bitki satıyorlar ki, kendileri yeterince hızlı üretemiyorlar, bu yüzden onları bulabildikleri her yerden alıyorlar. Onları bir karton kutuya koyun ve istediğiniz yere gönderin.

Rutin olarak büyük miktarlarda küçük bitki satın alıyorum ve onları evime binlerce kilometre yol ettiriyorum. Kendim nasıl yetiştireceğimi biliyorsam neden bitki satın alıyorum? Pek çok neden var, ancak biri sabırsız olmam ve tohumdan Japon Akçaağacı yetiştirmeyi sevmemem. Japon Akçaağacı fidelerini 75 sent gibi düşük bir fiyata satın alabilirim ve tek yapmam gereken onları saklamak ve büyümelerini izlemek.

Ayrıca kendimi çoğaltmaya başlamak istediğim büyük miktarlarda çiçekli çalılar satın alıyorum. Onları 50 sente alıyorum, saklıyorum ve genellikle gelecek yıl 4,97 dolara satıyorum. Ama bu arada, onlardan gelecek yıllar için mahsulün çoğaltılması için kesimler alıyorum. O zaman bir daha o çeşidi satın almak zorunda kalmam

Bunlar, birçok toptancı fidanlığın her zaman küçük bitkiler için harika fırsatlar aramasının aynı nedenleridir. Arka bahçelerinde büyüyen sizin gibi birini bulduklarında çok sevinirler çünkü ihtiyaç duydukları şeyi küçük bir arka bahçedeki yetiştiriciden, büyük bir fidanlıktan alabileceklerinden daha az parayla alabileceklerini bilirler.

Sadece mantıklıdır, genel gideriniz neredeyse hiçbir şeydir, binalar, yüzlerce dönüm arazi, kamyonlar, traktörler ve düzinelerce çalışanı ödemek için tesislerinizin fiyatını yükseltmek zorunda değilsiniz.

Başlamak için ne kadar paraya ihtiyacınız var? Neredeyse hiç. Tek yapmanız gereken bazı kesimleri köklendirmek ve yoldasınız! Küçük çocukların yapabileceği kadar öğrenmesi çok kolay düzinelerce kolay bitki çoğaltma tekniği vardır ve büyük bir başarıyla ekleyebilirim.

Bu yayılma bilgileri www.freeplants.com adresinde ücretsiz olarak mevcuttur.

Başlamanız gereken alanın büyüklüğü gerçekten size kalmış, ancak piknik masası büyüklüğünde bir alan bir başlangıçtır. Ciddiyim. Kesimlerimi yaklaşık 12’ye 15’lik dairelere yerleştiriyorum ve daire başına 100 ila 150 arasında kesim alabiliyorum. Yaklaşık bir piknik masası büyüklüğündeki bir alanda, bir seferde birkaç bin kesiği köklendirebilmelisiniz.

Ve tahmin et ne oldu? Köklü olduklarında, bir değeri vardır ve hemen satılabilirler! Bu harika değil mi? Tipik olarak köklü bir kesim yaklaşık 50 sent değerindedir. Şimdi bakalım, her biri 50 sentten 1500 kesinti, bu 750 dolar !!! Vay!!! Tekerlekler şimdi dönüyor olmalı.

Ancak 50 sentlik bitkiler satmak zorunda değilsiniz, büyüyene kadar yetiştirebilir ve onlar için daha fazla para kazanabilirsiniz. Yaptığım şey bu, onları küçük tencerelere koyuyorum ve benim araba yolumdan her biri 4,97 dolardan deli gibi satıyorlar.

Bu bahar, garaj yolumuzdan 25.000 $ değerinde 4,97 $ değerinde bitki sattık. Backyard Nursery E-kitabımı satın alan insanlardan biri bu baharda bir satış yaptı ve ilk hafta sonu 2.800 $ değerinde bitki sattı. Kendinden geçmişti! Tabii biz de bundan çok daha fazlasına bitki sattık. Japon Kırmızı Akçaağacı yetiştiriyordum ve bunları 45 dolara satıyorduk ve onlar sıcak kek gibi satılıyordu!

Bu, dahil olabileceğiniz en eğlenceli ve ödüllendirici ev işlerinden biridir. Çocuklarım iş ahlakını, bir doların değerini ve ömür boyu sürecek becerileri öğrendiler. Biraz fazladan paraya ihtiyaç duyduklarında tek yapmaları gereken arka kapıdan çıkıp ihtiyaç duydukları parayı kazanmaktı.

Başlamak çok az maliyetlidir ve ödüller oldukça yüksek olabilir. Kesinlikle hızlı zengin olma planı değil (çünkü böyle bir şey yok!), Ama birçok insan kreş işinde çok başarılı oldu. Tek gereken kararlılık ve sıkı çalışmadır. İlerledikçe öğrenebilirsin. Sandığınızdan çok daha kolay.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bellevue’de Kaldırımlar Kaplıdır … Kauçuk?

Bahçenizden En İyi Şekilde Nasıl Yararlanabilirsiniz?